Vévodkyně Meghan prosila otce o klid. On dopis zveřejnil v bulváru

  9:10aktualizováno  9:10
Vévodkyně Meghan (37) pár měsíců po svatbě napsala svému otci Thomasovi Marklemu (74) dopis. Prosila ho v něm, ať se nenaváží v bulváru do královské rodiny a jejího manžela prince Harryho (34). Otec bývalé americké herečky nyní dopis zveřejnil.

Vévodkyně Meghan (Wellington, 29. října 2018) | foto: Reuters

Vévodkyně ze Sussexu otce také požádala, aby přestal využívat její popularity a manželství s britským princem k obohacování se prodejem informací bulvárním novinářům. 

Fotogalerie

Pětistránkový dopis psaný rukou bývalý osvětlovač přečetl s bušením srdce. „To není ta dívka, kterou znám. To není její způsob vyjadřování. Tento dopis je chladný. Když ho podepsala jen jako Meg, člověk to čte a má pocit, že mi tím dala poslední sbohem,“ svěřil se Markle v rozhovoru pro deník Daily Mail.

„Tati, s těžkým srdcem píšu tento dopis, nechápajíc, proč ses rozhodl vydat touto cestou a zavíráš oči před bolestí, kterou způsobuješ. Tvé činy rozbily mé srdce na milion kousků,“ začíná dopis vévodkyně.

Otci vyčítá, že neříkal médiím pravdu. Přestože tvrdil, že jí před svatbou volal, že nemůže přijít, nestalo se to. Uvedl také, že mu dcera nikdy nepomohla finančně, což je podle ní také lež.

„Vždy jsem tě milovala, chránila a bránila, nabízela jakoukoli finanční podporu, obávala se o tvé zdraví a vždy se ptala, jak mohu pomoci. Když jsem se týden před svatbou z bulváru dozvěděla o tvém  infarktu, bylo to hrozné. Volala jsem a psala zprávy. Prosila jsem, abys přijal pomoc, poslali jsme někoho k tobě domů,“ píše Meghan.  

„Místo toho, abys mluvil se mnou a přijal tuto či jinou pomoc, přestal jsi zvedat telefon a raději mluvil jen s bulvárem. Pokud mě miluješ, jak jsi řekl tisku, prosím, přestaň s tím. Prosím, dovol nám žít naše životy v míru. Prosím, přestaň lhát, prosím, přestaň vytvářet tolik bolesti, prosím, přestaň těžit z mého vztahu s manželem.“

Oficiální svatební portrét prince Harryho a Meghan Markleová, který pořídil...

Oficiální svatební portrét prince Harryho a Meghan Markle, který pořídil Alexi Lubomirski (19. května 2018).

Zmínila i svoji starší nevlastní sestru Samanthu, která také zásobuje bulvár historkami o tom, jaký narcis a potvora Meghan je.

„Naléhám na tebe, abys přestal číst bulvár. Denně utvrzuješ a podporuješ lži, které o mně píšou, zvláště ty vytvořené tvou další dcerou, kterou sotva znám. Z nějakého důvodu pořád tvoříš tyto příběhy, vyrábíš tyto fiktivní povídačky a noříš se stále hlouběji do této sítě, kterou sis utkal. Sleduješ, jak tiše trpím kvůli zlým lžím tvé dcery, jak se hroutím. Slyšet to, jak útočíš na Harryho v tisku, který je k tobě jen trpělivý, vlídný a chápavý, je možná nejbolestivější ze všeho. Jediné, co mi pomáhá v noci klidně spát, je víra a vědomí, že lež nikdy není věčná,“ uvedla. 

Thomas Markle  tvrdí, že se nemůže dceru kontaktovat, ale Meghan napsala, že se o to nepokusil od května 2018. Má prý pořád stejné telefonní číslo. Od otce ovšem neobdržela žádné zprávy a nemá žádný nepřijatý hovor.

Královská svatba Harryho a Meghan

Sledovat další díly na iDNES.tv
Autoři:

Nejčtenější

Řepku hledá policie. Nepřebírá poštu, soud nemůže rozhodnout o jeho vězení

Tomáš Řepka

Pracovnice trestní kanceláře Okresního soudu Praha-západ se obrátily na policii, aby našla bývalého fotbalistu Tomáše...

„Aquaman“ Momoa se v rámci boje proti plastům po sedmi letech oholil

Jason Momoa na premiéře filmu Aquaman (Los Angeles, 12. prosince 2018)

Hvězda filmu Aquaman a seriálu Hra o trůny, herec Jason Momoa (39) se poprvé po sedmi letech oholil. „Stop vodě v...

Moje dítě, které jsem považovala za syna, je dcera, říká Theronová

Charlize Theronová na Oscarech (Los Angeles, 24. února 2019)

Charlize Theronová (43) má dvě děti, které adoptovala coby malé kojence. Nejdřív chlapce Jacksona (7) a poté dívku...

Maroš Kramár se po dvaceti letech rozvedl s právničkou Nikitinovou

Maroš Kramár a Nataša Nikitinová (Československý ples v pražském Obecním domě,...

Slovenský herec Maroš Kramár (59) se po dvacetiletém manželství rozvedl s právničkou Natašou Nikitinovou (51), se...

Princezna Eugenie na svatbě ukázala jizvu. Můžu ostatním pomoct, míní

Princezna Eugenie coby nevěsta (Windsor, 12. října 2018)

Princezna Eugenie (29) mnohé lidi překvapila, když na svou svatbu zvolila šaty, které odhalovaly její velkou jizvu na...

Další z rubriky

Hezká jsem si nikdy nepřipadala, říká nejkrásnější žena roku Garnerová

Jennifer Garnerová (Beverly Hills, 4. března 2018)

Herečka Jennifer Garnerová (47) je podle magazínu People nejkrásnější ženou roku. Ona sama se za hezkou nikdy...

Vydával se za mě bývalý manažer, vzkazuje Britney Spears z psychiatrie

Britney Spears společně s přítelem Samem Asgharim při odchodu z hotelu The...

Britney Spears (37) trávila Velikonoce mimo psychiatrickou léčebnu, kde skončila počátkem dubna. Na sociálních sítích...

Janeček podpořil ženy kojící na veřejnosti. Napsal chytrý dopis do banky

Lilia Khosnoutdinová, Karel Janeček a jejich dcera Isabela

Karel Janeček (45) se zastal matek kojících na veřejnosti. V minulém týdnu poslal oficiální dopis generálnímu řediteli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz