Světem hýbou sexsymboly

  17:00aktualizováno  17:00
Pro někoho je to fotbalista David Beckham, pro jiného herečka a zpěvačka Jennifer Lopezová. Jedno mají tyto hvězdy společné: můžeme je bez přehánění označit za sexsymboly současného světa. Nejsou sami. O tento titul se může ucházet spousta osobností.

DEJTE HLAS SVÉMU
SEXSYMBOLU


Co musí mít lidé, o kterých se mluví jako o sexsymbolech? To, co vyhledavači modelek nazývají faktor X. Prostě: Něco! Není to nutně krása na první pohled. Spíše zvláštní kouzlo.

A proto pozor: nepleťme si to s nejrůznějšími žebříčky nejhezčích lidí. Všimněme si, že jako sexsymboly se často objevují třeba starší muži, které by si málokdo dovolil označit jako hezouny.

Příklad? Jack Nicholson - pán v letech, neatletické postavy, podivně se šklebící. Anebo Gérard Depardieu, muž s mnoha kilogramy navíc a s nosem boxera, který se v některých filmech motá jako slon. A vidíte - je spousta žen, které tyhle herce zbožňují. A o jiných pohrdavě říkají: Takový hezounek...

Bylo to tak i dřív. Belmondovi se posmívali, že nemůže hrát milostné scény, protože se do něj nemůže žádná kráska zamilovat. Omyl! Právě Jean-Paul Belmondo se stal v šedesátých letech jedním z nejpřitažlivějších mužů světa.

Kdo se stává sexsymbolem?

     Idoly minulosti:
Marilyn Monroe
Elvis Presley
Liz Taylorová
James Dean
Marlene Dietrichová
John F. Kennedy
Brigitte Bardotová
Jean-Paul Belmondo
Sophia Lorenová
Marlon Brando

Především ten, kdo se objevuje ve filmu či v televizi.
Právě televizní vysílání a rozmach reklamy tenhle kult značně podpořily. Zatímco dříve bývaly idoly vlastně jen filmové hvězdy, teď jsou centrem obdivu i sportovci, zpěváci, moderátoři, politici.

Padesátá léta... Tisíce dívek po celém světě se odbarvují na blond a češou jako Marilyn Monroe, tisíce mužů si vystřihují z časopisů její obrázky. Ano, to je přesně ten typ ženy, o které si leckdo pomyslí: Panebože, té to kouká z očí. Kdyby se dělala anketa o největší sexsymbol všech dob, možná by vyhrála.

Právě v její éře se však začíná mnohé měnit.

Objevuje se John Fitzgerald Kennedy.

Mladý, hezký, výřečný politik se stává oblíbencem mladých Američanů. Muži chtějí být jako on, ženy chtějí muže jako on. Umí ze svého charismatu těžit a stává se něco nevídaného: mezi světovými sexsymboly se poprvé objevuje politik.

"Kult idolů a sexsymbolů je odrazem rychlého a konzumního stylu života. Lidé si rádi prohlédnou fotky hezkých tváří, tudíž vznikají stále nové žebříčky a ankety krásných osobností," říká Ondřej Pýcha, který fotí známé osobnosti a je dvorním fotografem zpěvačky Lucie Bílé.

České sexsymboly

ALENA ŠEREDOVÁ, modelka
Nedávno se nechala vyfotit bez podprsenky na titulní stranu italského časopisu.
ROMAN ŠEBRLE, desetibojař
Největší krasavec mezi českými sportovci, hlavně díky svalnaté postavě.
LUCIA BORHYOVÁ, moderátorka
Blond vlasy a vyzývavé výstřihy. Také proto je nejoblíbenější ženou Novy.
TOMÁŠ HANÁK, herec
Populární herec často vítězí v anketách o nejkrásnějšího českého muže.
MARKÉTA HRUBEŠOVÁ, herečka
Ve filmech bývá často vidět nahoře bez, mužům se líbí její dlouhé zrzavé vlasy.
PATRIK BERGER, fotbalista
Idol pro své dlouhé vlasy, v reklamě na spodní prádlo se svlékl do půl těla.
KAROLINA KURKOVÁ, modelka
V devatenácti letech je jednou z nejžádanějších světových modelek.
JIŘÍ BARTOŠKA, herec
Elegán s cigaretou a někdy i jemně zarostlou tváří. Šéf filmového festivalu.
IVA KUBELKOVÁ, modelka
Pózuje odvážně, ale spíš ve spodním prádle. Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra.
KATEŘINA BROŽOVÁ, herečka
Dlouhé blond vlasy, vysoká štíhlá postava. Pro mnohé muže je ideálem krásy.

Další uznávaný fotograf českých celebrit, Jakub Ludvík, tvrdí: "To, jak dotyčný vypadá, není zas tak důležité. Lidé by zírali, kdyby viděli své idoly odlíčené. Tyhle sexsymboly jsou výsledkem práce nejen vizážistů, ale i desítek manažerů, kteří kolem nich vytvářejí rozruch..."

No dobře, ale že by na tom dotyčném vůbec nezáleželo? "Ale ano, jde o štěstí a také o ctižádostivost. Řada lidí by totiž vůbec na takový styl života neměla žaludek."
Shodnout se na tom, kdo patří mezi největší sexsymboly, samozřejmě není lehké.

Jména, která nyní letí, jsou kolikrát jména jen pro mladší generaci. Padesátiletí pánové jednoznačně křičí: Brigitte Bardotová, čtyřicetiletí: Julia Robertsová. Dámy: Pierce Brosnan, Richard Gere, George Glooney! A jejich dcery: Takové vykopávky!
Dnes je takový výběr těžší už proto, že kandidátů je mnohem víc.

Třeba sportovec by kdysi dělal nejvýš tak reklamu na kopačky nebo tenisovou raketu. Teď se na nás z novin a billboardů valí úhledný Andre Agassi s reklamou na mobily, usměvavý Patrik Berger s kampaní na spodní prádlo a napomádovaný David Beckham s reklamou na všechno.

Nikdo nemůže popřít, že ti všichni mají určité osobní kouzlo.

10 sexsymbolů současného světa

DAVID BECKHAM, 28 let, fotbalista z Velké Británie: Hezoun, pro někoho příliš zženštilý, idol žen i gayů. Miliony mužů se oblékají a nechávají stříhat podle něj: ať má kohouta ve stylu punk, je dohola, nechá si uplést copánky nebo narůst dlouhé vlasy. Má sladký úsměv, a navíc rád vypráví, jak miluje manželku a své dva syny.

KYLIE MINOGUEOVÁ, 35 let, zpěvačka z Austrálie: Vyzývavá, provokativní, stále mladá, krásně oblékaná. Její písně a klipy jsou nabité sexem, a když začne tančit, mužům se tají dech. Měří jen 155 centimetrů, a právě proto je tak půvabná. Její šaty toho příliš nezakryjí a terčem obdivu jsou hlavně její kraťounké sukýnky.

BRAD PITT, 40 let, herec z USA: Krasavec s vysportovanou postavou. Jednou vypadá jako malý kluk a podruhé má vizáž drsňáka. Vlasy mívá krátké i dlouhé, tvář oholenou i zarostlou. V roce 1994 byl zvolen nejvíc sexy mužem světa. I dnes dámy čekají, až se ve filmech objeví do půl těla...

HALLE BERRYOVÁ, 37 let, herečka z USA: Sametová kráska. Mnoho mužů si oblíbilo nového Jamese Bonda právě kvůli ní. Když magazín People naposledy sestavoval svůj žebříček krásy, vybral si právě ji na titulní stranu. A to něco znamená! Ve výběru je posedmé, v roce 1986 byla ve finále Miss USA.

RICHARD GERE, 54 let herec z USA: Proč je sexsymbolem: Romantik, zachránce zkažených žen. Navždy zůstane bohatým princem z filmu Pretty Woman, o kterém sní ženy všech generací. Takového jednou potkat... Žádný mladý, sladký a svalnatý hezounek, ale šaramantní zralý muž s šedivými vlasy a obrovským charizmatem.

PAMELA ANDERSONOVÁ, 36 let, herečka z USA: Blondýna s výstavním poprsím. Už v roce 1990 se stala dívkou měsíce února časopisu Playboy. O jejích ňadrech se vyprávějí báje, a to přesto, že si z nich před pěti lety nechala odstranit silikon. Mnohým přijde umělá a mimochodem: vlasy má od přírody hnědé.

JOHNNY DEPP, 40 let, herec z USA: Drsňák, zanedbaný pohodář, ale i vzorný otec. Vypadá, že se nečeše, že o sebe nedbá, a také ve filmech nehraje žádné slušňáky. Střihoruký Edward, Čokoláda, Piráti z Karibiku... Americký magazín Empire ho dokonce zařadil mezi nejvíc sexy hvězdy filmové historie.

JENNIFER LOPEZOVÁ, 33 let, herečka a zpěvačka z USA: Kráska s exotikou v těle. Její rodiče se sice potkali v USA, ale oba jsou původem Portorikánci. Na jejím temperamentu je to znát. Jennifer výrazně změnila pohled na ženskou krásu: se svými plnými tvary začala být mnohem oblíbenější než vyzáblé modelky.

PRINC WILLIAM, 21 let, následník trůnu z Velká Británie: Nejoblíbenější postava britské královské rodiny. V mnoha směrech připomíná matku Dianu, má krásný úsměv, působí nezkaženě, dětsky, ale přitom ušlechtile a vznešeně. Dívky po celém světě mají v pokojích jeho plakáty a Britové by ho rádi viděli jako nástupce Alžběty II.

ANNA KURNIKOVOVÁ, 22 let, tenistka z Ruska: Největší sportovní sexbomba posledních let. Nikdy nevyhrála žádný turnaj, ale na jejích zápasech bývalo plno. Půvabná tvářička, dlouhý blonďatý cop a krásná postava. Látkou na oblečení nikdy neplýtvala, takže při hře bylo leccos vidět. Její největší sláva je pryč.

Kdo je pro vás sexsymbolem a proč?

Jana Paulová, herečka: Úplně jednoznačně Jack Nicholson, ten mě bere ze všech nejvíc. Je zábavný a na první pohled z něj něco vyzařuje. Na hezouny jsem nikdy nebyla.

Josef Carda, herec: Napadá mě modelka Daniela Peštová. Ta se mi líbí, navíc je Severočeška jako já. To je vůbec zajímavé, na severu Čech se rodí takové krásné holky... Karolína Kurková je taky od nás.

Sára Saudková, fotografka: Marlon Brando, bez ohledu na to, kolik mu je. Není to seladon, ale chlap. Když si vzpomenu na Poslední tango v Paříži... Pak taky Johnny Depp a Robert De Niro.

Miroslav Plzák, psychiatr: Mně se vždycky líbila italská herečka Monica Vittiová. Akorát mě zklamala, že má hrubý hlas, když jsem ji poprvé slyšel v nedabovaném filmu.

Andrea Verešová, modelka: Paul Newman. Má krásné oči a charizma. Dřív se mi hrozně líbil Tom Cruise, ale když jsem zjistila, že měří metr sedmdesát, mé ideály padly.

ČTĚTE TAKÉ :
CHVÁLA SEXSYMBOLŮ

Jennifer Lopezová na předávání Zlatých globů v hollywoodském Beverly Hills. (26.1. 2004)

Autoři:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Další z rubriky

SOCKY: Propagátoři trendu bosé chůze a nahá chodidla ve výtahu

SOCKY (únor 2019)

Chození naboso, dokonce i v zimě, se těší stále větší oblibě. Moderátor Dominik Vršanský zjistil, kteří čeští umělci...

Herec Orlando Bloom a zpěvačka Katy Perry se na Valentýna zasnoubili

Orlando Bloom a Katy Perry (Monako, 26. září 2018)

I když odborníci tvrdí, že dvojice, které se zasnoubí na svatého Valentýna, se častěji rozvádějí, britský herec Orlando...

Bündchenová o rozchodu s DiCapriem: Alkoholové večírky mi už nestačily

Leonardo DiCaprio a Gisele Bündchenová na 77. ročníku předávání filmových...

Gisele Bündchenová (38) přiznala, že rozejít se po pěti letech s její velkou láskou, hercem Leonardem DiCapriem (44)...

Najdete na iDNES.cz