VIDEO: Bude vás svědit i p..el, sťal věštec volajícího a v televizi skončil

  16:26aktualizováno  16:26
Profese televizních věštců má svou první oběť. Stanislav Brázda, který si říká Stanley Bradley, musel kvůli vulgarismům skončit s prací pro TV Barrandov. Svoje vystoupení v živém vysílání neukočíroval poté, co ho vyprovokoval volající svým dotazem.

"Nevíte, proč mě tak svěděj koule? Fetoval jsem nějaký s...ky v jednom podniku," zaznělo z úst volajícího, který svůj dotaz zřejmě nemyslel zcela vážně a spíš se snažil zesměšnit věštce.

"To vám rád odpovím. Protože jste fetoval nějaký s...ky v nějakém podniku," odpověděl Brázda a pokračoval ve stejně tvrdém tónu, který nasadil volající. "A svědí vás i lymfatické žlázy a žlázy všeobecně, protože máte z toho fetování málo jódu. Myslím, že se trochu blokujete a jste trochu mimo reálný svět. Máte naraženou kostrč, takže si myslím, že vás za chvíli bude svědit i p..el, protože nemáte dostatek energie v tlustém střevě. To si zevnitř nepoškrábete...," dodal a postaral se o to, že se video s jeho reakcí stalo okamžitým hitem internetu.

Reakce TV Barrandov, která pořad EZO TV vysílá na základě licenčních dohod, nenechala na sebe dlouho čekat. S věštcem Stanislavem Brázdou, který na obrazovce působí již řadu let, se rozloučila. "Učinili jsme kroky, které vedly k tomu, aby se podobná situace neopakovala," řekl iDNES.cz zástupce televize Janis Sidovský.

Stanislavu Brázdovi se redakce iDNES.cz nedovolala, jeho telefon byl vypnutý. V deníku Aha! uvedl, že svou reakci nepovažuje za urážlivou. Naopak ji vnímá jako záminku pro produkci, která se ho potřebovala zbavit. "Nehroutím se z toho," dodal.

Televize si ve finále může oddechnout, jelikož vulgarismy zazněly na obrazovce v době mezi 22. a 6. hodinou ranní. Zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání je svým způsobem toleruje. Doslova v něm stojí, že televize nesmí do programů zařazovat pořady a reklamy, které obsahují vulgarismy a nadávky, kromě uměleckých děl, v nichž je to z hlediska líčeného kontextu nutné.

V tomto případě by televizi nehrozily ani žádné sankce. "Pokud by došlo k pochybení, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání za tyto přestupky pokutu neuděluje. Pouze může televizi zaslat upozornění," uvedla pro iDNES.cz vedoucí Odboru analýz televizního vysílání Vilma Hušková.

Spisovatelka Irena Obermannová a kartářka Marcela Košanová

Spisovatelka Irena Obermannová a kartářka Marcela Košanová

I když je celý výstup televizního věštce poněkud šokující, diskuse o tom, zda se zachoval profesionálně, se ale různí. Brázdova kolegyně Marcela Košanová, jež je známou kartářkou a profesionální čarodějnicí, se domnívá, že se dostal za hranici, nicméně se s nečekanou situací vypořádal dobře.

"Stanislav Brázda je profesionál, který své práci rozumí a na rozdíl od některých věštců neplácá bláboly. Jeho vystoupení nebylo tak drastické, měl ho ale zkrátit. Ale vím, že po bitvě je každý generál. Bylo to ostré, ale byla to odpověď všem, kteří si libují ve vulgarismech. Svět anonymity dodává odvahu každému," doplňuje Košanová, která na obrazovce TV Barrandov rovněž věští.

Byla reakce věštce adekvátní situaci?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 20. října 2010. Anketa je uzavřena.

ANO 5114
NE 124

Nejčtenější

Hodně záleží na tom, jestli je dítě počato vědomě a láskyplně, říká Dušek

Jaroslav Dušek

Improvizátor a herec Jaroslav Dušek (58) je i velký samorost. Chystá knížku První dotek, v níž budou některé jeho...

Manželé Miley Cyrusová a Liam Hemsworth se necelý rok po svatbě rozešli

Liam Hemsworth a Miley Cyrusová (2012)

Zpěvačka Miley Cyrusová (26) a její manžel Liam Hemsworth (29) se necelý rok po svatbě rozešli. „Rozhodli se, že toto...

Libor Bouček se potřetí oženil. Držte nám palce, vzkázal

Gabriela Bendová a Libor Bouček

Moderátor Libor Bouček (38) se v sobotu oženil. Po pětiletém vztahu si vzal finalistku soutěže krásy z roku 2014...

Ženy obvinily Dominga ze sexuálního obtěžování. Vždy souhlasily, tvrdí pěvec

Plácido Domingo s tanečnicemi ze skupiny The Rockettes (New York, 27. února...

Operního zpěváka a dirigenta Plácida Dominga (78) obvinili, že nutil ženy k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci...

Vondráčkovou spojují s parkouristou Zonygou. Je to známý, tvrdí zpěvačka

Tomáš Zonyga a Lucie Vondráčková (Praha, 13. srpna 2019)

Lucie Vondráčková (39) odletěla do Kanady. Na letišti ji vyfotili s parkuristou Tomášem Zonygou (26). Podle bulváru...

Další z rubriky

Po hraní se mi nestýská. Žiji si svůj život, prohlašuje Cameron Diazová

Cameron Diazová (Los Angeles, 1. května 2019)

Herečka Cameron Diazová (46) se ve filmu naposledy objevila před pěti lety. Od té doby se stáhla do ústraní, stihla se...

Spousta lidí se na Instagramu mění v chodící reklamu, míní Vagnerová

Hana Vagnerová

Herečka Hana Vagnerová (36) nedávno fotila charitativní kalendář. Přiznala, že si to užila a rozpovídala se také o...

Norská princezna kvůli vztahu a práci se šamanem nebude používat titul

Norská princezna Martha Louise (2013)

Norská princezna Martha Louise (47) se rozhodla, že v práci nebude používat svůj královský titul. Kritizovali ji za to,...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz