Dalších šest měsíců pro Řepku. Ve vězení má strávit celkem 2,5 roku

  9:01aktualizováno  9:01
Krajský soud v Praze potvrdil Tomáši Řepkovi (45) přeměnu jedné z podmínek na šest měsíců vězení. Redakce iDNES.cz to zjistila z databáze soudních rozhodnutí. Fotbalista si tak má odsedět dohromady 2,5 roku. Nastoupit by měl do ruzyňské věznice, která je podle advokáta Jaroslava Ortmana „žádaným artiklem“.

Dvě podmínky přeměnil Řepkovi letos v únoru Okresní soud Praha-západ. Poněvadž se bývalý fotbalový reprezentant dopustil ve zkušební době další trestné činnosti, změnila soudkyně původní výchovný trest v jednom případě na půl roku vězení a ve druhém na tři měsíce.

Fotogalerie

Řepkův obhájce napadl okamžitě obě rozhodnutí stížnostmi. Krajský soud o nich rozhodl 30. dubna. Jak vyplývá z justiční databáze, šest měsíců vězení Řepkovi potvrdil. U tříměsíčního trestu uvádí „ostatní způsoby vyřízení“. Tuto věc tak zřejmě vrátil nižšímu soudu k novému projednání.

„Krajský soud v Praze zrušil napadené usnesení v neveřejném zasedání konaném 30. 4. 2019. Bližší informace z tohoto důvodu nemůžeme sdělit, rozhodnutí dosud nebylo vyhotoveno a doručeno účastníkovi,“ sdělila iDNES.cz mluvčí Jitka Kubešová.

Známý sportovec má nyní pravomocně potvrzeny dva nepodmíněné tresty. V úterý dostal u Městského soudu v Praze dva roky vězení za zpronevěru a falešné pornoinzeráty útočící na bývalou manželku Vlaďku Erbovou. Dalšího půl roku mu teď krajský soud přidal potvrzenou přeměnou dřívější podmínky.

Ruzyně je nejlepší, myslí si advokát

Z kancelářského řádu pro soudy, který vydalo ministerstvo spravedlnosti, vyplývá, že místně příslušnou věznicí, do níž by měl Řepka nastoupit, je ta v pražské Ruzyni.

Pár rad, jak zvládnout vězení

  • Dělejte něco – pracujte, sportujte, čtěte knihy, vzdělávejte se, pište dopisy, udržíte si tak funkční psychiku.
  • Nevěřte vězňům – dávejte si pozor na ty, kteří se vám budou chtít vetřít do přízně. Buďte opatrní v tom, co komu říkáte. Pozor na práskače.
  • Chraňte si soukromí – na skříňku s osobními věcmi si pořiďte kvalitní visací zámek. Fotky, adresy či telefonní čísla mějte dobře uschované.
  • Nedávejte najevo, že máte peníze – mohlo by stát, že se stanete obětí vydírání.
  • Udržujte kontakt s blízkými – volejte jim (z oficiálního telefonu), pište dopisy, zvěte je na návštěvu.
  • Nic si nepůjčujte – a nic si od nikoho neberte. Platí to hlavně pro zakázané věci (třeba mobilní telefon). Je to způsob, jak si vás někdo může zavázat, nebo vás vydírat.

zdroj: obase.cz

„Ruzyňská věznice je žádaný artikl. Z toho, co mi říkají klienti, neznám věznici, kde by byl lepší režim, než je v té ruzyňské. Jsou tam kroužky, aktivity. Ta věznice je dlouhodobě dobře vedená. Jde (Řepka) do toho nejlepšího,“ říká zkušený advokát Jaroslav Ortman.

„Bude si muset zvyknout na to, že není svobodný, že nemá soukromí, intimitu. Bude na cele, kde spí víc lidí, jsou tam společné umývárny. Nejhorší na tom je, že zpočátku ubíhá čas pomalu. Než si zvykne, chvíli to potrvá,“ dodává.

Výzva k nástupu do výkonu trestu přijde Řepkovi poštou (nebo do datové schránky) během několika týdnů. Bude v ní uvedeno datum, ke kterému se musí do věznice dostavit. V případě, že tak neučiní dobrovolně, dopraví ho na pokyn soudu za mříže policisté.

„Dobře mu radím, aby nastoupil řádně a včas a byl tam přesně v ten den. Byl by hlupák, kdyby kvůli tomu, že nastoupí o pět dní později na zatykač, tam strávil celý trest, když ho může strávit jen část,“ připomíná Ortman.

„Zvykáme si na kriminál.“ Řepka a jeho partnerka Kateřina Kristelová loni v březnu o vězení ještě žertovali:

Řepka by mohl požádat o podmíněné propuštění poté, co vykoná třetinu trestu, tedy po deseti měsících. Důležitý bude posudek z věznice. „Každému doporučuji, aby poslouchal na slovo vězeňskou službu. To za prvé. Za druhé, aby se choval slušně. A za třetí, aby provozoval co nejvíc aktivit,“ radí advokát.

Pokud Řepka do věznice nenastoupí včas, s případnou žádostí o podmíněné propuštění nebude úspěšný. Brány vězení by tak opustil až na konci roku 2021. Pokud mu soudy trest ještě nenavýší.

Bývalý reprezentant je totiž obviněný ve dvou dalších trestních řízeních kvůli neplacení alimentů – exmanželce Renátě dluží na výživném pro syna téměř milion korun a bývalé ženě Vlaďce neposlal za rok 175 tisíc korun. Oba soudy proběhnou v polovině měsíce. „Pan Řepka před sebou nemá nejlepší květen,“ glosoval to v pondělí na městském soudu předseda senátu.

Autor:

Nejčtenější

Jaromír Jágr potvrdil rozchod s Veronikou Kopřivovou

Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová (6. září 2017)

Jaromír Jágr (47) už netvoří pár s Veronikou Kopřivovou (28). Hokejista to potvrdil serveru Expres.cz. Rovněž modelka...

Děkuji, byla jsi super, vzkázal Jágr expřítelkyni Kopřivové

Jaromír Jágr s Veronikou Kopřivovou

Jaromír Jágr (47) se zastal své bývalé přítelkyně Veroniky Kopřivové (28). Jeho přiznání, že už netvoří pár, totiž...

Koukalová zabojuje ve StarDance o titul královny tanečního parketu

Gabriela Koukalová a Martin Prágr

Soutěž StarDance se vrací na televizní obrazovku. Česká televize odtajnila první pár. V jubilejní desáté řadě zabojují...

Youtuberka Třešničková se ukázala po několikaměsíční léčbě popálenin

Kristýna „Týnuš“ Třešničková (1. května 2017)

Youtuberka Kristýna Třešňáková (23), která je známá pod jménem Týnuš Třešničková, je po měsících strávených v turecké...

My moderní matky se nyní vracíme ke kořenům, říká Kristýna Leichtová

Herečka Kristýna Leichtová

Hvězda seriálu Ohnivý kuře Kristýna Leichtová (33) se před deseti měsíci stala maminkou. Herečka prozradila, že s...

Další z rubriky

Režisér tvrdí, že muže nezneužil. Přesto mu zaplatí 150 tisíc dolarů

Bryan Singer na premiéře filmu Hobit: Šmakova dračí poušť (2. prosince 2013,...

Režisér Bryan Singer (53) pořád odmítá nařčení, že v roce 2003 sexuálně zneužil tenkrát sedmnáctiletého Carlose...

Přes hubu jsme si za těch třicet let ještě nedali, říkají Kabáti

Kabát

Kabát je právě v polovině svého turné k 30. výročí kapely. „Když se koncert povede, lidé nám to vrátí,“ libuje si nad...

Meghan popřála Harrymu ke Dni otců. Zveřejnili fotku syna Archieho

Vévodkyně Meghan, princ Harry a jejich syn Archie Harrison Mountbatten-Windsor...

Vévodkyně Meghan (37) v neděli na sociálních sítích popřála svému manželovi ke Dni otců a zároveň se s fanoušky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz