Váchová: V Číně mi chyběla svíčková

  19:54aktualizováno  19:54
Několik typických suvenýrů si spolu s druhým místem v kategorii Miss Sport v pondělí přivezla z čínské Sanye nejpůvabnější Češka Lucie Váchová. K úspěchu v prestižní soutěži Miss World jí prý pomohly dlouhé hodiny strávené v tělocvičně s gymnastickým nářadím.

Více než měsíční pobyt v Číně, během kterého zbyl čas i na cestování, udělal na devatenáctiletou krásku obrovský dojem, a tak ji ani nijak nevadilo, že se v celkovém hodnocení nedostala do finálové dvacítky.

"Vůbec mi to neni líto, že jsem nevyhrála. Uspět mezi 106 misskami z různých zemí jsem už od začátku považovala za nemožné. Ale nemyslím si, že bych porotu nezaujala. Díky Miss Talent a Miss Sport o mně všichni věděli, že jsem dobrá sportovkyně," říká Váchová, které v daleké cizině nejvíce chyběly ovocné knedlíky a svíčková.

Ačkoliv se česká Miss domů rozhodně nevrátila zklamaná, přesto se jen těžko ubrání mírnému rozčarování z konečných výsledků soutěže. "Nejpopulárnější je tu Irka," tvrdila česká Miss ještě před finálem. Uhádla. Korunku Miss World 2003 získala stejně stará Rosanna Davisonová z Irska.

Nešlo jen o krásu
"Nejen já, ale i ostatní holky jsme tušily, že nejde jen o její krásu, ale i o něco jiného. Spekulovalo se o jejím otci, zpěváku Chrisi de Burghovi. "Byla spíše umělá, než přirozená. Ani do moře nevlezla bez make-upu," řekla na adresu krásky ze "Zeleného strova".

On-line rozhovor s Lucií Váchovou najdete ZDE.

"Já osobně jsem na první místo tipovala Švýcarku a nebyla jsem jediná, kdo si myslel, že ze zlatou korunkou odejde právě ona," prozradila v on-line rozhovoru iDNES své pocity studentka čtvrtého ročníku gymnázia v Příbrami.

Missky se chovaly přátelsky
Podle Lucie v zákulisí celého klání jinak panovala pohodová a příjemná atmosféra a vztahy mezi jednotlivými soupeřkami byly vesměs korektní.  

"Nebylo tam moc missek, které by mi byly vysloveně nesympatické. Až na pár naschválů, míněných spíše v žertu, se všechny chovaly přátelsky," libovala si Váchová, jež si v Sanye nejvíce rozuměla se Slovenkou Adrianou Pospíšilovou.

Muži po nás šíleli
Jediné co se letošní české Miss v Číně nelíbilo byl přílišný dohled pořadatelů nad bezpečností soutěžících. "Bez ochranky jsme se nehnuly ani na krok. Ani v prostorách hotelu jsme se nemohly pohybovat volně. Když jsme se chtěli na pokojích navštívit, musely jsme to předem hlásit naším strážcům. Je ale pravda, že bez nich bychom se obešly jen těžko, čínští muži po nás všech doslova šíleli."

Kadeřník neuměl anglicky
Sympatická blondýnka si také trochu postěžovala na náročný program v posledních dnech, kvůli kterému nezbyl čas na spánek. "Samotná soutěž se konala v poledních hodinách za úmorného vedra, takže se ještě teď cítím trochu unavená.

Složité to bylo také s účesem na závěrečnou promenádu. "Přidělili mi totiž kadeřníka, který neuměl ani slovo anglicky. Gesty jsem se mu tedy snažila naznačit jaká je moje představa a s výsledkem jsem byla velmi spokojená."

Lucii Váchovou na závěr přijel do místa konání podpořit Miloslav Zapletal spolu s dalšími spolupracovníky z agentury Miss Models. "Jsem ráda, že mne přijeli povzbudit. Bylo to od nich moc milé."

Lucie miluje sladkosti
A jaké jsou další plány Miss České republiky 2003? "V nejbližší době převažují spíše plány studijní. Jsem v maturitním ročníku a po měsíci absence mám co dohánět. Co se týče pracovní stránky, svůj program na příští dny zatím neznám. Práce je ale vždycky dost," říká velká milovnice čokolády.

Té si užije v hojném množství i o nadcházejících vánočních svátcích. "Vánoce budu slavit tradičně doma s rodinou. Cukroví budeme péct s mamčou o víkendu, tak už se nemohu dočkat. Miluju totiž sladkosti."

Večerní róba, kterou si Lucie vezla loni do Číny, byla ušita z vyšívané krajky poseté drobnými broušenými kamínky.

Nejlepší šaty, které měly okouzlit porotu na Miss World v Číně.

Lucie Váchová v šatech od Beaty Rajské, ve kterých reprezentovala Českou republiku na Miss World v Číně.

Miss ČR Lucie Váchová odletěla 7. listopadu na měsíční soustředění, které se koná před soutěží Miss World v Číně.

Lucie Váchová se v čínské provincii Sanya chystá na finále soutěže Miss World. Vedle ní je v černém topu Miss Slovenska Adriana Pospíšilová.

Miss Kanady Nazanin Afshin Jamová (uprostřed), Miss ČR Lucie Váchová (vlevo) a Miss Rumunska Patricia Filomena Chiforová se umístily 2. prosince v čínském městě Sanja na prvních třech místech v soutěži Miss Sport uspořádané v rámci klání o nejkrásnější dívku světa Miss World. Kanadská kráska postoupila přímo mezi dvacet finalistek.

Lucie Váchová (vpravo) s Miss Slovensko Adrianou Pospíšilovou v Číně.

Miss Slovensko Adriana Pospíšilová a Miss ČR Lucie Váchová v Číně.

Lucie Váchová, Miss ČR 2003 nacvičuje v Číně na soutěž Miss World. Finále se uskuteční 6. prosince.

Autoři:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Móda z plesu: Verešová a Puhajková za hvězdy, Gelemová přestřelila

Česko-Slovenský ples (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

Dokonalé róby, sladěné doplňky i make-up, ale také několik přešlapů k zamyšlení. Luxusní modely, ve kterých se slavné...

Česko-Slovenský ples: Trávníček na parketu, Švantnerová se šperky za 4,5 milionu

Hvězdy na Česko-Slovenském plese 2019 (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

16. února 2019 se vydaly známé tváře na šestý ročník Česko-Slovenského plesu do Obecního domu. Herec Pavel Trávníček...

Soudkyně zastavila trestní stíhání zpěváka Penka, důvody tají

Michal Penk v Dobrém ránu ČT (7. 12. 2015)

V „němou barikádu“ se změnil Obvodní soud pro Prahu 10. Soudkyně odmítá vysvětlit, za jakých okolností podmíněně...

Další z rubriky

Moderátorka Jana Adamcová bude novou mluvčí vlády

Jana Adamcová (11. prosince 2017)

Moderátorka a manželka režiséra Jiřího Adamce (70) Jana Adamcová (47) bude novou mluvčí koaliční vlády ANO a ČSSD....

Ondřej byl děcko, dospěl až před šedesátkou, říká Šoralová o Soukupovi

Lucia Soukupová

V žilách Lucie Šoralové (42) koluje krev slovenská, maďarská, židovská a turecká. Etnický mix je slyšet v jejím hlase,...

Vorlíčkovy nápady: Droběna čapla prince, dvojnice Saxany skákala z okna

Helena Růžičková coby Droběna v pohádce Tři oříšky pro Popelku (1973)

Režisér Václav Vorlíček, který zemřel 5. února ve věku 88 let, měl vždy plnou hlavu neotřelých nápadů....

Najdete na iDNES.cz