Mít peníze, velký barák a nepracovat, tak bych jenom plodil, říká Tomeš

  0:04aktualizováno  0:04
Herecký pár Michaela (27) a Roman (30) Tomešovi sice děti neplánovali, přesto se jim za pouhý rok a půl stihly narodit dvě. Syn Kristián a Jonáš jsou jejich všechno. Roman by si dokonce troufl na dalšího potomka, v čemž ho jeho žena trošku krotí.

Jak se cítíte jako rodiče dvou synů?
Roman: Já jsem nadšený, šťastný, je to pro mě úplně fenomenální věc. Byl jsem i u druhého porodu a musím říct, že tento byl pro nás oba úplně jiný. Bylo to rychlé, bez bolesti a já jsem si to natočil na video. Vždycky, když je mi smutno, tak si to pouštím před spaním a brečím u toho.
Michaela: To je pravda. Navíc Roman spí s Kristiánem, já spím s Jonášem. Teď to máme takto hezky rozdělené. Je to full time táta a obdivuji ho, že i při generálkovém období v divadle přijde domů a ještě se stará.

Fotogalerie

Vy jste se ani ne měsíc po porodu opět vrátila do divadla. 
Michaela:
Já musím říct, že jsem měla porod opravdu za odměnu, a to i to miminko, které jsem si přivedla na svět. Počítala jsem s tím, že to bude hodně náročné, že to bude velký mazec. Všichni mě na to připravovali, ale ono se to tak nějak neděje. Možná je to zatím klid před bouří, ale mám opravdu hodné, spící miminko, takže to jde. V divadle jsem teď maximálně na dvě hodiny. Vždycky když dostane hlad, tak ho nakojím. Ale není to tak, že bych tady zkoušela. To si počkám až na leden, zase tak nezodpovědná nejsem.
Roman: Myslím, že je to právě i tím porodem. Jonáš je vyklidněný, takový malý Buddha. V podstatě jenom spinká, když má hlad, tak jenom tak škrýmne, nakrmí se a zase spí.

Je to s druhým dítětem snazší i pro vás dva? Spoustu věcí ohledně miminek už znáte díky staršímu synovi.
Roman: Jasně! Už nejsme takoví předpodělaní. Už to všechno bereme s větším klidem a nadsázkou a je to dobře. Už jsme vyškolenější a moc si to užíváme. Mít peníze, velký barák a nepracovat, tak bych jenom plodil. (smích)
Michaela: Myslím si, že dvě zdravé děti jsou radost a do budoucna možná i trochu starost, takže stačí. Chci si užít to, co mám teď, a nevím, co přijde. Obě naše děti byly neplánované, ale jsme za ně šťastní.

Michaela Tomešová, Roman Tomeš a syn Jonáš

Michaela Tomešová, Roman Tomes a syn Jonáš

Jaká byla největší změna, když jste si přinesli domů Jonáška?
Michaela: Změna? Mám pocit, že jsme kompletní. Že už jsme všichni. Jsem hlavně šťastná, že Kristián přijal malého úžasně. Dokonce mi pomáhá. Když přebaluji Jonáše, tak vezme plenku a jde ji vyhodit do koše. Už mu dal i pusinku, ale je mu pořád teprve rok a půl. Musím opravdu dávat pozor, aby se něco nestalo.

Vidíte nějaké rozdíly u dětí?
Michaela: Kristiánek hodně trpěl na prdíčky, hodně ublinkával, často se budil, a tak jsem očekávala, že budu mít to samé. Že budeme mít druhého akčňáčka, a ono vůbec.

Zmínila jste, že se chcete vrátit do divadla v lednu. Zvládnete to odloučení od dvou dětí?
Michaela: Já myslím, že ano. Nebojím se toho a věřím, že to bude vzájemně příjemné krátké odloučení.
Roman: Míša už to vlastně zvládla, protože 10 dní po porodu už byla v divadle Kalich a zkoušela. Ona to bere velmi sportovně. U ní je skvělé, že čím víc pracuje, tím více má energie doma. Ona tu práci vlastně potřebuje k tomu, aby to u nás doma fungovalo.

Michaela Tomešová, Roman Tomeš a jejich syn Kristián

MF Rodina herečka Míša Tomešová

Neměl jste přece jen o ni strach?
Roman: To víte, že měl. Ona tady den předtím, než rodila, zkoušela poměrně náročnou choreografii. Tančila, skákala a to už jsem si říkal: Člověče, holka, to vypadá dost nebezpečně. Ona přišla z nějaké jiné galaxie. Podle mě je mimozemšťan. Den před porodem byla v divadle a týden po porodu už opět byla v divadle. Ta žena je blázen. Míšo, jsi blázen.

V muzikálu Vlasy opět hrajete spolu. Jste za tyto možnosti vděční?
Roman: Já Vlasy miluji. Je tam spousta témat, kterých se jako herci na jevišti dotýkáme. Ať je to genderová korektnost, války, nebo přistěhovalci. Je to velmi širokospektrální a já to miluji. Vždycky mě baví na jevišti dělat toho člena revolty, který se snaží diváka donutit, aby se zamyslel nad svým vlastním životem a něco třeba zlepšit. Pro mě je muzikál Vlasy naprosto výpovědní a v podstatě mi mluví z duše. Já to miluji a miluji, že v tom můžu hrát s mojí Míšou.
Michaela: Já musím říct, že tento muzikál je hodně povedený. Věřím, že lidi tu generační výpověď zrovna od nás pochopí a že si uvědomí, že Vlasy nemusí být jen retro muzikál. Jsme skvělá parta a skvěle se mi spolupracuje s kolegy na jevišti a s Romanem nejvíc. (smích)

Nejčtenější

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

Karel Gott (oslava 80. narozenin, Divadlo Na Jezerce, Praha, 21. 6. 2019)

Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v...

Vlastní výdaje a cesty po světě jsem si platila sama, brání se Kopřivová

Veronika Kopřivová na otevření music baru a restaurantu PRAH (Praha, 9. 3. 2018)

Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (47) Veronika Kopřivová (28) se pokusila vyvrátit spekulace, že ji nejbohatší český...

Hvězda Ulice Solaříková se vdala. Ano si s Pagáčem řekli v lese

Patricie Solaříková se snoubencem Tiborem Pagáčem (2018)

Hvězda seriálu Ulice, herečka Patricie Solaříková (30) oznámila na Instagramu šťastnou zprávu. Má za sebou sňatek s...

Změnu příjmení jsem si po svatbě ještě nestihla užít, říká Tatiana Dyková

Tatiana Vilhelmová, Vojtěch Dyk, z veletrhu si nesou audioknihy pro syna,...

Jedna z nejobsazovanějších současných českých hereček Tatiana Vilhelmová (40), nosí již více než měsíc příjmení svého...

Další z rubriky

Očkování nepodceňujeme. Syn je naše největší štěstí, říká Lašková

Gabriela Lašková a její syn Benedikt (15. června 2019)

Moderátorka a Česká Miss 2013 Gabriela Lašková (29) porodila loni v dubnu syna Benedikta. „S manželem jsme nikdy nebyli...

Harry a Meghan si nechali za miliony opravit sídlo, části Britů to vadí

Princ Harry a vévodkyně Meghan (Birkenhead, 14. ledna 2019)

Princ Harry (34) s manželkou Meghan (37) a synem Archiem už několik měsíců žijí v rezidenci Frogmore Cottage. Ta je...

Plíšková a Hrdlička: Jsme pořád stejně zamilovaní. Děti teď neplánujeme

Michal Hrdlička a Karolína Plíšková (Beijing, Čína, 30. září 2018)

Tenistka Karolína Plíšková (27) a Michal Hrdlička (30) oslaví 19. července roční výročí jejich svatby v Monaku. Manželé...

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?

Najdete na iDNES.cz