Řepka dostal výzvu k nástupu do věznice. Soud mu dal týden

  17:01aktualizováno  17:01
Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka obdržel od soudu výzvu k nástupu do výkonu trestu odnětí svobody. Nastoupit má do sedmi dnů. Redakci iDNES.cz to potvrdila soudkyně Alice Havlíková z Obvodního soudu pro Prahu 6. Řepka má za mřížemi strávit dva a půl roku.

„Jak rozsudek Městského soudu v Praze, tak i výzva k nástupu do výkonu trestu byly odsouzenému Tomáši Řepkovi doručeny. Výzva k nástupu byla doručena dne 20. května 2019 a byla stanovena lhůta sedmi dnů ode dne doručení pro nastoupení do výkonu trestu odnětí svobody,“ sdělila na dotaz iDNES.cz soudkyně Alice Havlíková.

Fotogalerie

Pětačtyřicetiletý bývalý profesionální sportovec má nastoupit do ruzyňské věznice. Z vyjádření soudkyně vyplývá, že by se tam měl dostavit nejpozději v pondělí 27. května v odpoledních hodinách.

Jinak mu hrozí další postih za maření výkonu úředního rozhodnutí. Soud by ho pak mohl potrestat dalšími dvěma roky vězení.

Autor článku se pokusil v úterý odpoledne kontaktovat Řepkova obhájce Jaroslava Jankrleho. V práci ho však nezastihl. „Dnes už nebude, odešel. Mobilní telefon vám na něj nedám, nezlobte se,“ sdělila pracovnice advokátní kanceláře. Odsouzeného Tomáše Řepku žádala redakce iDNES.cz o rozhovor začátkem května, na zaslaný e-mail nereagoval.

Advokát Jankrle koncem dubna na dotaz novinářů uvedl, že se jeho klient nástupu do vězení vyhýbat nebude. Řepka by například mohl požádat soud o odklad výkonu trestu ze zdravotních důvodů.

„Nevím, jestli navštěvuje odborného lékaře. Asi by to byl důvod, ale nedokážu se k tomu vyjádřit,“ komentoval tuto možnost před několika týdny jeho advokát.

Dva roky vězení uložil Řepkovi rozsudkem Městský soud v Praze (30. 4. 2019):

Tomáše Řepku potrestaly soudy pravomocně dvouletým nepodmíněným trestem za milionovou zpronevěru a sérii internetových „pornoútoků“ na bývalou manželku Vlaďku Erbovou. Dalšího půl roku mu přidal Okresní soud Praha-západ přeměnou dřívější podmínky.

Výzvu k nástupu do výkonu trestu by mu měl poslat i tento soud. „S Okresním soudem Praha-západ postup nekoordinujeme, budete se muset obrátit na ně,“ napsala iDNES.cz soudkyně Havlíková. Mluvčí tohoto okresního soudu Jana Číhalová se následně pro iDNES.cz vyjádřila tak, že i od nich už Řepkovi výzva k nástupu do věznice dorazila.

O podmíněné propuštění z vězení může Řepka požádat po vykonání třetiny trestu, tedy po deseti měsících. Aby měl šanci s takovou žádostí uspět, musí nyní do výkonu trestu nastoupit v době, kterou mu určil soud.

Autor:

Nejčtenější

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

Karel Gott (oslava 80. narozenin, Divadlo Na Jezerce, Praha, 21. 6. 2019)

Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v...

Vlastní výdaje a cesty po světě jsem si platila sama, brání se Kopřivová

Veronika Kopřivová na otevření music baru a restaurantu PRAH (Praha, 9. 3. 2018)

Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (47) Veronika Kopřivová (28) se pokusila vyvrátit spekulace, že ji nejbohatší český...

Hvězda Ulice Solaříková se vdala. Ano si s Pagáčem řekli v lese

Patricie Solaříková se snoubencem Tiborem Pagáčem (2018)

Hvězda seriálu Ulice, herečka Patricie Solaříková (30) oznámila na Instagramu šťastnou zprávu. Má za sebou sňatek s...

Změnu příjmení jsem si po svatbě ještě nestihla užít, říká Tatiana Dyková

Tatiana Vilhelmová, Vojtěch Dyk, z veletrhu si nesou audioknihy pro syna,...

Jedna z nejobsazovanějších současných českých hereček Tatiana Vilhelmová (40), nosí již více než měsíc příjmení svého...

Další z rubriky

Život sám ukáže, kdy a s kým založím rodinu, říká čtyřicátnice Němcová

Benjamin Larretche a Petra Němcová na večírku značky Chopard (Cannes, 17....

Petra Němcová, která 24. června slaví 40. narozeniny, je jednou z českých krásek, které prorazily ve světě. Nyní se na...

Očkování nepodceňujeme. Syn je naše největší štěstí, říká Lašková

Gabriela Lašková (Praha, restaurace SOHO, 28. 3. 2019)

Moderátorka a Česká Miss 2013 Gabriela Lašková (29) porodila loni v dubnu syna Benedikta. „S manželem jsme nikdy nebyli...

Hormony vládnou světu a o premenopauze nechce nikdo mluvit, říká Cruzová

Penélope Cruzová

Žádné téma týkající se lidského těla, sexuality či emocí by podle Penélope Cruzové (45) nemělo být při společenské...

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?

Najdete na iDNES.cz