Tři roky jsme s přítelem žili na dálku, přiznala Sarah Haváčová

  0:01aktualizováno  0:01
Sarah Haváčová (28) získala hlavní roli policistky v seriálu Profesor T. Pro Magazín DNES herečka prozradila, jak intenzivně se na svou roli připravovala. Popsala také, jak je možné udržet s partnerem tříletý vztah na dálku.

Sarah Haváčová přišla neobvyklým způsobem nejen ke křestnímu jménu, ale i k profesi herečky. Její rodina má z otcovy strany kořeny na východním Slovensku. Příjmení tedy pochází z maďarštiny – Havacs. I když se to podle jména Sarah nabízí, židovské kořeny prý herečka nemá.

„Napoprvé mi rodiče vybrali jméno Sára, protože se jim prostě líbilo. Potom nadnesl náš strejda, který je hodně věřící, jestli by to ještě nechtěli zkusit změnit na Sarah, čistě hebrejské jméno, v překladu znamenající kněžna, manželka; že to zní lépe. A rodiče to zaujalo a vydali se na matriku podruhé,“ vysvětluje herečka.

V seriálu Profesor T. hraje Haváčová policistku. Na roli se připravovala intenzivněji, než je u nás obvyklé. „Požádala jsem o pomoc kriminalistu, se kterým jsem se znala z natáčení seriálu Polda. Díky němu jsem se dostala na policejní oddělení, nechala jsem si tam na ukázku odebrat daktyloskopické otisky a bukální stěr, čili DNA,“ popsala.

„Také jsem zařídila, abychom s kolegy Alešem Petrášem a Lubošem Veselým mohli nakouknout na střelnici, protože mi přijde pitomé, když hrajete policistku a ani nevíte, jak se drží a nabíjí zbraň. Nakoupila jsem si také kvanta kriminalistických učebnic a knih. Zjistila jsem třeba to, že když jdete na ohledání k hodně rozkládající se mrtvole, vyplatí se máznout si pod nos trochu tygří masti, abyste přebili ten nesnesitelný zápach. Zajímal mě i policejní slang, něco z toho se pak stihlo vnést do úprav scénářů,“ přiznává Haváčová v rozhovoru pro Magazín DNES.

Fotogalerie

V osobním životě Haváčová zvládla udržet tříletý vztah na dálku s přítelem, který se nevěnuje herectví a působí v advokacii. „Přítel zpočátku studoval v Cardiffu, takže jsme za sebou ten první rok hlavně létali. Další rok se mnou trávil hodně času v Ostravě. A ten třetí, to už jsme tu vzdálenost nějak překlepali. Vydrželo nám to asi i proto, že přítel je z úplně jiného oboru než já. Párkrát v minulosti jsem byla zamilovaná do herce a nebylo to úplně ideální. Někdy dochází mezi hereckými páry k soutěživosti, až žárlivosti – že jeden točí víc a ten druhý si pak může připadat méněcenně. To u nás nehrozí,“ dodává Haváčová.

Autor:

Nejčtenější

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Gott dokázal elegantně spolupracovat i s minulým režimem, říká Fanánek

Lou Fanánek Hagen na křtu CD skupiny Tři sestry Fernet Underground (22. 5. 2015)

I když je kapela Lou Fanánka Hagena (53) tvorbě Karla Gotta (79) vzdálená, mistr má ve Fanánkovi obdivovatele. „V 80....

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Mám právo vypadat na 38, reaguje na kritiku svého vzhledu Třeštíková

Spisovatelka Radka Třeštíková

Radka Třeštíková (38) se na sociálních sítích rozohnila nad kritickým komentářem jejího vzhledu. Ten se objevil pod...

Další z rubriky

Holky ví o všech mých problémech, říká Pártlová o kolegyních ze 3v1

Martina Pártlová, Veronika Arichteva a Nikol Štíbrová na taneční soutěži...

Martina Pártlová (40) je známá mimo jiné jako členka vtipné trojice 3v1, ve které baví fanoušky prostřednictvím videí...

Při proměně v ženu si budu nejspíš muset oholit nohy, říká hvězda Tváře

Robert Urban

V šesté řadě show Tvoje tvář má známý hlas se po boku herečky Zuzany Norisové objeví její kolega Robert Urban (32)....

Večírky si neužívám, mám radši klid a na sobě tepláky, říká Alice Bendová

Herečka a moderátorka Alice Bendová

Zatímco na obrazovce na jaře řádila s Martinem Dejdarem jako Jarmila v seriálu Kameňák, před kamerou v té době už Alice...

Najdete na iDNES.cz