Šestnáctou Miss je Jana Doleželová

  22:17aktualizováno  22:17
V pořadí už šestnáctou královnou krásy České republiky se stala dvaadvacetiletá Jana Doleželová z Uničova, která soutěžila s číslem 11. Titul první a druhá Vicemiss získaly dvaadvacetiletá Michaela Wostlová z Českých Budějovic a osmnáctiletá Edita Hortová z Brna.

FOTOGRAFIE:
Finále Miss ČR 2004

ČTĚTE TAKÉ:
Miss: Do erotických fotek bych nešla

Janu Doležalovou si za svou královnu krásy vybrali také televizní diváci. U čtenářů, kteří volili Miss Sympatie, zvítězila osmnáctiletá Pavla Sudová z Plzně. Miss Talent se stala dvacetiletá Monika Horáková z Pardubic.

Tmavovláska Jana Doleželová, 176 centimetrů vysoká a s mírami 87-57-89, si odnesla ze soutěže hned dva tituly. Studentka Farmaceutické fakulty na Karlově univerzitě vystřídala v roli královny krásy loňskou Miss Lucii Váchovou.

"Za šestnáct let existence Miss bylo dívkám uděleno 59 titulů, vítězky nalétaly na různé soutěže 850 000 kilometrů, zeměkouli tedy oblétly 41krát. Průměrná výška dívek se během těchto let zvýšila o čtyři centimetry, ovšem jejich váha se o něco snížila. A nejzajímavější je, že jsou stejně krásné a stejně mladé jako byly ty v roce 1989, zatímco já jsem o šestnáct let starší," bilancoval prezident soutěže Miloslav Zapletal, a snad kvůli této větě mu všichni odpustili, že při slavnostním vyhlašování popletl pořadí na druhém a třetím místě.

Vítězky získaly spolu s titulem tradiční ceny od sponzorů: pronájem bytu, auto, nábytek, šperky, paušál na mobil, kosmetiku a další.

Hosty sobotního večera, který v karlovarském Grandhotelu Pupp moderoval Jan Čenský, byli Jiří Korn, Lucie Bílá se skupinou Kale a Karel Gott. Společenské róby dívkám opět navrhovala Beata Rajská.

Atmosféru poněkud poznamenala nepřítomnost severočeské královny krásy Lucie Králové. Jejího snoubence našli kriminalisté zastřeleného v Teplicích. "Lucie ze závažných osobních důvodů do Karlových Varů nepřijela," řekl moderátor Jan Čenský a dodal, že co není letos, může Lucii vyjít za rok. - více zde

Po skončení přímého přenosu se tradičně koná korunovační ples. Účastní se ho všechny finalistky, účinkující, reklamní a mediální partneři, významné osobnosti a další. Součástí plesu je také dražba korunky Miss ČR 2004, jejíž výtěžek je poukázán na charitativní účely.

MISS ČR 2004 Jana Doleželová 22 let, Uničov
1. Vicemiss Michaela Wostlová 22 let, České Budějovice
2. Vicemiss Edita Hortová 18 let, Brno
Miss Sympatie Pavla Sudová 18 let, Plzeň
Miss TV diváků Jana Doleželová 22 let, Uničov
Miss Talent Monika Horáková 20 let, Pardubice

Jak hlasovali čtenáři iDNES

Čtenáři iDNES by rovněž volili dívku s číslem 11 Janu Doleželovou.

Miss předchozích ročníků:
1989 Ivana Christová, 1990 Renáta Gorecká, 1991 Michaela Maláčová, 1992 Pavlína Baburková, 1993 Silvia Lakatošová, 1994 Eva Kotulánová, 1995 Monika Žídková, 1996 Petra Minářová, 1997 Terezie Dobrovolná, 1998 Kateřina Stočesová, 1999 Helena Houdová, 2000 Michaela Salačová, 2001 Diana Kobzanová (titul jí byl odebrán), 2002 Kateřina Průšová, 2003 Lucie Váchová.

Miss České republiky 2004 se stala dvaadvacetiletá Jana Doleželová (uprostřed) z Uničova, která soutěžila s číslem 11. Titul první a druhá Vicemiss získaly dvaadvacetiletá Michaela Wostlová (vlevo) z Českých Budějovic a osmnáctiletá Edita Hortová z Brna. (17. dubna 2004)

Miss České republiky 2004 se stala dvaadvacetiletá Jana Doleželová (uprostřed) z Uničova, která soutěžila s číslem 11. Titul první a druhá Vicemiss získaly dvaadvacetiletá Michaela Wostlová (vlevo) z Českých Budějovic a osmnáctiletá Edita Hortová z Brna. (17. dubna 2004)

Miss České republiky 2004 Jana Doleželová (uprostřed), první a druhá Vicemiss Michaela Wostlová (vlevo) a osmnáctiletá Edita Hortová z Brna. (17. dubna 2004)

Miss České republiky 2004 se stala dvaadvacetiletá Jana Doleželová z Uničova, která soutěžila s číslem 11. (17. dubna 2004)

Miss České republiky 2004 Jana Doleželová v plavkách.

Miss České republiky 2004 se stala dvaadvacetiletá Jana Doleželová z Uničova, která soutěžila s číslem 11. (17. dubna 2004)

První Vicemiss dvaadvacetiletá Michaela Wostlová z Českých Budějovic během finále soutěže Miss ČR 2004. (17. dubna 2004)

Miss Jana Doleželová z Uničova a Miss Talent dvacetiletá Monika Horáková z Pardubic. (17. dubna 2004)

Druhá Vicemiss osmnáctiletá Edita Hortová z Brna. (17. dubna 2004)

Miloslav Zapletal s Miss ČR 2004 Janou Doleželovou (uprostřed), druhou Vicemiss Michaelou Wostlovou (vlevo) a Editou Hortovou.

První Vicemiss dvaadvacetiletá Michaela Wostlová z Českých Budějovic během finále soutěže Miss ČR 2004.

Loňská Miss Sympatie Pavla Sudová

Autoři:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Další z rubriky

Tereza Bebarová se po čtyřicítce stala dvojnásobnou maminkou

Herečka Tereza Bebarová

Herečka a dabérka Tereza Bebarová (43), známá jako Světlana Nyklová z nekonečného seriálu Ulice, je dvojnásobnou...

Bündchenová o rozchodu s DiCapriem: Alkoholové večírky mi už nestačily

Leonardo DiCaprio a Gisele Bündchenová na 77. ročníku předávání filmových...

Gisele Bündchenová (38) přiznala, že rozejít se po pěti letech s její velkou láskou, hercem Leonardem DiCapriem (44)...

Co neovlivním, beru s nadhledem, říká Klára Doležalová

Klára Doležalová

Moderátorka Klára Doležalová (45) sice vystudovala herectví, ale její hlavní profesí se stalo moderování. Dvojnásobná...

Najdete na iDNES.cz