Ples v Opeře 2011: Kočí vyvedla partnera, Harapes princeznu

  10:40aktualizováno  11:27
Obnovená tradice Plesu v Opeře posílila na pověsti. Prostory Státní opery ovládly až do časného nedělního rána dlouhé večerní róby, luxus, i prvotřídní menu. Hvězdou večera byla kambodžská princezna Norodom Arunrasmy.

Kambodžská princezna Norodom Arunrasmy a Vlastimil Harapes - Ples v Opeře 2011 | foto: Marek Navrátil iDNES.cz

Jako první se na parketu objevili členové Bohemia Baletu, kteří předtančili polonézu z opery Rusalka. Součástí slavnostního programu bylo i vystoupení kambodžských tanečnic.

Kambodžskou královskou rodinu spojuje s Prahou právě tanec. Král Norodom Sihanomi, jehož sestru do Státní opery doprovodil tanečník Vlastimil Harapes, absolvoval Pražskou konzervatoř.

Ples jako tradičně přilákal i politické špičky. Výraznou postavou byla pětadvacetiletá poslankyně Věcí veřejných Kristýna Kočí, která radikálně změnila image. Kromě výraznějšího líčení, dlouhé večerní róby a dokonalého účesu se vyjímaly i její oči, které jindy skrývají výrazné brýlové obroučky. Tentokrát dala přednost kontaktním čočkám. A zájem budila i tím, že poprvé vyvedla i svého partnera.  

Jedna z nejmladších političek Kristýna Kočí z Věcí veřejných odhodila brýle a poprvé vyvedla do společnosti partnera

Faux Pas

Partner Kristýny Kočí se motýlkem zařadil k číšníkům

"Ples v Opeře jsem si užila. Byla jsem zde poprvé a jsem ráda, že jsem měla možnost podívat se do historické budovy pražské opery. Přítel Adam si to doufám také užil, ačkoliv vím, že takový mediální zájem není vůbec příjemný. Jsem moc ráda, že to se mnou přežil," řekla iDNES.cz poslankyně Kočí, o jejíž večerní róbu se postaral salon Camilly Solomon. Škoda je, že se módního prohřešku dopustil právě její partner, který k fraku zvolil špatnou barvu motýlku (více zde).

Do české metropole zamířili i další zahraniční hosté. Pořadatelé pozvali například vídeňského starostu Michaela Häupla, jehož město se stalo svým plesem v opeře světoznámé. "Všichni se mě stále ptají, v čem je pražský ples odlišný od vídeňského. Já si myslím, že ples v Praze je více intimní a více rodinný," poznamenal Häupl.

Ples nabídl pohoštění asi 800 hostům. Přichystal ho tým 50 špičkových kuchařů pod taktovkou Jaroslava Sapíka. Inspiraci hledali v gastronomii typické pro předválečné Československo.

"Chtěli jsme se vrátit do prvorepublikové tradice. Račí polévka, zajíc na smetaně nebo kaštanové pyré," představil výběr z plesového menu.

Terezu Maxovou mohl k tanci vyzvat kdokoliv, její partner totiž zůstal s dětmi v Monaku.

Připravena byla bohatá tombola téměř za milion korun, jejíž součástí je například luxusní zájezd do Kambodži. Část výtěžku půjde na konto Nadace Terezy Maxové dětem a další pak podpoří dobročinné projekty v Kambodži.

Modelka Maxová byla rovněž mezi hosty plesu a po boku maminky se blýskla v bílo-béžových šatech. "Jelikož se jedná o český ples, vybrala jsem si i českou návrhářku, mou kamarádku Kláru Nademlýnskou," řekla iDNES.cz Maxová, jež se letos musela obejít bez partnera. "Zůstal s děti v Monaku," objasnila s tím, že ji k tanci mohl vyzvat kdokoliv.

V luxusní večerní róbě se představila i módní návrhářka Beata Rajská, která přišla ve zlatých šatech doplněných extravagantními korály. A dorazili současní i bývalí komunální politici, například někdejší starosta Prahy 5 Milan Jančík.

Miss Jitka Válková s partnerem Miroslavem Ciprou. Jindy výrazné líčení kráska vyměnila za decentní make-up.

Miss Renata Langmannová

Společnost ozdobily i půvabné Miss, například Jitka Válková nebo Renata Langmannová s partnery. Mezi hosty bylo možné zahlédnout také ministra dopravy Víta Bártu, hereckou maželskou dvojici Sašu Rašilova a Vandu Hybnerovu nebo pár Veronika Žilková a Martin Stropnický.

Moderátoři akce Dara Rolins a Petr Vondráček

Večerem provázeli zpěvačka Dara Rolins a muzikant a moderátor Petr Vondráček. Podle organizátorů tým techniků vyměnil 364 sedadel přízemí Státní opery za taneční parket po osmé za posledních 52 let.

Autoři: ,

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Další z rubriky

Albert Černý: Rádi bychom na Eurovizi měli úspěch jako Mikolas Josef

Albert Černý ze skupiny Lake Malawi v pořadu Limuzína s Mírou Hejdou na ÓČKO...

Albert Černý a skupina Lake Malawi budou hájit české barvy na letošním ročníku semifinálového klání mezinárodní hudební...

Co neovlivním, beru s nadhledem, říká Klára Doležalová

Klára Doležalová

Moderátorka Klára Doležalová (45) sice vystudovala herectví, ale její hlavní profesí se stalo moderování. Dvojnásobná...

Móda z plesu: Verešová a Puhajková za hvězdy, Gelemová přestřelila

Česko-Slovenský ples (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

Dokonalé róby, sladěné doplňky i make-up, ale také několik přešlapů k zamyšlení. Luxusní modely, ve kterých se slavné...

Najdete na iDNES.cz