Soud Řepku zprostil návrhu na potrestání za zanedbání povinné výživy

  13:20aktualizováno  13:20
Městský soud v Brně v úterý po odročení pokračoval v hlavním líčení s bývalým fotbalistou Tomášem Řepkou (45), který čelil návrhu na potrestání kvůli neplacení alimentů na syna, kterého má s modelkou Vlaďkou Erbovou. Bývalý fotbalový reprezentant už dříve dostal v jiných kauzách třicet měsíců vězení. Řepka k soudu nedorazil.

Městský soud se v úterý zabýval návrhem na potrestání fotbalisty Tomáše Řepky kvůli zanedbání povinné výživy. Řepka k soudu nedorazil, přišla jen jeho obhájkyně. 

Fotogalerie

Soudce uvedl, že v mezidobí Řepka poslal Erbové v několika platbách 28 tisíc korun. Žalobce navrhl, aby soud uznal Řepku vinným a potrestal ho čtyřmi měsíci vězení. Podle žalobce by měl také uhradit zbývající dlužné výživné. 

Soud Řepku zprostil návrhu na potrestání za zanedbání povinné výživy. Podle soudce trestnost činu zanikla. Řepka totiž uhradil dlužné výživné, poslal za každý měsíc dva tisíce korun. 

Soud ve věci naposledy jednal na začátku března, kdy dal Řepkovi možnost výživné uhradit. Nemusel navíc platit původně vyměřenou výši kolem 175 000 korun, ale jen částku kolem 20 000 korun. Řepka totiž uspěl u soudu se snížením alimentů z 15 000 měsíčně na 5 000 korun a usiloval o snížení na 2 000. Z této částky soud vycházel.  

Souce Ivo Zimmer uvedl, že považuje za prokázané, že měl Řepka v předmětném období příjem devět až deset tisíc korun. Výživné na syna ve výši 2 000 korun považuje vzhledem k tomu za přiměřené.

Podle státního zástupce Pavla Klimeše je částka 2000 Kč za měsíc nepřiměřená. „Postrádám navíc jakoukoliv snahu, aby mohl přispívat víc,“ uvedl Klimeš. Řekl, že je Řepkovou věcí, zda se nechá vyživovat nebo si nechat přispívat, ale měl by se více snažit. Podle něj Řepka z původně stanovené částky 15.000 Kč „vybruslil“ snadno.

Někdejší reprezentant vydělal fotbalem podle své biografie zhruba 400 milionů korun hrubého, především díky devítiletému angažmá v zahraničí, kde nastupoval za Fiorentinu a West Ham. V české lize hrál za Ostravu, Spartu a České Budějovice, s profesionálním fotbalem skončil v roce 2012.

Řepka už u pražského soudu dostal pravomocný dvouletý trest za zpronevěru a poškozování cizích práv, další půlrok za mřížemi mu přibyl za maření výkonu úředního rozhodnutí. Dlouhodobým neplacením výživného na syna z prvního manželství ze strany Řepky se zase zabýval Obvodní soud pro Prahu 6, trestní stíhání v této věci bylo zastaveno.

Náklady na výchovu syna Markuse vyčíslila Erbová kvůli jeho koníčkům na tisíce korun. Sportovní škola podle ní stojí šest tisíc korun a další tisíce platí za synovy kurzy krasobruslení či hokejové tréninky. Jen hokejová výbava vyšla na dvacet tisíc korun.

Svému bývalému muži prý rozhodně nebrání se se synem vídat. Tomáš Řepka však Markuse viděl naposledy 10. září 2017, telefonicky spolu mluvili v lednu 2018. Podle Erbové mu před Vánocemi 2018 poslal krabici s dárky. Fotbalistova obhájkyně uvedla, že balíků bylo více, což doložila několika podacími lístky.

„Mám pocit, že pro tatínky je vzdálenost Praha-Brno opravdu velká dálka. Markusův tatínek se tu za čtyři roky ukázal jednou. Máma i táta jsem já a částečně i můj partner Michal, který zastupuje tu roli muže, supla otce. Až budou mít z toho časem rozum, vyhodnotí si vše samy,“ řekla nedávno Vlaďka Erbová v rozhovoru pro pořad TOP STAR na Primě.

„Děti mají každý měsíc výdaje, každá maminka to zná. V minulém roce jsem byla nucena dát na oba tatínky exekuci, protože mi oba dlužili dost peněz. Snažila jsem se je přitom nejdříve několikrát vyzvat telefonem, zprávou,
e-mailem. Náklady jsou a budou. Ne vždy si tatínci uvědomí, že sice dělám manikérku, ale kdyby to tak nebylo, nevím, z čeho bych platila všechny ty povinné platby,“ dodala modelka.

„Nejsem schopen uhradit dlužné výživné,“ řekl tehdy Řepka u soudu. „Mám blokovaný řidičský průkaz, mám exekuce. Mám problém sehnat práci, protože nemám žádnou praxi.“

Fotbalista tvrdí, že přišel o práci hlídače kvůli novinářům. Prý ho ve firmě, kde pracoval asi půl roku, fotili paparazzi. Tak ho majitel vyhodil. Soudce se ho zeptal, z čeho tedy žije. „Dělal jsem soukromého fotbalového trenéra, chodil jsem na nějaké akce, kde mi platili. Vydělal jsem si v průměru osm tisíc měsíčně,“ uvedl. „Komplikuje mi to, že musím vykonávat trest obecně prospěšných prací. K dnešku mám odpracováno asi 160 až 170 z uložených 300 hodin.“

Bývalý fotbalista také uvedl, že nevlastní žádný majetek, auto, ani dům. Za prodej autobiografických knih prý získal asi čtyři tisíce korun. „Nemám nic, vlastně ani to nic,“ tvrdí Řepka s tím, že nemůže uhradit celé dlužné výživné, i když měl místo patnácti tisíc platit pět tisíc měsíčně. 

Autoři: ,

Nejčtenější

Fotbalista Jan Koller se rozvádí. V Bratislavě ukázal novou přítelkyni

Jan Koller s manželkou Hedvikou na belgické Zlaté kopačce (2011)

Fotbalista Jan Koller (46) potvrdil, že se po patnácti letech rozvádí se svou manželkou Hedvikou Kollerovou (44). Na...

Rytmus se oženil, vzal si svou těhotnou lásku Jasminu

Patrik „Rytmus“ Vrbovský a Jasmina Alagič se vzali 18. května v Pezinku.

Moderátorka Jasmina Alagič (29) a raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský (42) si dnes odpoledne řekli „ano“. Obřad proběhl na...

Řepka dostal výzvu k nástupu do věznice. Soud mu dal týden

Tomáš Řepka

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka obdržel od soudu výzvu k nástupu do výkonu trestu odnětí svobody. Nastoupit...

Člověk musí mít prostor smířit se s umíráním, míní Jitka Čvančarová

Jitka Čvančarová

Daří se jí. Herečka Jitka Čvančarová (41) má skvělého manžela, krásný dům, úžasné děti, úspěšné role. Přestože může na...

Nechci, aby má dcera spala s každým režisérem, říká Michal Suchánek

Michal Suchánek s dcerou Berenikou Suchánkovou v Show Jana Krause (2019)

Herec Michal Suchánek (53) v Show Jana Krause prozradil, proč ho kdysi nechtěli vzít na konzervatoř. Jeho dcera...

Další z rubriky

Rodinu zatím neplánuji, dávám si na čas, říká Ondřej Pavelec

Ondřej Pavelec v pořadu Limuzína s Mírou Hejdou (2019)

Ondřej Pavelec (31) prozradil, jaká je momentálně atmosféra v zákulisí na Mistrovství světa v Bratislavě. V Limuzíně s...

Harington se bál, že seriál Hra o trůny bude považován za sexistický

Emilia Clarke a Kit Harington na Zlatých glóbech (Beverly Hills, 7. ledna 2018)

Kit Harington (32) přiznal, že se obával reakcí diváků na smrt jedné z hlavních představitelek seriálu Hra o trůny. Tu...

Geoffrey Rush vysoudil rekordní odškodné v kauze údajného sexuálního obtěžování

Geoffrey Rush (Berlín, 12. února 2013)

Australský oscarový herec Geoffrey Rush (67) dostal rekordní odškodné 2,8 milionu australských dolarů (44,6 milionu...

Najdete na iDNES.cz