Svou postavu neste hrdě

  13:22aktualizováno  13:22
- Ženy vymykající se sortimentním velikostem směrem nahoru nepatří zpravidla k těm, které hýří sebevědomím. Zjištění, že se nevejdou do běžné velikosti, končívá i depresemi. Pomocnou ruku by jim měli podat zejména módní návrháři. Někteří z nich však místo toho ještě trápí své oběti nekonečným defilé vychrtlých modelek.
Při troše invence však lze vytvořit slušivý styl pro každou postavu. Následující návrh na rozšíření šatníku pro čtyři základní typy plnějších žen lze brát jako pobídku k vlastním pokusům a zkoušení. Při hodnocení svého typu nemusíte brát v potaz rady »upřímných kamarádek«, postačí zrcadlo. Pozor, neodráží úplně skutečnost, protože převrací strany. Vhodnější jsou zrcadla dvě nebo fotografie.

* Nejrozšířenějším typem je rovné tělo »lehce skříňového tvaru« bez vyznačeného pasu. Jedno i dvouřadová saka by neměla být vypasovaná, krátká a obtažená. Výborné jsou elegantní jednoduché lehce zpracované kardigany bez límců a fazón. Neuškodí jemné vycpávky, zajímavé lemy a výstřihy. Skládané rovné sukně působí lépe než bohatě nabírané. K ošilové a plátové šaty s níže položeným pasem jsou ideálním řešením. P ozornost je možné odvést k partii ramen a krku zajímavě řešenými vodorovnými sedly, patkami a zdobenými průkrčníky.Stále doporučované svislé pruhy spíše zdůrazňují některé partie.Přes rovné typy nemačkavých kalhot (legíny si ponechte pro doma) lze nosit jednoduché halenky bez zbytečných volánků a ozdob. Vhodnější jsou nenápadné vzory a pevnější splývavé materiály, kde jsou elastická vlákna samozřejmostí.

* Žena s bujnějším poprsím a s boky připomínajícími ladné tvary kytary by se měla vyhnout těsnému oblečení. Rovná saka třeba o číslo větší v délkách na boky vypadají elegantněji. P od ně už je možné obléknout rovné kalhoty se zajímavými pásky. P ásek v barvě kalhot nebo sukně prodlouží nohy, v barvě halenky naopak trup.Slušivé jsou delší zavinova cí nebo plizované pohyblivé sukně, šaty se sakem, vestou nebo bluzonem přestřižené v pase. Podnětné detaily, vzory nebo výraznější barvy jako lapače pozornosti je dobré umisťovat mimo hrudník a boky.

* Ženě, kterou trápí silné boky a stehna (typ hruška), sluší volné měkké rovné kalhoty a vesty v délkách ke ko leni s lemy a kapsami. Sukně - v pase pružná - má být vždy rovná, hladká a nerozšířená. Krásné světlé halenky v kontrastu k tmavším dolním částem odpoutají pozornost stejně jako detaily a doplňky umístěné od pasu nahoru. Delší jednořadová saka rovného tvaru zeštíhlují. Šaty je lépe vynechat. Důležité je použití tmavších barev na oblečení od pasu dolů.

* U dámy, která je silnější v pase (typ jablko), je možné se soustředit na pěkně tvarované nohy, hezké ruce a partie krku. Dlouhá kardiganová saka a kabátky se vzory či lemy řazenými svisle mohou mít kratší hodinkové rukávy, zajímavé manžety a rozparky.Doplňkem jsou kratší sukně nebo v délce shodné s delším sakem. Jen jednoduché, dolů se mírně zužující kalhoty s halenkou, pulovrem nebo delší vestou přes prodlužují postavu. Oblečení tón v tónu, výrazné doplňky, zajímavé výstřihy a sedla - to vše si m ůžete dovolit. Stop ovšem patří páskům, ledvinkám a kapsám na břiše.Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

Hackeři zveřejnili intimní video Lewise Hamiltona a Nicole Scherzingerové

Lewis Hamilton a Nicole Scherzingerová (Filmový festival v Cannes, 22. 5. 2014)

Na internetu se v uplynulých dnech objevilo video zachycující intimní chvíli mezi bývalou zpěvačkou skupiny Pussycat...

Beckhamová, Wintourová i Herzigová vzpomínají na Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld a Victoria Beckhamová (14. listopadu 2013)

Svět zaskočila zpráva o úmrtí jednoho z nejvlivnějších módních návrhářů Karla Lagerfelda (†85). První reakce slavných...

Po nedávných fámách o jeho skonu potěšil Gott fanoušky aktuální fotkou

Karel Gott (Praha, 26. června 2018)

Karel Gott (79) potěšil o víkendu všechny své příznivce. Po fámách o jeho úmrtí, které se šířily na sociálních sítích v...

Najdete na iDNES.cz