X Factor: Shnilý banán vyšel na Davida Gránského

  8:22aktualizováno  8:22
Už jednou z pódia X Factoru zněly žhavé latinskoamerické hity, včera se v podání několika interpretů opět vrátily. Banánová noc ale přinesla několik velkých překvapení, z nichž to největší je jméno interpreta, který v těžké konkurenci neobstál - je jím David.

Banánová noc X Factoru - David Gránský | foto: Marek NavrátiliDNES.cz

Tomu čtenáři a diskutéři předpovídali delší setrvání v soutěži. Už po několikáté se ale potvrdilo, že pověra o davech pubinek, které svého miláčka udrží ve hře stůj co stůj, skutečně není ničím jiným než pověrou.

Banánovou noc zahájil zpěvák Karl Wolf a vystoupení to bylo vskutku rozpačité. Z ohlašované hvězdy večera se vyklubala jakási laciná variace na Sámera Issu a kladu si otázku, zda je opravdu nutné importovat z ciziny nýmandy, když jich sami máme na rozdávání. Řekla bych, že do kapsy jej strčilo všech sedm finalistů X Factoru a možná i Leoš Mareš se svým "Hmmm, jé, tytyty poroto."

Banánová noc X Factoru - Za 5 dvanáctZa 5 dvanáct (zpívali Banana Boat a Cuban Pete) se nepoučili z minula, kdy je i kritický Ondřej Soukup pochválil za žánrovou umírněnost a potlačení teatrálnosti. V banánové noci zase propukla estráda naplno. Ale světe, div se, zřejmě jediným živočišným druhem, kterému se Za 5 dvanáct příliš nelíbí, jsou hudební kritici. Diváci hlasují jako o život, a skupina Jedenáct padesát pět se tak opět nedostala do vyřazovacího Kdo s koho.

Banánová noc X Factoru - Martina Pártlová Martina Pártlová (zpívala Hoy) si pro banánový večer zvolila náročnou skladbu od Glorie Estefan. Bojovala se španělštinou i s poněkud složitějším rytmem, boj vyhrála, ale výsledek nebyl  líbivý. Martina by měla sázet na prvoplánově efektní skladby, které okoření svým sametovým témbrem. Takto se i přes veškerou snahu dostala do Kdo s koho a hrobníkovi z lopaty utekla na poslední chvíli.

Banánová noc X Factoru - David GránskýDavid Gránský (zpíval Sambu v kapkách deště), jak už jsem napsala v úvodu, zpíval zároveň svoji labutí píseň. Petr Janda si přestal brát servítky a naplno Davidovi řekl, že si myslí, že se do soutěže dostal předčasně, že měl ještě dva tři roky zrát a pak se teprve ucházet o přízeň diváků. Davidův problém není ani tak v technice, jako spíše v prožitku. A to žádná lekce u lektora nevyřeší, to si člověk musí odžít. Sambu v kapkách deště David pojal trochu ploužákově a bez vášně, možná proto nerozvášnil ani hlasující diváky. V Kdo s koho jej pak Petr Janda svým rozhodnutím poslal domů.

Banánová noc X Factoru - Ondřej Ruml (vlevo), Gábina Osvaldová a Jiří ZonygaOndřej Ruml (zpíval Don´t Worry, Be Happy) nasadil vysokou laťku hned v prvním kole a od té doby si svůj vysoký standard drží. Skupině All X patrně záviděl, že se umí doprovodit sama, i bez Pajky Pajk, a tak na nedělní kolo dorazil vyzbrojen looperem, což je přístroj, který umí přes sebe vrstvit zvuky a vyrobit z nich smyčku. Ondřej si sám vyrobil podklad pod svůj zpěv, potlesk publika a obdivná slova porotců pak nebrala konce.

Banánová noc X Factoru - Ondřej Soukup a Kamila NývltováKamila Nývltová (zpívala I´m Going Bananas) dorazila na pódium vyzbrojena opět krátkými šatičkami a prapodivným kudrnatým účesem. Kromě vlasů už ale bylo vše v pořádku, bezchybný zpěv, dobrá výslovnost, mrštné pohyby a skvělé dýchání, které jí může kdejaký interpret závidět. Trhlou Madonninu písničku zmákla možná lépe než původní interpretka.

Banánová noc X Factoru - Za 5 dvanáct (vlevo) a All X (vpravo), uprostřed Petr JandaAll X (zpívali africké Medley) si opět vydupali možnost zpívat bez kapely a skutečně jim to sedne mnohem lépe. Srdce každého milovníka world music muselo plesat, div mu chlopně neselhaly. Míšení prvků různých kultur je v módě už řadu let a má mnoho příznivců. All X smíchali africký styl, australský nástroj a kousek tvrdé elektronické skladby spolu s tanečním vystoupením a vznikl další typický "ól-iksí" originál. Jestli z těch kluků jednou nebude cosi jako STOMP, tak sním žirafu Anny Ungrové. Syrovou.

Banánová noc X Factoru - Martina Pártlová (vlevo), Gábina Osvaldová, Jiří ZonygaJiří Zonyga (zpíval Smooth) není člověk, který by si rochnil v latinskoamerických rytmech. Takže když volil banánovou skladbu, sáhl po tom nejrockovějším z latinských hudebníků. Carlos Santana už zněl minule v podání All X, teď si jeho pecku vyzkoušel Jiří. Zazpíval to velmi slušně, ale přesto ucho citlivějších diváků muselo poznat, že se trochu trápí a že čistý rock je pro něj tím hlavním žánrem, pro který dýchá.

V příštím kole dochází k výrazné změně. Každý ze zbylých interpretů si na neděli musí připravit hned dvě písně. A protože se jedná o Československé kolo, musí být jedna česká a jedna slovenská. Dohlédne na to i samotný Meky Žbirka, nejčechoslováčtější ze všech hudebníků, co tu jen my a naši bratia máme. O týždeň do počutia.

Kdo v Banánové noci zpíval nejlépe?

celkem hlasů: 3916

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 pondělí 12. května 2008. Anketa je uzavřena.

Ondřej Ruml 2785
All X 401
Jiří Zonyga 240
Kamila Nývltová 175
Martina Pártlová 158
David Gránský 88
Za 5 dvanáct 69
Autor:

Nejčtenější

Manžel žil tajný život s několika dalšími ženami, přiznala Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999, žije v Americe, má tři děti a je velkou...

Modelka a bývalá miss Helena Houdová (39) se po rozvodu s manželem Omarem Amanatem (46) odstěhovala se svými třemi...

Karel Gott zrušil velkolepý koncert ke svým 80. narozeninám

Karel Gott a jeho manželka Ivana Gottová

Kvůli doporučení lékařů si fanoušci bohužel musí vymazat v kalendáři jeden z nejočekávanějších koncertů letošního roku....

Přiznávám, že jsem pila hodně, říká Dagmar Patrasová k autonehodě

Dagmar Patrasová na oslavě 80. narozenin Jiřího Krampola (12. 6. 2018,...

Dagmar Patrasová (62) měla na druhý svátek vánoční autonehodu nedaleko svého bydliště na Vinohradech. Policisté jí...

Bojujte proti falešnému pornu, vyzývá ženy Scarlett Johanssonová

Scarlett Johanssonová na promo fotografiích značky DOLCE AND GABBANA (2009)

Hollywoodská herečka Scarlett Johanssonová (34) nabádá ženy, které se staly oběťmi falešného porna, aby se k celé věci...

Novotného sestra: Byl vždycky trochu hovado, ale manželka ho zpracovala

Pavel Novotný a jeho sestra Lenka Fialová

Někdejší protekční fracek, král bulváru a pokerová star Pavel Novotný (37) je nyní starostou pražských Řeporyjí. Jeho...

Další z rubriky

S Parkinsonem se mi život zatím moc nezměnil, tvrdí Alan Alda

Alan Alda

Herec Alan Alda (82) loni přiznal, že už několik let bojuje s Parkinsonovou nemocí. Hvězda seriálu M.A.S.H. nyní...

Nárožný: Pohádky mám stále rád, ale nelíbí se mi některé moderní prvky

Petr Nárožný

Jeho hlasem mluví večerníčkové postavy a sám se objevil ve spoustě pohádek. I proto herec Petr Nárožný (80) neváhal ve...

Láska nevypadá jako porno, vysvětluje Pamela Andersonová

Pamela Andersonová (15. listopadu 2018)

Herečka Pamela Andersonová (51) opět brojí proti pornu. Přestože začínala focením pro pánský časopis a později ji...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz