Vévodkyně Kate bude rodit ve stejné nemocnici jako princezna Diana

  21:57aktualizováno  21:57
Následník britského trůnu se narodí ve stejné nemocnici, kde přišel na svět princ William. Jeho manželka Catherine bude rodit v soukromém křídle londýnské nemocnice St. Mary. Princezna Diana tam před lety porodila oba syny.

Princ William a jeho těhotná manželka Catherine (4. června 2013) | foto: Reuters

Očekávaný potomek bude v pořadí třetím následníkem trůnu po svém dědovi princi Charlesovi a otci princi Williamovi. Budoucí matka a otec si prý od lékařů nenechali sdělit pohlaví dítěte, neboť se chtějí nechat překvapit. Jejich první potomek se má narodit příští měsíc. 

Objevila se ale již řada spekulací, například když vévodkyně z Cambridge v březnu dostala od jedné z fanynek medvídka a při jeho přebírání údajně prohlásila: "Děkuji, dám ho d..." Poté se zarazila, prý ale chtěla říci "dceři" (více zde).

Podle agentury Reuters, která se odvolává na nejmenovaný zdroj z královské rodiny, porod bude mít na starosti Marcul Setchell. To je bývalý gynekolog královny Alžběty II. Princ William by prý u narození svého dítěte rád byl.

Princezna Diana a princ Charles se svým prvorozeným synem Williamem (27....

Princezna Diana a princ Charles se svým prvorozeným synem Williamem. (27. července 1982)

Veřejnost se předem nedozví, že byla vévodkyně přijata do porodnice. Tato informace bude zveřejněna až později, když už bude Kate na svém pokoji připravena na porod. 

Narození dítěte bude oznámeno tradičním způsobem, zároveň ale i moderní cestou. Obálka obsahující informace o potomkovi bude dovezena z nemocnice do Buckinghamského paláce, kde bude novina zveřejněna na hlavní bráně. 

Ve stejnou chvíli bude vše zveřejněno i na komunitní síti Twitter a budou informována média. V obálce bude uvedeno pohlaví dítěte, jeho váha a čas narození. 

Londýnská nemocnice St. Mary, kde vévodkyně z Cambridge porodila syna.

Londýnská nemocnice St. Mary, kde bude vévodkyně z Cambridge v polovině července rodit.

William a Kate se vzali v dubnu 2011, informaci o těhotenství zveřejnili loni v prosinci. Od té doby sázkové kanceláře nabízejí možnost vsadit si, jak se bude královský potomek jmenovat. Nejpravděpodobnější jsou prý jména Alexandra, Diana a Alžběta. Chlapec by pak mohl být Jiří. Pokud jde o datum, nejvíce lidé sázejí na 17. července.

Jméno dítěte ale nemusí být ihned po porodu známo. Například když se princezně Dianě narodil v roce 1982 starší syn, teprve po týdnu bylo oznámeno, že se jmenuje William.

Královský potomek vydělá peníze

V přepočtu přes šest miliard korun by britské ekonomice mohlo přinést šílenství kolem nového královského dědice. S nabídkou předmětů u příležitosti narození královského potomka se k obchodníkům přidala také královská rodina.

Fotogalerie

Budoucí dědeček a první v nástupnictví na britský trůn princ Charles v obchodu na své usedlosti v Highgrove prodává ručně vyráběné dětské botičky.

Dětské artefakty nabízejí i obchody při královských palácích. Rodiče nastávající matky Carole a Michael Middletonovi pak v rámci svého podnikání se zbožím pro pořádání večírků rozšířili nabídku o dětskou řadu.

Ředitel Střediska pro výzkum obchodů (CRR) Joshua Bamfield odhaduje, že narození prvního dítěte prince Williama a jeho ženy Kate by mohlo britské ekonomice přinést v přepočtu více než 7,2 miliardy korun.

"Velký zájem je také na druhé straně Atlantiku, kde je mladý královský pár velmi dobře přijímán, takže očekáváme dobré tržby z prodeje suvenýrů," řekl Bamfield agentuře Reuters.

Richard Cope, který ve společnosti pro průzkum trhu Mintel šéfuje sekci trendů, očekává, že potomek vévodkyně a vévody z Cambridge, bude mít pozitivní vliv na britskou spotřebitelskou poptávku. Největší obchodní příležitost podle něj přitom bude skýtat cestovní ruch.

Bamfield předpokládá, že na počest příchodu na svět nového člena královské rodiny si připije 4,8 milionu lidí, kteří za alkohol utratí v přepočtu 1,8 miliardy korun. Dalších 4,6 miliardy korun podle jeho odhadů zákazníci vydají za upomínkové předměty, porcelán, hračky, knihy nebo DVD.

Ani britská královna Alžběta II. se přes svůj pokročilý věk nevzdává pestré...

Narození královského dítěte by však s sebou mohlo nést i další efekt v podobě prodeje dětského zboží, protože britští rodiče budou chtít napodobit styl vévodkyně. Takzvaný "efekt Kate", který s sebou nese zvýšený zájem o zboží, které má Williamova manželka na sobě nebo které používá, se objevil již několikrát. Černobílý kabát, který na sobě měla při nedávném křtu výletního parníku, se vyprodal do hodiny (na módní kreace Kate se můžete podívat zde).

Autoři: ,

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Móda z plesu: Verešová a Puhajková za hvězdy, Gelemová přestřelila

Česko-Slovenský ples (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

Dokonalé róby, sladěné doplňky i make-up, ale také několik přešlapů k zamyšlení. Luxusní modely, ve kterých se slavné...

Česko-Slovenský ples: Trávníček na parketu, Švantnerová se šperky za 4,5 milionu

Hvězdy na Česko-Slovenském plese 2019 (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

16. února 2019 se vydaly známé tváře na šestý ročník Česko-Slovenského plesu do Obecního domu. Herec Pavel Trávníček...

Soudkyně zastavila trestní stíhání zpěváka Penka, důvody tají

Michal Penk v Dobrém ránu ČT (7. 12. 2015)

V „němou barikádu“ se změnil Obvodní soud pro Prahu 10. Soudkyně odmítá vysvětlit, za jakých okolností podmíněně...

Další z rubriky

Soudkyně zastavila trestní stíhání zpěváka Penka, důvody tají

Michal Penk v Dobrém ránu ČT (7. 12. 2015)

V „němou barikádu“ se změnil Obvodní soud pro Prahu 10. Soudkyně odmítá vysvětlit, za jakých okolností podmíněně...

Neusmívejte se, prozradila Kardashianová recept na boj proti vráskám

Kim Kardashianová (17. února 2019)

Kim Kardashianová prozradila důvod, proč se na fotografiích příliš často neusmívá. Podle hvězdy americké reality show...

Moderátorka Jana Adamcová bude novou mluvčí vlády

Jana Adamcová (11. prosince 2017)

Moderátorka a manželka režiséra Jiřího Adamce (70) Jana Adamcová (47) bude novou mluvčí koaliční vlády ANO a ČSSD....

Najdete na iDNES.cz