Před branami finále vypadli z Hlasu Zaujec, Mikulcová, Oravec a Švidraňová

  0:01aktualizováno  0:01
Poslední květnové pondělí se stalo osudným polovině zpěváků. Rozloučit se museli nejstarší soutěžící Brunno Oravec, konzervatoristka Zuzana Mikulcová, slovenská herečka Barbora Švidraňová i multiinstrumentalista Juraj Zaujec. Ostatní postupující zazpívali zbrusu nové písně.

Juraj Zaujec, Zuzana Mikulcová, Brunno Oravec a Barbora Švidraňová po 8. vyřazování (Hlas ČeskoSlovenska, 28. května 2012) | foto: TV Nova

Michal David procentuálně zvýhodnil Ivannu Bagovou, ovšem jen o kousek. Poměr mezi ní a Brunnem Oravcem byl jen 60 ku 40. Diváci v tom měli víc jasno. Ivanna Bagová od nich dostala celých 82 % hlasů. Postoupila tak do Grandfinále a mohla zazpívat nový singl Pár minut.

"Soutěž mě naučila být připravený i na takovéhle situace, takže jsem to bral úplně normálně. Mrzí mě trošku, že v Grandfinále nebudu soutěžit, ale objevím se v něm, budu tam hrát i zpívat. Anička Veselovská mě totiž požádala, jestli bych si s ní nezazpíval duet. Pak se vrátím ke své kapele, se kterou budeme vystupovat v létě na festivalech," prozradil Brunno Oravec z Chynoran.

Brunno Oravec, Tina a Ivanna Bagová (8. vyřazování, Hlas ČeskoSlovenska, 28.

Brunno Oravec, Tina a Ivanna Bagová

Miloš Novotný a Zuzana Mikulcová (8. vyřazování, Hlas ČeskoSlovenska, 28.

Miloš Novotný a Zuzana Mikulcová

Nejtěsnější poměr byl mezi Zuzanou Mikulcovou a Milošem Novotným z týmu Dary Rolins. Ta jejich postup viděla 50 na 50, a nechala tak rozhodnutí na divácích. Ani oni ale neměli jasno a rozhodli těsným poměrem 52 na 48 pro Miloše Novotného. Ten pak zazpíval singl, který se jmenuje příznačně Zachraň, co se dá.

"Je to v pohodě, já jsem ráda, že jsem se dostala tak daleko. Milošovi jsem to přála, alespoň tam bude mužský element. Čekají mě koncerty, příprava dobré hudby. Už mám nějaké své věci, které bych možná ráda i vydala. Minusem soutěže je asi ta nálepka, kterou bude člověk mít, dokud se ji sám nezbaví," řekla Zuzana Mikulcová z Rimavské Soboty, která studuje v  Praze. 

Právě vypadnutí Zuzany rozproudilo v internetových diskusích polemiku, proč skončila zpěvačka, která pokaždé postoupila jako jedna s největším počtem hlasů od diváků, jestli je náhoda, že v Grandfinále nakonec zazpívají dva zástupci z Česka a dva ze Slovenska. 

Markéta Poulíčková a Barbora Švidraňová (8. vyřazování, Hlas ČeskoSlovenska,

Markéta Poulíčková a Barbora Švidraňová

Juraj Zaujec a Anna Veselovská (8. vyřazování, Hlas ČeskoSlovenska, 28. května

Juraj Zaujec a Anna Veselovská

Pepa Vojtek si při rozhodování taky nedokázal vybrat a dal svým svěřenkyním 50 na 50. Také divákům se zdály Markéta Poulíčková a Barbora Švidraňová vyrovnané a posunuli dál Poulíčkovou s pouhými 53 procenty. Zpěvačka divadla v Karlíně pak se slzami dojetí vystřihla svůj singl Jen jednou.

"Já to Markétce hrozně přeji, je skvělá a úžasně zpívá. Jsme kamarádky a doufám, že se nám podaří zazpívat si společně nějaký duetík. Teď ve čtvrtek mě ale čekají státnice na VŠMU v Bratislavě, na které ale zatím nevím vůbec nic a doufám, že se to stihnu naučit. Pokud jde o zpěv, budu se mu věnovat dál. Doufám, že si najdu nějakého schopného manažera, který mě neobelže, muzikanty, se kterými bych něco nahrála, a že si mě někdo všimne," prohlásila Barbora Švidraňová ze Žiliny, která se věnuje divadlu a účinkovala i v muzikálech. 

Ivanna Bagová, Markéta Poulíčková, Anna Veselovská a Miloš Novotný po 8.

Ivanna Bagová, Markéta Poulíčková, Anna Veselovská a Miloš Novotný po 8. vyřazování (Hlas ČeskoSlovenska, 28. května 2012)

Rytmus zvolil netradiční poměr 62 ku 38 ve prospěch Anny Veselovské a diváci mu dali zapravdu. Nejmladší zpěvačce hlasu dali dokonce 75 procent, domů tak šel Juraj Zaujec. 

Fotogalerie

"Už před půlrokem při Výběru naslepo jsem nečekal, že se nějaké křeslo vůbec otočí. Teď soutěž končí, já jsem se dostal až sem, takže super. Kvůli soutěži jsem trošku stopl svou kapelu, ale červen bude zase dost hustý a zase se rozběhneme. Desku mám v podstatě hotovou, je to nahrané, s tím, že se ještě dohodnu s vydavatelstvím, jak to bude vypadat dál. Mé koncerty si lidi můžou najít na mé facebookové stránce nebo na webu jurajzaujec.sk. Pokud jde o vítěze, netroufám si říct, kdo soutěž vyhraje, jestli to bude Anička, nebo Ivannka," prohlásil rodák z Levic.

Píseň Anny Veselovské, která je jednou z favoritek už téměř od začátku soutěže, se jmenuje Na cestě a můžete si ji stejně jako všechny ostatní singly postupujících zpěváků za 20 korun stáhnout z internetu. Automaticky tak pošlete interpretovi dva hlasy do velkého nedělního finále.

Autoři: ,

Nejčtenější

Hodně záleží na tom, jestli je dítě počato vědomě a láskyplně, říká Dušek

Jaroslav Dušek

Improvizátor a herec Jaroslav Dušek (58) je i velký samorost. Chystá knížku První dotek, v níž budou některé jeho...

Libor Bouček se potřetí oženil. Držte nám palce, vzkázal

Gabriela Bendová a Libor Bouček

Moderátor Libor Bouček (38) se v sobotu oženil. Po pětiletém vztahu si vzal finalistku soutěže krásy z roku 2014...

Bývalá Disney hvězdička natočila sado-maso film pro známý web s pornem

Bella Thorne (21. července 2019)

Herečka a zpěvačka Bella Thorne (21) je známá především z Disney filmů a seriálů. Před třemi lety na Twitteru oznámila,...

Vondráčkovou spojují s parkouristou Zonygou. Je to známý, tvrdí zpěvačka

Tomáš Zonyga a Lucie Vondráčková (Praha, 13. srpna 2019)

Lucie Vondráčková (39) odletěla do Kanady. Na letišti ji vyfotili s parkuristou Tomášem Zonygou (26). Podle bulváru...

Doktorka Quinnová se po letech setkala se Sullym. Vypadají skvěle

Jane Seymourová a Joe Lando v seriálu Doktorka Quinnová (1993)

Herečka Jane Seymourová (68) na sociálních sítích sdílela fotku s kolegou Joem Landem (57). Oba v Česku proslavil...

Další z rubriky

Hanička je v dobrých rukou. Kdy se vrátí domů, nevím, říká Jiří Krampol

Jiří Krampol a jeho manželka Hana (Praha, 29. dubna 2019)

Herec Jiří Krampol (81) se ukázal na jedenadvacátém ročníku Memoriálu Strýčka Jedličky. Tenis je jeho koníčkem a v roce...

Bývalá Disney hvězdička natočila sado-maso film pro známý web s pornem

Bella Thorne (21. července 2019)

Herečka a zpěvačka Bella Thorne (21) je známá především z Disney filmů a seriálů. Před třemi lety na Twitteru oznámila,...

Ivana Trumpová je již podesáté babičkou. Vnoučata jí tak říkat nesmějí

Ivana Trumpová (New York, 22. října 2018)

První manželka současného amerického prezidenta Donalda Trumpa (73) Ivana Trumpová (70) je opět babičkou. Její mladší...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz