Fergusonová: Princezna Diana by byla na Meghan a Kate pyšná

  9:14aktualizováno  9:14
Kdyby dnes žila princezna Diana (†36), byla by podle Sarah Fergusonové (58) velice pyšná na své dvě snachy, manželky synů Williama a Harryho, vévodkyně Kate a Meghan. Fergusonová v aktuálním rozhovoru také přiznala, že za to, že se mohla nakonec účastnit královské svatby, vděčí jen královně Alžbětě II.

Sarah Fergusonová (Classic Brit Awards 2018, Royal Albert Hall, Londýn, 13. 6. 2018) | foto: Profimedia.cz

Princezna Diana neměla nikdy příležitost seznámit se s ženami, které si její synové vybrali za manželky. Sarah Fergusonová, která byla jednou z nejbližších princezniných přátel, si je však jistá, že Diana by dnes byla na své syny, jejich ženy a společnou práci velice pyšná.

Fotogalerie

„Kdyby byla Diana ještě na světě, užila by si dokonale každý moment svateb svých synů Williama i Harryho. Byla by opravdu pyšná na to, jací muži se z nich stali a jak se jim v životě daří,“ řekla Fergusonová v pořadu Good Morning Britain.

Stejně nadšená by prý princezna Diana byla i z výběru obou synů, co se týká jejich manželek. „Jsem si jistá, že by byla hrdá i na Meghan a Kate. Nejspíš by je objala a řekla by ‚Být součástí královské rodiny vůbec není snadné. Ale vedete si opravdu dobře‘,“ myslí si Fergusonová

Bývalá manželka prince Andrewa a matka princezen Eugenie a Beatrice dodala, že přítelkyně, jako byla Diana, jí v životě stále velice chybí. Zvláště prý ráda vzpomíná na to, jak moc uměla princezna s každým soucítit a za každé situace dokázala Fergusonovou rozesmát jako nikdo jiný.

I když se vévodkyně z Yorku neúčastnila v roce 2011 svatby Williama a Kate a místo toho si užívala na dovolené v Thajsku, na svatbě prince Harryho a Meghan letos v květnu již kvůli Harrymu byla. A to i přesto, že si to Buckinghamský palác údajně vysloveně nepřál. Harry si její účast však nakonec prosadil u své babičky, i když přijela separátně a ne s ostatními členy rodiny.

Návštěvníci svatby z řad veřejnosti ji přivítali nadšeně, což ji samotnou překvapilo. „Bylo to neuvěřitelné. Koukala jsem se kolem sebe a říkala jsem si ‚Vážně všichni volají mé jméno?‘ Před příjezdem na svatbu jsem byla z mnoha důvodů velmi nervózní. Ale na místě jsem pak cítila obrovskou podporu davu. Moc mě to v tu chvíli potěšilo,“ vzpomíná Fergusonová na svatební den Harryho a Meghan.

Sarah Fergusonová s princeznou Dianou

Sarah Fergusonová s princeznou Dianou

To, že se nakonec mohla objevit mezi svatebními hosty, je podle vévodkyně skutečně zásluha samotné královny Alžběty II., babičky prince Harryho a Williama.

„Její královská výsost je úžasná dáma. Ikona celé země a jedna z nejlepších lidí, které jsem v životě měla šanci poznat. Jde všem příkladem. To, že mě nakonec přidala na seznam hostů, bylo nádherné gesto. Její královská výsost mě zná z dob, kdy mi bylo teprve deset let a byla jsem ještě malá holka. Nemohu slovy vyjádřit, jak moc pro mě znamená její důvěra,“ dodala vévodkyně z Yorku na adresu královny.

Autor:

Nejčtenější

Manžel žil tajný život s několika dalšími ženami, přiznala Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999, žije v Americe, má tři děti a je velkou...

Modelka a bývalá miss Helena Houdová (39) se po rozvodu s manželem Omarem Amanatem (46) odstěhovala se svými třemi...

Pravda vyjde najevo a my nebudeme za bestie, říká Šafářová o vztahu

Na utkání se Spartou nechyběla ani tenistka Lucie Šafářová, fanynka Komety Brno...

Tenistka Lucie Šafářová (31) promluvila o vztahu s Tomášem Plekancem (36). Hokejista, který se rozvádí se zpěvačkou...

Karel Gott zrušil velkolepý koncert ke svým 80. narozeninám

Karel Gott a jeho manželka Ivana Gottová

Kvůli doporučení lékařů si fanoušci bohužel musí vymazat v kalendáři jeden z nejočekávanějších koncertů letošního roku....

Přiznávám, že jsem pila hodně, říká Dagmar Patrasová k autonehodě

Dagmar Patrasová na oslavě 80. narozenin Jiřího Krampola (12. 6. 2018,...

Dagmar Patrasová (62) měla na druhý svátek vánoční autonehodu nedaleko svého bydliště na Vinohradech. Policisté jí...

Novotného sestra: Byl vždycky trochu hovado, ale manželka ho zpracovala

Pavel Novotný a jeho sestra Lenka Fialová

Někdejší protekční fracek, král bulváru a pokerová star Pavel Novotný (37) je nyní starostou pražských Řeporyjí. Jeho...

Další z rubriky

Donald Trump s manželkou jsou nominováni na Zlatou malinu

Donald Trump a jeho manželka Melania Trumpová (Washington, 20. ledna 2017)

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií mají nominace na anticenu Zlatá malina, která se každoročně uděluje...

Karel Gott zrušil velkolepý koncert ke svým 80. narozeninám

Karel Gott a jeho manželka Ivana Gottová

Kvůli doporučení lékařů si fanoušci bohužel musí vymazat v kalendáři jeden z nejočekávanějších koncertů letošního roku....

I po třiceti letech se na sebe stále těšíme, říkají manželé Heřmánkovi

Manželé Heřmánkovi

Po sametové revoluci založil herec Karel Heřmánek (71) a jeho žena Hana (55) pražské Divadlo Bez zábradlí, jedno z...

Najdete na iDNES.cz