První tři dny jsou nejhorší, říká Miss Tereza Fajksová po porodu

  13:03aktualizováno  13:03
Miss Earth 2012 Tereza Fajksová (29) se před pár týdny poprvé stala maminkou. Nyní na sociálních sítích svým příznivcům popsala přípravy na porod. Prozradila také, co ji nejvíc trápilo.

Tereza Fajksová | foto: Česká Miss / Herminapress

Modelka se až do poslední chvíle rozhodovala, jestli bude rodit koncem pánevním, nebo půjde na císařský řez. Tereza Fajksová uvedla, že pokud má dítě do 3500 gramů, nechají v Brně maminku rodit přirozenou cestou. Vyšší hmotnost se už řeší a doporučuje se právě císařský řez. Když přijela modelka v pondělí do nemocnice na kontrolu, lékaři odhadovali, že miminko bude mít 3700 gramů. „Takže to v podstatě bylo jasné,“ napsala s tím, že do porodnice přišla v úterý v sedm hodin ráno a rodit začala o dvě hodiny později. 

Fotogalerie

Holčička se narodila v 9:44. Modelka popsala, co tomu předcházelo a zmínila také nepříjemné věci, které ovšem s porodem souvisí. „Začalo cévkovaní, asi nejhorší na celém porodu. Přechod po chodbě na sál. V místnosti bylo asi 15 stupňů podle mého názoru. Svléknutí do naha. Třásla jsem se zimou a byla jsem hodně nervózní,“ začala modelka vyjmenovávat přípravy na samotný porod.  

„Paní anestezioložka byla úžasná. Hrozná podpora. Vše mi vysvětlila a provedla celou operaci. Ostatní byli také skvělí. Dělali parádní atmosféru. Nejlepší byla slečna, která měla na sále čepici Komety. Následovalo napíchnutí kanyly do ruky, to bolelo, poté jsem se musela předklonit a byl mi zavedený epidurál, to skoro necítíte.“ 

Po namazání dezinfekcí a přehození plachty přes rodičku, zavolali na sál jejího přítele, který byl pro Terezu největší oporou. „Operaci prováděl doktor Lukáš Hruban, což jsem si přála. Začali a já ani nevěděla, že už mám ‚rozpárané‘ bříško. Malá byla za pět minut venku. Miminko vám ukážou jen na chvilku a pak vás odvezou na JIPku. Přítel bondingoval s malou v boxu. Po čtyřech hodinách Vám nosí miminko na přiložení,“ uvedla modelka.

20.března 2019 v 08:58, příspěvek archivován: 21.března 2019 v 10:46

„Musím říct, ze první tři dny jsou nejhorší. Ale s koňskou dávkou léku od bolesti se to zvládnout dá. V nemocnici jsem ležela pět dní a to už je kapitola sama o sobě. Na to, co se dělo s mojí psychikou, vás asi nikdo nepřipraví. Mělo by se o tom mluvit...,“ dodala Tereza Fajksová k fotce z nemocničního lůžka.

Vítězka světového finále Miss Earth 2012 Tereza Fajksová dceru Lilien porodila 5. března. Otcem holčičky je modelčin dlouholetý přítel Luboš Gregor, se kterým žije už 12 let. 

Autor:

Nejčtenější

Fotbalista Jan Koller se rozvádí. V Bratislavě ukázal novou přítelkyni

Jan Koller s manželkou Hedvikou na belgické Zlaté kopačce (2011)

Fotbalista Jan Koller (46) potvrdil, že se po patnácti letech rozvádí se svou manželkou Hedvikou Kollerovou (44). Na...

Rytmus se oženil, vzal si svou těhotnou lásku Jasminu

Patrik „Rytmus“ Vrbovský a Jasmina Alagič se vzali 18. května v Pezinku.

Moderátorka Jasmina Alagič (29) a raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský (42) si dnes odpoledne řekli „ano“. Obřad proběhl na...

Řepka dostal výzvu k nástupu do věznice. Soud mu dal týden

Tomáš Řepka

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka obdržel od soudu výzvu k nástupu do výkonu trestu odnětí svobody. Nastoupit...

Člověk musí mít prostor smířit se s umíráním, míní Jitka Čvančarová

Jitka Čvančarová

Daří se jí. Herečka Jitka Čvančarová (41) má skvělého manžela, krásný dům, úžasné děti, úspěšné role. Přestože může na...

Nechci, aby má dcera spala s každým režisérem, říká Michal Suchánek

Michal Suchánek s dcerou Berenikou Suchánkovou v Show Jana Krause (2019)

Herec Michal Suchánek (53) v Show Jana Krause prozradil, proč ho kdysi nechtěli vzít na konzervatoř. Jeho dcera...

Další z rubriky

Geoffrey Rush vysoudil rekordní odškodné v kauze údajného sexuálního obtěžování

Geoffrey Rush (Berlín, 12. února 2013)

Australský oscarový herec Geoffrey Rush (67) dostal rekordní odškodné 2,8 milionu australských dolarů (44,6 milionu...

Cvičení mě baví, takže ještě nejsem tak stará, říká Zuzana Bubílková

Zuzana Bubílková (29. dubna 2019)

Moderátorka Zuzana Bubílková (67) se může pochlubit štíhlou postavou. Nemá ji ovšem zadarmo. Když je u syna Tomáše v...

Výlet Trumpovy dcery do Cannes stál Američany půl milionu korun

Tiffany Trumpová s otcem Donaldem Trumpem (22. 4. 2019)

Dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa (72) Tiffany (25) vyrazila s přítelem Michaelem Boulosem (26) na filmový...

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.

Najdete na iDNES.cz