Helena Vondráčková oslaví 65. narozeniny. | foto: Lenka Hatašová, iDNES.cz

Vondráčková sbírá síly na jubileum: do lázní na Kanáry, na chatu na Floridu

  • 68
Helena Vondráčková letos oslaví 65. narozeniny. Jelikož ale životní výročí zpestří řada mimořádných akcí, zpěvačka sbírá síly už teď - v zahraničí si dopřeje lázeňský pobyt i krátkou dovolenou.

"Letos to bude hodně náročné a rok od roku je pro mě těžší všechno zvládnout, takže milovanou práci musím proložit odpočinkem. Holt už nejsem nejmladší," směje se Helena Vondráčková, která odpočinek naplánovala dopředu.

"Pojedeme jako tradičně na Floridu, kde jsme opravdu jako doma. A pak mě ještě čekají lázně na Kanárských ostrovech. Kosti potřebují pořádně prohřát," doplňuje zpěvačka, která se v rámci oslav 65. narozenin opravdu nudit nebude.

Helena Vondráčková během koncertu v divadle ABC, který se konal v rámci

Helena Vondráčková během koncertu v divadle ABC, který se konal v rámci natáčení dokumentu Legendy popu.

První narozeninový koncert v pražském divadle ABC už proběhl v rámci natáčení televizního pořadu Legendy popu. Příprava nové knihy, jubilejního alba či velkého narozeninového koncertu v Hybernii už ale patří budoucnosti.

Fotogalerie

"Chystám i čtyřicet koncertů po Čechách i na Slovensku. Jen si v té době odskočím do italského Torina, kde s Andreou Andrei a Davidem Mattiolim nazpíváme hit Erose Ramazzottiho Fuoco Nel Fuoco. Moc se na to těším," vyjmenovala nejbližší plány Vondráčková, pro níž italština bude desátým jazykem, ve kterém si zazpívala.

Zajímavostí je, že se populární zpěvačka dočká jisté pocty i v Německu, kde čtyřicáté výročí slaví úspěšný pořad Ein Kessel Buntes. Nyní vzniká sestříhaný dokument, v němž nemůže chybět právě Helena Vondráčková, kterou jedna z německých televizí zařadila mezi šest evropských div jeviště.