Ryderová dostala tři roky podmíněně

  8:50aktualizováno  8:50
Americká herečka Winona Ryderová byla za krádež v obchodním domě v Beverly Hills odsouzena na tři roky podmíněně, k pokutě deset tisíc dolarů a 480 hodinám veřejně prospěšných prací. Soud jí také nařídil léčení závislosti na lécích.
"Jestli budete ještě krást, půjdete do vězení," varoval ji losangeleský soudce Elden Fox. Její čin z loňského prosince označil za krádež velkého rozsahu a prohlásil, že je zklamán tím, že odmítla osobní zodpovědnost. "Zklamala jste mnoho lidí," dodal.

Ryderová, která byla dvakrát nominován na Oscara, se k výroku soudu nijak nevyjádřila. Její mluvčí pouze prohlásil, že je ráda, že ji soud umožnil pokračovat v dobročinné práci s dětmi.

Ryderovou loni v prosinci přistihla ochranka obchodu Saks Fifth Avenue v Beverly Hills, když se pokusila ukrást šaty a prádlo asi za 5500 dolarů a poškodila kabelku za dalších zhruba 800 dolarů. Škodu musela nahradit a přidat další tisíce dolarů pokuty. Obecně prospěšné práce vykoná v ústavech pro drogově závislé a mentálně postižené osoby.

Ryderová, nominovaná na Oscara, se k rozsudku nevyjádřila a omezila se jen na formální prohlášení, že závěrečná slova soudce vzala na vědomí.  Soudce jí vyčetl, že zklamala mnoho lidí, kteří se těšili a inspirovali jejím talentem a dobrotivostí, kterou v minulosti prokazovala.

Po zadržení herečka tvrdila, že krádež byla nácvikem na novou roli, ale porotu o své verzi nepřesvědčila. Hlavním důkazem byl videozáznam, na kterém je herečka vidět, jak vybírá zboží a odchází bez placení mimo obchod. Ryderová se pak pokusila ospravedlnit tvrzením, že měla v obchodě otevřený účet. Ani to jí porota neuvěřila.

Ryderová u sebe měla při svém zatčení osm různých léků, především tišících prostředků, z toho sedm na lékařský předpis. Později jeden lékař potvrdil, že jí dal přípravek Endocet bez předpisu, a herečka tak nebyla obviněna z nedovoleného držení léků. Léky jí však podle prokurátorkypředepsalo několik lékařů a některé byly předepsány na dvě různá jména.

Právníci jednatřicetileté Ryderové obvinili obchodní dům i žalobce z toho, že se na herečku zaměřili kvůli její slávě. Po procesu se však ukázalo, že Ryderová byla od května 2000 třikrát podezřívána z krádeže v obchodních domech, ale nikdy nebyla obviněna.

Představitelka obligátního androida - Winona Ryderová.

Herečka Winona Ryderová a herec Adam Sandler na předávání cen MTV Movie Awards 2002. Sandler se po příchodu na pódium Ryderové zeptal, jestli mu odpoví na otázku, která každému z přítomných prochází hlavou. Přesto, že všichni čekali dotaz na známou aféru krádeže oblečení, Sandler se půvabné herečky otázal, zda-li jsou její ňadra pravá a dovolí mu si na ně sáhnout. K tomu ho vzápětí Ryderová vyzvala.

Winona Ryderová

Autoři:

Nejčtenější

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

Karel Gott (oslava 80. narozenin, Divadlo Na Jezerce, Praha, 21. 6. 2019)

Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v...

Vlastní výdaje a cesty po světě jsem si platila sama, brání se Kopřivová

Veronika Kopřivová na otevření music baru a restaurantu PRAH (Praha, 9. 3. 2018)

Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (47) Veronika Kopřivová (28) se pokusila vyvrátit spekulace, že ji nejbohatší český...

Hvězda Ulice Solaříková se vdala. Ano si s Pagáčem řekli v lese

Patricie Solaříková se snoubencem Tiborem Pagáčem (2018)

Hvězda seriálu Ulice, herečka Patricie Solaříková (30) oznámila na Instagramu šťastnou zprávu. Má za sebou sňatek s...

Změnu příjmení jsem si po svatbě ještě nestihla užít, říká Tatiana Dyková

Tatiana Vilhelmová, Vojtěch Dyk, z veletrhu si nesou audioknihy pro syna,...

Jedna z nejobsazovanějších současných českých hereček Tatiana Vilhelmová (40), nosí již více než měsíc příjmení svého...

Další z rubriky

Olga Menzelová zveřejnila po téměř půl roce novou fotku manžela

Jiří Menzel a Olga Menzelová (Výstava Václavák, 6. 11. 2017)

Olga Menzelová (41) a její manžel Jiří Menzel (81) společně vyrazili na představení do Divadla na Vinohradech. Při té...

Lucie Bílá se dme pýchou. Její partner se kvalifikoval na mistrovství

Lucie Bílá a Radek Filipi (10. ledna 2019)

Zpěvačka Lucie Bílá (53) se pochlubila, že její přítel Radek Filipi (35) zabojuje na šampionátu. Bývalý fitness trenér...

Hormony vládnou světu a o premenopauze nechce nikdo mluvit, říká Cruzová

Penélope Cruzová

Žádné téma týkající se lidského těla, sexuality či emocí by podle Penélope Cruzové (45) nemělo být při společenské...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz