Podívejte se, jak Paraple rozhýbalo Bohdalovou i Schwarzenberga

  5:33aktualizováno  5:33
Benefiční Běh pro Paraple, který každoročně pomáhá lidem s poraněním míchy, nabídl nevšední pohled. První se na trať vydali herečka Jiřina Bohdalová a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který je spíš než fyzickou aktivitou proslulý podřimováním.

Benefiční Běh pro Paraple v Karlových Varech podpořili i Jiřina Bohdalová a Karel Schwarzenberg (6.7.2010) | foto: ČTK

Akce se konala před Mlýnskou kolonádou v Karlových Varech, kde se sešly stovky lidí. Stometrová trať Centrum Paraple se letos stala charitativním partnerem 45. Mezinárodního filmového festivalu.Ke startu v závodě dvojic, kdy nešlo o výkon, ale o podporu dobré věci, se přihlásilo mnoho osobností.

Závod symbolicky odstartoval prezident Centra Paraple, herec a scénárista Zdeněk Svěrák, jehož charismatická osobnost přilákala k místu závodu nejen běžce, ale také tisíce nadšených diváků. Před kolonádou se jezdilo na kole, na trať vyrazili například festivaloví messengeři nebo nadšenci na historických kolech.

Benefiční Běh pro Paraple v Karlových Varech odstartoval Zdeněk Svěrák (6.7.2010)

Benefiční Běh pro Paraple v Karlových Varech odstartoval Zdeněk Svěrák (6.7.2010)

Běh přišel podpořit také herec Pavel Nový, který byl dříve připoután na invalidní vozík po onemocnění západonilskou horečkou a znovu se naučil chodit. "K Parapleti mám vynikající vztah. Sám nejlépe vím, jaké to je, když najednou člověk nemůže chodit," poznamenal.

Zdeňka Svěráka potěšil nejen velký zájem veřejnosti, ale rovněž to, že Běh pro Paraple vstoupil do druhého desetiletí existence. Poprvé se navíc konal mimo Prahu, kde se běh každoročně odehrával.

Benefiční Běh pro Paraple v Karlových Varech přilákal stovky lidí (6.7.2010)

Podle Svěráka přišel s nápadem běhat pro dobrou věc textař Michal Horáček. Kdysi se s kamarádem vsadil o 50 tisíc korun, kdo dřív uběhne pět kilometrů.

"Vyhrál a přišel s tím, jestli nechceme něco podobného dělat i pro veřejnost, a současně tak vyjádřit podporu zdravých těm, kteří se nemohou pohybovat," uvedl Svěrák.

V loňském roce vynesl Běh pro Paraple 291 tisíc korun a předloni 476 tisíc. Letos by mohla být částka ještě vyšší. Ještě před zahájením akce pro Centrum Paraple odevzdali sponzoři celkem 350 tisíc korun. Další peníze získá Paraple po šlapání na Oranžovém kole, kdy se na konci festivalu mezi dvě charitativní organizace rozdělí půl milionu korun. Finance pro Paraple věnovali i lidé v místě běhu. "Výtěžek poslouží na činnost a vybavení nového křídla budovy Centra Paraple," dodal Svěrák.

Benefiční Běh pro Paraple v Karlových Varech (6.7.2010)

V Česku zasáhne úraz s poraněním míchy každý týden do života čtyř lidí. V jedné vteřině - při sportu, v autě, při práci, doma - se vše změní. Musejí začít znovu, jinak, na vozíku. Již od roku 1994 jim Centrum Paraple, poradenské a rehabilitační centrum, pomáhá najít cestu dál, vyrovnat se s novou životní situací, zlepšit fyzický a psychický stav a dosáhnout také co největší soběstačnosti a nezávislosti. Umožnit jim návrat k rodině, přátelům, do školy, do zaměstnání i ke sportu.

Autoři: ,

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

Móda z plesu: Verešová a Puhajková za hvězdy, Gelemová přestřelila

Česko-Slovenský ples (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

Dokonalé róby, sladěné doplňky i make-up, ale také několik přešlapů k zamyšlení. Luxusní modely, ve kterých se slavné...

Herec Orlando Bloom a zpěvačka Katy Perry se na Valentýna zasnoubili

Orlando Bloom a Katy Perry (Monako, 26. září 2018)

I když odborníci tvrdí, že dvojice, které se zasnoubí na svatého Valentýna, se častěji rozvádějí, britský herec Orlando...

Neumannová: Holky ve sportu jsou cílevědomější, proto vozí více ocenění

Kateřina Neumannová

Běžkařská legenda Kateřina Neumannová oslavila 15. února své 46. narozeniny. V rozhovoru na Rádiu Impuls přiznala, že...

Najdete na iDNES.cz