Renata Langmannová | foto: Instagram

O mně se ví, že nejsem hospodyňka roku, přiznala Langmannová

  • 15
Modelka a bývalá královna krásy Renata Langmannová (32) přiznala, že Vánoce jako svátky miluje, ale kvůli komerci by je klidně zrušila. Letos si s manželem nadělili vysněný dárek a hned první den v novém roce odlétají do Chile.

Za pár dnů jsou Vánoce, jak vnímáte tento svátek?
Je pravda, že kdyby se dělalo nějaké referendum o tom, jestli zrušit Vánoce, tak bych byla spíše pro. Samotný ten den a ty svátky jsou hezké, ale ten shon před Vánoci je šílený. A nejhorší na tom je, že je to před koncem roku, takže se člověk snaží pracovně všechno stihnout.

Fotogalerie

Co je pro vás nejhorší? Uklízení, vaření, pečení, nákup dárků, nebo ten shon a davy lidi?
Já nejsem úplně hospodyňka roku, to se o mně ví. Ale tak uklízení zvládnu, s vařením mi pomůže manžel a u cukroví doufám, že přiveze něco máma.

Máte to hezky rozdělené. Daří se vám to i ve vaší agentuře? A nechybí vám modeling?
Upřímně mi to nechybí. Daří se nám poměrně dobře, tento rok jsme dostali spoustu nových klientů, udělali hodně akcí, kampaní na Instagramu a mně to dělá hroznou radost. Je vidět, že jsem se potřebovala někam posunout. Když teď vidím, jak ta naše firmička postupně roste, tak je to pro mě obrovská radost. Využívám kontakty, které jsem nasbírala během let.

Kromě práce v agentuře jste ambasadorkou akce Teribear pořádané Nadací Terezy Maxové dětem a také jste navrhla vlastní notes.
Já mám hrozně ráda diáře, notesy, kam si můžu zapisovat všechno ručně. Sice v telefonu mám taky spousty poznámek, ale když to můžu držet v ruce a cítit vůni papíru, je to pro mě velká nostalgie. Dost často si kupuji knížky, které nepotřebuji, někdy je ani neotevřu, jen je chci mít doma.

Předtím jste pro Teribear navrhla obal na mobil, pak náramek. Jakou vám dalo práci vybrat design notesu?
My jedeme v nějaké naší lince, kterou jsme před dvěma lety udělali v takové mojí grafice a navazuje to na ten projekt Teribear by Renata. Každý rok se snažíme přidat nějaký produkt a letos je to právě tento zápisník.

Renata Langmannová v letech 2006 a 2014

Renata Langmannová v letech 2006 a 2014

Co prvního si do notesu zapíšete?
Určitě informace k 1. lednu 2019, kdy odlétáme s manželem a přáteli do Jižní Ameriky, tak abych ještě všechno stihla. Nechávám tady kolegyni ve firmě samotnou na pár týdnů, tak chci udělat co nejvíce věcí, aby s tím neměla tolik práce. Na dovolenou se rozhodně těším víc než na Vánoce. Cestování mi dost chybí a hlavně se těším, že strávím čas se svým manželem. Naše vysněná cesta do Chile je pro mě největší vánoční dárek.

V souvislosti s Teribearem se mi vybaví Tereza Maxová. Jaký spolu máte vztah?  
Pro spoustu lidí je Tereza Maxová bohyně a pro mě určitě taky. Je to obrovský vzor v mnoha směrech, jako žena, matka, člověk, který dělá hezké věci, charitu a hlavně je pro mě obrovskou inspirací i tím, jaká je. Znám ji osobně a je to neskutečně milý člověk. Teď jsme pár týdnů zpátky byly společně i s celým týmem nadace na koncertu Lucie. Opravdu jsme si to užili, zatancovali si, pobavili se. Ty chvíle, kdy s ní můžu být i osobně, jsou velmi vzácné a vážím si jich.