Role otce by mi nevadila ani napočtvrté, prohlásil Saša Rašilov

  0:03aktualizováno  0:03
Saša Rašilov (46) se letos v létě stihl oženit se svou přítelkyní Lídou Němečkovou (32), se kterou má roční dceru Marii. Z předchozího manželství s Vandou Hybnerovou (50) má další dvě dcery Josefínu a Antonii. Herec nyní prohlásil, že si by se nebránil ani čtvrtému potomkovi.

Máte dvě dospělé dcery, teď ještě třetí se svou druhou ženou Lídou. Netoužíte ještě po tom zkusit štěstí a napočtvrté mít i kluka?
Necítím žádný rozdíl mezi synem či dcerou. Má nejstarší dcera je, a vždycky byla, taková nejvíc opatrná a nejvíc holčička. Nicméně má trenérské licence na koně a jezdila závody. Takže adrenalin a riziko, to tam všechno je. Má prostřední dcera, jak děti běhají rády z kopce s roztaženýma rukama, tak nejen že běžela s těma roztaženýma rukama, ale v půlce toho kopce jí přišlo, že je to ještě málo, tak si jednou rukou zakryla oči. A běžela dál. Takový šílený kluk. A té nejmladší je rok. Vzhledem k tomu, že začíná chodit způsobem, že se po hlavě vrhá kamkoli, tak to asi žádná květinka v zahrádce taky nebude. Takže já mám doma takový klučičí holky.

Fotogalerie

Jak moc aktivní jste při výchově dcer?
Všechny tři dcery jsem od malička krmil, přebaloval, zvládal jsem všechno, tedy kromě kojení. Neměl jsem s tím nikdy problém a nemám ho ani v současnosti. Možná si teď i více uvědomuji, jak je pro mě práce méně důležitá a klidně něco odřeknu, protože hlídám Marušku.

Nebojíte se toho „chození se vzduchovkou kolem domu“, které vás čeká napotřetí?
To je takové klišé, které jsem nikdy moc nevnímal. Naopak jsem se těšil na nové a další kamarády a těším se na to na všechno napotřetí. I na počtvrté třeba. Co já vím.

Máte pocit, že dalším přírůstkem do rodiny zrajete?
Nesoudím svůj zevnějšek, to ne, ale cítím se dobře. To je fakt. A ten pohled na svět, přes toho tvora, který kouká rozšířenýma očima, jak to tady všechno je, to je vlastně hezké. A je možné, že to určitě má pozitivní vliv.

Tudíž ten pozitivní vliv klidně přijmete i na počtvrté?
Nebojím se dětí, vždycky jsem toužil po velké rodině. Pokud se zadaří a bude další přírůstek, nebráním se mu na počtvrté, ani na popáté. (smích)

Jak to máte teď s žitím ve městě a na vesnici?
S Vandou jsme žili v centru Prahy na Starém Městě. Kvůli turistům a ruchu jsme se nakonec odstěhovali na vesnici. Statek uprostřed samoty na Vysočině byl úžasný a idylický. Jenže časem to bylo náročnější na dojíždění za prací. Takže jsme se vrátili zase zpátky do centra Prahy. 

S Lídou jsem udělal kompromis a jsem zpět na svém rodném místě. Bydlíme na Zbraslavi a já to mám kousek do přírody i do práce. Hlavně si libuji, že nejsem závislý na autě, protože jezdím na kole.

Saša Rašilov s manželkou Lídou Němečkovou a dcerou Maruškou

Saša Rašilov s Lídou Němečkovou a dcerou Marií

Vanda Hybnerová a její dcery Antonie a Josefína Rašilovovy (29. června 2018)

Vanda Hybnerová a její dcery Antonie a Josefína Rašilovovy

Máte čas si zajít do divadla či do kina jako divák?
Filmy i divadlo mám moc rád, ale moc je nestíhám. Kvůli práci. V poslední době se mi líbil dokument o začátcích a historii českého skateboardingu, to mě moc zajímá. To je báječné téma a vlastně jsem u toho byl, v těch 80. letech. Jmenuje se to King Skate.

Byl jste také skejťák?
Byl jsem sice u toho zrodu, ale skejťák jsem nebyl. Odjakživa jsem byl orientovaný na to jít z kopce po hlavě, ale čelem. Sice mě sporty baví, ale jen tak v menším rozsahu. Jezdím na lyžích, jezdil jsem na kolečkových bruslích, což je také velká průkopničina. Přidělávala se kolečka doma řemenem na normální tenisky a většinou z toho byly tak akorát odřené nohy a požitek z jízdy žádný. (smích)

Vy úplně záříte, když o tom mluvíte. Na co ještě rád vzpomínáte z minulosti?
Můj iniciační zážitek byl právě s bruslemi na řemínky, které jsem našel ve sklepě. To bylo mé oblíbené loviště, kde jsem přes zákaz tatínka prozkoumával především zóny, kam se nesmělo, kde byly nebezpečné věci a kde se ledacos našlo. Tam jsem vyhrabal staré kolečkové brusle a úplně omámený jsem s nimi vyšel ze sklepa, bez toho, abych to doma nahlásil. Šel jsem rovnou k brance. Tu jsem otevřel, vydal jsem se doprava naší ulicí, která začíná velkým, pravotočivým, velmi strmým kopcem. Vyšel jsem nahoru a brusle si zavázal. To trvalo asi minutu a půl od toho nálezu. 

Co bylo dál?
Postavil jsem se a pak řítil přímo dolů. Když jsem v plné rychlosti míjel naši zahradu, ze které jsem chvilku předtím odešel, viděl jsem, jak se od záhonu s rýčem zvedá můj táta a s kamenným výrazem kouká na to, jak se kolem něj řítím. Bože, to bylo šílený! Ta cesta totiž končila na silnici, kde i v té době projelo nějaké auto. V tu chvíli jsem zjistil, že nevím, jak se ty kolečkové brusle brzdí. Takže jsem „hodil hubu“, abych zastavil.

Nejčtenější

Režisér byl po inhalaci u pramene 40 minut bez kyslíku. Je v kritickém stavu

Záchrana muže, který se v Mariánských Lázních otrávil v šachtě, když inhaloval...

Režisér Jan Kačena (37) skončil po inhalaci výparů z Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních ve velice vážném stavu...

Karel Gott trpí akutní leukémií, léčí se ambulantně v nemocnici

Osmdesátiny Karla Gotta se slavily 21. června 2019 v pražském Divadle Na...

Karel Gott trpí akutní leukémií a podstupuje ambulantní léčbu ve Všeobecné nemocnici v Praze. Zpěvák to potvrdil na...

Manželka je mentálně nemocná. Syna jsem neviděl dva měsíce, tvrdí Janeček

Karel Janeček a jeho syn Yanis

Karel Janeček (46) zveřejnil na sociálních sítích informaci o tom, že jeho manželka Mariem Mhadhbi (35) na něj podala...

Vondráčková a Michal prohráli spor s televizí Nova. Žalují i Primu

Martin Michal a Helena Vondráčková (20. listopadu 2017)

Vrchní soud v Praze v pondělí pravomocně zamítl žalobu zpěvačky Heleny Vondráčkové a jejího manžela Martina Michala na...

Táta si na mou práci zvykl, říká dcera exministra obrany Jana Tvrdíková

Jaroslav Tvrdík s manželkou a dcerou Janou Tvrdíkovou na 25.ročníku finále...

Modelku Janu Tvrdíkovou (18), jejímž otcem je exministr obrany Jaroslav Tvrdík (51), teprve čeká maturita. Již nyní má...

Další z rubriky

Hollywood jsem opustila kvůli rodině a dětem, říká Michelle Pfeifferová

Michelle Pfeifferová (New York, 5. června 2019)

Michelle Pfeifferová (61) je jednou z nejznámějších hollywoodských hereček. V osmdesátých a devadesátých letech šla z...

Pavlásková: Pražské orgie vyvolaly zvědavost, snad ne jen kvůli názvu

Režisérka Irena Pavlásková (30. 6. 2018)

Po Nabarveném ptáčeti Václava Marhoula se dalšímu českému tvůrci podařilo získat práva a zfilmovat dílo světově známého...

Už nemám takový tah na branku, ale chci bojovat, říká Gabriela Koukalová

Martin Prágr a Gabriela Koukalová při natáčení znělky pro StarDance X

Gabriela Koukalová (29) je jednou z hvězd desáté řady StarDance, která startuje v říjnu. Bývalá biatlonistka, jejímž...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz