Tajemství Bílé odhaleno. Bude sexy Carmen

  17:00aktualizováno  17:00
Tajemství Lucie Bílé je konečně odhaleno. Velký projekt, o kterém v poslední době nechtěla a vlastně ani nesměla mluvit, je světová premiéra amerického muzikálu Carmen. Zpěvačka v něm dostala hlavní roli.

Lucie Bílá | foto: Marek Navrátil

"Měl jsem štěstí, že jsem spolupracoval s Whitney Houston nebo Lizou Minelli, a musím říct, že Lucie je stejně dobrá jako ony. Pro mě to byla skutečně obrovská příležitost pracovat a psát pro ni," nešetřil na tiskové konferenci chválou na naši desetinásobnou zlatou slavici autor hudby, Američan Frank Wildhorn.

Jediná věc, která ho podle jeho slov štve, je, že točí desky v Americe, což se s Bílou nedá uskutečnit, protože neumí anglicky. "Je to škoda, mám totiž pocit, že hlas umělkyně, jako je Lucie, by měl být slyšet všude na světě."

"Tady to ale půjde," oponovala s úsměvem Bílá, která si pění chvály na sebe náramně užívala. Zároveň si libovala, že přesně takhle si to vždycky přála. "Už několik let mi někdo říká, že bych měla jít do světa, tak jsem ráda, že konečně přijel svět za mnou. A jestli se někdo bude ptát, jak se s anglicky mluvícími kolegy domluvím, tak to bude hlavně uměním. A očima. Budu dělat cokoli, co Frank řekne, důvěřuju mu," nechala se slyšet Bílá.

A jak bude Carmen v jejím podání vypadat? "Že nejsem studený psí čumák, to se ví, takže do ní určitě dám temperament," slibuje zpěvačka. Už teď se těší na kostýmy, které pro ni vybírá maďarská kostymérka Andrea Bartha. "Necítila jsem se nikdy tak sexy jako v kostýmech Andrey."

Kratochvíl přispěl čtyřmi miliony
Carmen bude mít v Hudebním divadle Karlín premiéru v říjnu. Bude to poprvé, co se Bílá objeví ve velkém projektu v jiném divadle než v Divadle Ta Fantastika, jehož je spolumajitelkou. Do velkolepé divadelní podívané v broadwayském stylu, ve které nebudou chybět ani odvážná cirkusová čísla, naši slavici angažoval ředitel karlínského divadla Egon Kulhánek. Její podmínkou ovšem bylo propojení s Divadlem Ta Fantastika. To pomohlo mimo jiné finanční injekcí čtyř milionů korun.

"Divadlo Ta Fantastika zaplnilo díru čtyřmi miliony korun, o které pan ředitel Kulhánek přišel na dotacích. Děláme to čistě ze zištných důvodů, a to proto, že doufáme, že vyděláme velké peníze," vtipkoval na apríla Petr Kratochvíl. Přítomné také ujistil, že jeho divadlo bude dál pokračovat ve svém repertoáru a Lucie Bílá v něm bude počínaje 12. květnem každou neděli vystupovat v připravovaném muzikálu s názvem Božena Němcová.
 
Kdo bude Bílou alternovat, ale zatím stále není jisté. Ona sama doporučila své dvě favoritky a nechá na celém týmu, která z nich to nakonec bude. "Vím, co chci, a vím, s kým chci dělat, ale konečný výběr nechám na týmu. Rozhodně ale budu mít vedle sebe někoho, kdo mě bude jistit a pomáhat mi. Nechat takhle velký projekt jen na jednom člověku by bylo velmi riskantní," uzavřela Bílá. 

Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

Móda z plesu: Verešová a Puhajková za hvězdy, Gelemová přestřelila

Česko-Slovenský ples (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

Dokonalé róby, sladěné doplňky i make-up, ale také několik přešlapů k zamyšlení. Luxusní modely, ve kterých se slavné...

Můj manžel je taková paní Columbová, říká tenistka Sestini Hlaváčková

Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková se svým manželem Fabriziem na tiskové...

Andrea Sestini Hlaváčková (32) nejčastěji běhá na kurtech za míčky. Pro příležitost, jakou byl Česko-Slovenský ples, se...

Po nedávných fámách o jeho skonu potěšil Gott fanoušky aktuální fotkou

Karel Gott (Praha, 26. června 2018)

Karel Gott (79) potěšil o víkendu všechny své příznivce. Po fámách o jeho úmrtí, které se šířily na sociálních sítích v...

Najdete na iDNES.cz