Koukalová zabojuje ve StarDance o titul královny tanečního parketu

  20:11aktualizováno  10. června 0:01
Soutěž StarDance se vrací na televizní obrazovku. Česká televize odtajnila první pár. V jubilejní desáté řadě zabojují o titul krále a královny tanečního parketu bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová (29) a tanečník Martin Prágr (24).

„Nedávno jsem ukončila sportovní kariéru a užívala jsem si pauzu od toho sportovního zápřahu a kolotoče. Trošku jsem se nejprve bála, že StarDance zase bude podobný dril, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem na nabídku tancování kývla. Je to pro mě další životní výzva,“ řekla Gabriela Koukalová.

Fotogalerie

„S tancem nemám velké zkušenosti, ale vím, že jsem pilná a cílevědomá, čili věřím, že jsem schopná se to naučit. Zároveň ale vím, že biatlon je poměrně silový sport, a díky tomu mi ty ladné pohyby dělají celý život docela problém. Udělám ale všechno proto, abych se to naučila,“ dodala. „Neměla jsem konkrétní přání na to, jaký by můj taneční partner měl být, ale můj manžel jich měl spoustu. (smích) Chtěl, aby to byl někdo o hodně starší a mohl by i kulhat. Samozřejmě že to je legrace,“ poznamenala Koukalová, která kvůli StarDance po dvou letech oživila svůj profil na Instagramu.

„První dojmy jsou příjemné, ale samozřejmě jsem byl velmi nervózní. Chtěl jsem sportovkyni, protože sám jsem také vášnivý sportovec. Viděl jsem spoustu závodů Gabriely a možná mi to ještě úplně nedochází, vedle koho vlastně sedím a s kým budu tancovat. Mám z toho obrovskou radost a věřím, že se nám jako sportovcům bude dobře spolupracovat,“ řekl rodák z Hodonína Martin Prágr, jenž se tanci věnuje od šesti let.

Mistryně světa a vítězka světového poháru Gabriela Koukalová na konci května oznámila přes video na YouTube konec profesionální kariéry. Na počátku loňského roku musela přerušit kariéru kvůli zdravotním problémům. Už tenkrát pomýšlela, že sportování ukončí. 

Vítězové StarDance

Od biatlonu se úplně odstřihla, věnovala se svým zálibám – malování, zpívání, hraní na klavír, vystupování před lidmi na různých přednáškách.

„Vyčistila jsem si hlavu, odpočinula si a nabrala novou sílu. K mému překvapení začaly zdravotní problémy ustupovat,“ prozradila sportovkyně, která přece jen zvažovala návrat, ovšem nakonec se rozhodla úplně skončit. „Jsem přesvědčená o tom, že je načase vydat se na další životní etapu, na kterou se já už hrozně těším,“ uvedla.

KVÍZ: Vítězové, poroty, taneční páry. Jak dobře znáte StarDance?

Plánů má prý docela dost. „Velký smysl vidím v projektu Společně správnou cestou (workshopy pro mladé sportovce, trenéry, rodiče). A hlavně se chci vracet ke svému původnímu povolání, které jsem chtěla celý život dělat, což jsou výtvarné věci. Snažím se zdokonalovat v různých technikách a programech, abych byla schopná doskočit rozdíl mezi mnou a mými vrstevníky, kteří už na sobě spoustu let systematicky pracují. Hrozně mě baví kreativní práce,“ řekla Gabriela Koukalová pro iDNES.cz.  

Gabriela Koukalová oznámila konec kariéry 28. května 2019: 

Autor:

Nejčtenější

Jaromír Jágr potvrdil rozchod s Veronikou Kopřivovou

Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová (6. září 2017)

Jaromír Jágr (47) už netvoří pár s Veronikou Kopřivovou (28). Hokejista to potvrdil serveru Expres.cz. Rovněž modelka...

Koukalová zabojuje ve StarDance o titul královny tanečního parketu

Gabriela Koukalová a Martin Prágr

Soutěž StarDance se vrací na televizní obrazovku. Česká televize odtajnila první pár. V jubilejní desáté řadě zabojují...

Youtuberka Třešničková se ukázala po několikaměsíční léčbě popálenin

Kristýna „Týnuš“ Třešničková (1. května 2017)

Youtuberka Kristýna Třešňáková (23), která je známá pod jménem Týnuš Třešničková, je po měsících strávených v turecké...

My moderní matky se nyní vracíme ke kořenům, říká Kristýna Leichtová

Herečka Kristýna Leichtová

Hvězda seriálu Ohnivý kuře Kristýna Leichtová (33) se před deseti měsíci stala maminkou. Herečka prozradila, že s...

Jubilejní ročník StarDance bude plný změn. Vrátí se Richard Genzer

Richard Genzer a Jana Zelenková ve StarDance IX

Desátá řada taneční soutěže StarDance bude plná změn. Tvůrci se rozhodli vyměnit všechny profesionální tanečníky a...

Další z rubriky

Fanynky komentují mé nahé tělo, svěřil se představitel Edy ze seriálu Most!

Michal Isteník v seriálu Most! (2019)

Michal Isteník (35) je televizním divákům známý hlavně jako hospodský Eda z televizního seriálu Most! V Show Jana...

Youtuberka Třešničková se ukázala po několikaměsíční léčbě popálenin

Kristýna „Týnuš“ Třešničková (1. května 2017)

Youtuberka Kristýna Třešňáková (23), která je známá pod jménem Týnuš Třešničková, je po měsících strávených v turecké...

Sophie Turnerová přiznala, že toužila po Chandlerovi z Přátel

Sophie Turnerová a Matthew Perry

Herečka Sophie Turnerová (23) se před třemi lety snažila sbalit o šestadvacet let staršího herce Matthewa Perryho (49)....

Najdete na iDNES.cz