Během natáčení Hry o trůny jsem si nesměla mýt vlasy, vzpomíná Turnerová

  15:01aktualizováno  15:01
Sophie Turnerová (22) zavzpomínala na méně příjemné stránky natáčení seriálu Hra o trůny. Herečka přiznala, že kvůli co nejpřesvědčivějšímu ztvárnění role Sansy Starkové si na příkaz producentů každoročně v létě téměř nesměla mýt vlasy. Prozradila i to, proč se snažila vyhnout paruce.

„Během natáčení první řady jsem si mohla mýt vlasy, jak jsem chtěla, protože má postava byla mladá krásná aristokratka. V rozmezí druhé až páté řady jsem si však podle pokynů producentů vlasy nesměla mýt téměř vůbec,“ říká v rozhovoru pro časopis InStyle Sophie Turnerová, která v oblíbeném seriálu HBO ztvárnila roli Sansy Starkové.

Fotogalerie

„Svědila mě celá hlava. Do toho na natáčení stále jela sněhová děla a malé papírové kousky vloček ulpívaly v mastných vlasech. Bylo to chvilkami opravdu nechutné,“ dodala herečka.

Turnerová začala nakonec během natáčení nosit paruky, aby uchránila své vlasy před poškozením. „Na natáčení poslední řady jsem už měla paruky, takže jsem si mohla vlasy mýt, kdy se mi zachtělo. Ale horké měsíce v posledních letech jsem prožila s mastnou svědící hlavou. Nošení paruk jsem se vždy chtěla vyhnout. Mnohem intenzivnějším hereckým prožitkem je být před kamerou sama za sebe. Když se v rámci proměny v určitou postavu měníte fyzicky s pomocí nejrůznějších paruk a výrazného make-upu, můžete se za svou roli více schovat. Pokud hrajete naopak bez paruky a masky, jste pak díky tomu mnohem silnější a sebevědomější,“ tvrdí herečka.

Sebedůvěru prý Turnerové dodalo také barvení vlasů, kterým si v průběhu natáčení seriálu prošla. „S natáčením Hry o trůny jsem začínala ve třinácti letech. Má role vyžadovala proměnu stydlivé křehké dívky v silnou sebevědomou ženu. Moje přirozená barva vlasů je blond. Když mi vlasy obarvili na zrzavo a později na černo, opravdu jsem se v tu chvíli cítila jako úplně jiný člověk. Barva vlasů dokáže hodně,“ dodává Turnerová.

23.ledna 2019 v 20:27, příspěvek archivován: 25.ledna 2019 v 11:11

Herečka zasnoubená za muzikanta Joea Jonase (29) přiznává, že role Sansy ji osobně velice ovlivnila a ztratit ji ze života bude těžké. Jednou ze vzpomínek, která jí na seriál zůstane, je pes Sansy (seriálový zlovlk), kterého se Turnerová hned po první sérii ujala.

„Možná si domů odnesu ještě pár mečů a Nedovu hlavu,“ doplnila herečka v narážce na šokující smrt svého seriálového otce i dávnou kauzu, kdy tvůrci použili do dekorací masku připomínající George W. Bushe (čtěte zde). 

Závěrečná řada seriálu Hra o trůny by měla mít premiéru 14. dubna 2019 na HBO.

ANKETA: Budete sledovat závěrečnou řadu seriálu Hra o trůny?

Ano 3130
Ne 381
Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Další z rubriky

Justin Bieber se léčí s depresemi. S manželkou to nesouvisí, vzkazuje

Justin Bieber a Hailey Baldwinová (6. 9. 2018, New York)

Justin Bieber (24) trpí depresemi, kvůli nimž musí chodit na pravidelné terapie. Fanouškům vzkázal, aby nespekulovali,...

Neumannová: Holky ve sportu jsou cílevědomější, proto vozí více ocenění

Kateřina Neumannová

Běžkařská legenda Kateřina Neumannová oslavila 15. února své 46. narozeniny. V rozhovoru na Rádiu Impuls přiznala, že...

Připadá mi, že pěstujeme kult ošklivosti, říká Jaromír Hanzlík

Jaromír Hanzlík

V sedmdesáti letech si vyzkoušel novou disciplínu. Přesycen kriminálkami napsal scénář k romantické komedii Léto s...

Najdete na iDNES.cz