V Bailandu zvítězili věční Duelisté Jana a Tomáš

  3:47aktualizováno  8:50
Vítězi taneční soutěže se stali Jana Gonsiorová a Tomáš Krejčíř. Janina dcera Adélka tak bude mít bezbariérové bydlení se zahradou.

Tomáš Krejčíř a Jana Gonsiorová, která se raduje z vítězství se svou dcerou Adélkou,1.6.2007 | foto: Aleš Kartal

Jana Gonsiorová a Tomáš Krejčíř budou hosty iDNES.cz v pondělí od 13.30.

Závěrečného večera se zúčastnily tři páry: jeden finálový - Adéla s Danem a dva semifinálové - Lucie s Petrem a Tomáš s Janou. Tancovalo se tango, muzikálový tanec a na závěr "to nejlepší ze soutěže". Porota už nerozhodovala o výsledcích, ale pouze "radila". Každému páru bylo na začátek zaskandováno jedno "ahóóój" ze zákulisí a mohlo se začít.

Glosa Mirky Spáčilové
Jen si tak zlehka tančit. Moc nesnít. A nerozdírat

S tangem si nejlépe poradila Adéla a Dan. U páru Jana - Tomáš hrála velkou roli výšková nerovnost, kdy tanečnice na svém partnerovi spíš "visela" (porotkyně Petra). Hned poté následoval Duel, kde se porotci moc neomezovali a ukazovali jednu devítku za druhou. Výpovědní hodnota tedy nijaká, výkonem možná mírně převyšovala dvojice Lucie a Petr.

Druhým tancem byl muzikál. Adéla a napomádovaný Dan si střihli "Summer time" plný nezapomenutelných póz z filmu Pomáda. Na Travoltu s Olivií Newton-John to ale zdaleka nemělo. Bednárikovi ale stačilo "šustění Adéliných spodniček". Evita Lucie Borhyová spodničku neměla, tak alespoň roztřásla třásně, pozadí a hrudník. To se nemohlo nelíbit z větší části mužské porotě. Tomáš a Jana byli pochváleni za výraz. Především Tomáš si užil roli "klauna" a pár si vytancoval své první desítky.

Už před týdnem avizoval manžel Jany Gonsiorové, že do manželky "investoval" velký počet smsek: ukázalo se, že jich bylo nejspíš opravdu dost, protože to byla právě Jana s Tomášem, kteří v závěrečném Duelu dost překvapivě vyřadili Lucii s Petrem.

Následovala společná choreografie vypadnuvších soutěžících, kterou uvedla Jana Paulová omluvou, proč se ona na parketu neobjeví: "Víte, mě sklátila choroba. To je tak to jediné, co si mě ještě dovolí klátit."

Finalisté se rozloučili volnou disciplínou. Adéla s Danem si za svou čaču vysloužili jako první plný počet bodů, tedy čtyřicet. A to za přístup k celé soutěži, optimismus, překonávání zdravotních potíží a samozřejmě také za vysokou úroveň všeho, co zatancovali. U jindy imunní Petry Kostovčíkové byly vidět i slzy dojetí. Tomáš s Janou si "čtyřicítku" odnesli také. Bylo zajímavé vidět, jak odlišný přístup k celé soutěži oba finálové páry měly: zatímco Adéla s Danem byli od začátku favority a tancem se bavili, Jana a Tomáš procházeli z jednoho Duelu do druhého a jejich síla byla především v romantice.

A nakonec to byla právě Jana Gonsiorová, která společně s Tomášem Krejčířem "vytancovala" bezbariérové bydlení pro dceru Adélku. Nutno říct, že příběh "Adélka" byl mediálně asi nejznámější. Otázkou je, nakolik lidé hlasovali pro Janu právě kvůli Adélce a nakolik ocenili její taneční umění. Ale asi je to jedno. Šeky rozdány, slzy dojetí proudí možná ještě teď a první řada Bailanda je za námi. Jaké z ní máte dojmy? Dívali jste se pravidelně? Zvládla podle vás Nova celou show?

VÍCE O SOUTĚŽI ZDE

Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Další z rubriky

Princ Philip nebude kvůli lednové autonehodě trestně stíhán

Princ Philip na svatbě své vnučky princezny Eugenie (Windsor, 12. října 2018)

Manžel britské královny Alžběty (92) princ Philip (97) nebude trestně stíhán v souvislosti s nedávnou autonehodou...

Další soud s Řepkou. Podle obžaloby opět neplatil alimenty

Tomáš Řepka (2017)

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka (45) čelí u Městského soudu v Brně dalšímu návrhu na potrestání, a to kvůli...

Diety nedržím, cvičím jógu, tvrdí Lawsonová o svém výrazném zhubnutí

Slavná britská televizní kuchařka Nigella Lawsonová během posledních let...

Nigella Lawsonová (59) patří k nejslavnějším šéfkuchařkám světa. Přezdívalo se jí bohyně s vařečkou. Britská autorka...

Najdete na iDNES.cz