StarDance: úvodní večer ovládly Norisová a Batulková

  22:09aktualizováno  22:09
Třetí řada taneční show StarDance začala. Osm celebrit s osmi tanečníky bude po osm večerů soutěžit o titul Král parketu. První večer se nesl ve znamení waltzu a ča-čy.

Zuzana Norisová a její taneční partner Jan Kliment - StarDance III | foto: ČTK

 Iva Frühlingová a Michal Kostovčík

StarDance 3 - Iva Frühlingová a Michal Kostovčík

První se představili na parketě zpěvačka Iva Frühlingová a Michal Kostovčík (cha-cha - Mercy). Iva z tance moc nepředvedla, většinou se pohybovala pouze z pózy do pózy. V jejím provedení se vyskytlo mnoho krokových a technických nepřesností. Zaostávala za svým partnerem, nestíhala rytmus a nevystihla charakter tance.

 Jaromír Bosák a Eva Krejčířová

StarDance 3 - Jaromír Bosák a Eva Krejčířová

"Sporťák" Jaromír Bosák a Eva Krejčířová ukázali, jak se naučili waltz (River Lullaby). Jaromír byl spíše atletický, projevovala se topornost nohou a zbytečné napětí vyplývající z trémy. Několikrát v promenádě padal do prostoru a postrádal jsem více akce. V technice se Jaromír snažil, ale nevyvaroval se chyb a drobných krokových nepřesností. Několikrát promeškal vhodnou dobu pro východ do další figury.

Vladimír Kratina a Laura Klimentová

StarDance 3 - Vladimír Kratina a Laura Klimentová

Herec Vladimír Kratina s Laurou Klimentovou (cha-cha - She's a Lady) předvedli opravdu snahu o tanec, což u předchůdců Vladimíra příliš vidět nebylo. Přesto se dá tanci vytkout určitá statika a Vladimírovy tvrdé pohyby, zejména boky. Ocenil bych prováděné křížení, ale chybělo napětí v těle. Vladimír se rovněž snažil o propínání nohou, což se mu relativně dařilo.

Jana Doleželová a Michal Necpál

StarDance 3 - Jana Doleželová a Michal Necpál

Miss Jana Doleželová a Michal Necpál (waltz - It's You) předvedli vynikající tanec. Technika na vysoké úrovni, odklony, překlony, rytmus - to vše bylo na velice dobré úrovni. Co by se dalo Janě vytknout, jsou občasné vysoké nášlapy a nedokonale provedené postupové kroky. Jana zatančila na úrovni nížších soutěžních tříd a určitě se nemusí za svůj výkon stydět.

David Suchařípa a Albina Zaytseva

David Suchařípa a Albina Zaytseva

Svou ča-ču předvedli i herec David Suchařípa a Albina Zaytseva (Get the Party Started). U Davida převládala statičnost, málo kroků, ale hlavně technické nedostatky v podobě nášlapů na patu a příliš toporných pohybů. V těle mu chybělo napětí a mnohdy se zbytečně předkláněl. Lze ocenit snahu o tanec, ale až příliš viditelně byly chyby maskovány pózami.

Bohouš Josef s Lenka Tvrzová

Bohouš Josef a Lenka Tvrzová

Zpěvák Bohouš Josef s Lenkou Tvrzovou předvedli své umění ve waltzu (Who Would Imagine a Kind). Bohouš ukázal, jak se waltz tančit nemá. Příliš statiky, mnoho technických chyb, absence waltzové vlny, skoro všechny nášlapy na patu. Jediné co se dá hodnotit kladně je držení těla, ale to je pro tanec málo. Snad příště Bohouš předvede lepší výkon.

Zuzana Norisová a Jan Kliment

Zuzana Norisová a její taneční partner Jan Kliment

Herečka a zpěvačka Zuzana Norisová s Janem Klimentem v předposledním tanci večera (cha-cha - Chain Of Fools) zaujali svým výkonem. Místy technika byla na horší úrovni, místy byl pár nesynchronní, Zuzana svého partnera nestíhala. V tanci bylo až příliš prvků disca, které působily rušivě. V jednom okamžiku Zuzana ztratila rovnováhu, ale to porota vůbec nesmí brát v potaz.

Dana Batulková a Jan Onder

Herečka Dana Batulková s partnerem Janem Onderem

Jako poslední se na parketu ukázali Dana Batulková a Jan Onder se svým waltzem (Open Arms). Ani zde nelze šetřit chválou. Výborný pohyb do prostoru, krásná délka kroků, dobře provedené pózy, technika na velmi slušné úrovni. U Dany jsem měl dopředu obavy, protože se jedná o dámu v nejlepších letech, ale přesvědčila, že věk nehraje žádnou roli. 

V porotě zasedli tradiční inventář Zdeněk Chlopčík, z loňska známá Tatiana Drexler, tanečník Jára Kuneš a tanečnice Leona "Qaša" Kvasnicová.

Hodnocení poroty
 Iva a Michal  17
 Jaromír a Eva  13
 Vladimír a Laura  23
 Jana a Michal  24
 David a Albina  19
 Bohouš a Lenka  14
 Zuzana a Jan  27
 Dana a Jan  26

Hodnocení poroty bylo v tomto kole spíše orientační, protože vyřazovat se bude až po dalších tancích v příštím týdnu. Příští týden páry předvedou opačnou skupinu tanců než v prvním večeru. Na pořadu bude quickstep a rumba.


O autorovi

PETR FABERA (43), profesionální tanečník

Tanec se stal jeho celoživotním koníčkem, začal se mu věnovat už před 23 lety. Absolvoval stovky soutěží ve standardních i latinskoamerických tancích a ve standardních tancích se v dobách nejlepších výkonů držel mezi stovkou nejlepších v zemi . "V současné době mám třetí taneční partnerku a vybírám si nucený odpočinek, protože partnerka je těhotná. Až se má partnerka dá zdravotně do pořádku, budeme se pilně připravovat na MČR ve standardních tancích v kategorii seniorů," plánuje.


Líbí se vám složení třetí řady StarDance?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 15. listopadu 2008. Anketa je uzavřena.

ano 1971
ne 479
Autor:

Nejčtenější

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Tereza Voříšková se vdala, její nové příjmení je Ramba

Tereza Voříšková a Matyáš Ramba (Karlovy Vary, 29. června 2018)

Těhotná herečka Tereza Voříšková (30) se na Instagramu pochlubila, že se vdala za svého přítele, tanečníka Matyáše...

Gott dokázal elegantně spolupracovat i s minulým režimem, říká Fanánek

Lou Fanánek Hagen na křtu CD skupiny Tři sestry Fernet Underground (22. 5. 2015)

I když je kapela Lou Fanánka Hagena (53) tvorbě Karla Gotta (79) vzdálená, mistr má ve Fanánkovi obdivovatele. „V 80....

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Další z rubriky

Měla jsem popálený celý obličej, popisuje Třešničková detaily nehody

Kristýna Třešničková (2018)

Youtuberka a influencerka Kristýna Třešňáková (23), známá pod jménem Týnuš Třešničková, popsala svým fanouškům poprvé...

Večírky si neužívám, mám radši klid a na sobě tepláky, říká Alice Bendová

Herečka a moderátorka Alice Bendová

Zatímco na obrazovce na jaře řádila s Martinem Dejdarem jako Jarmila v seriálu Kameňák, před kamerou v té době už Alice...

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz