Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 1. srpna 2021 Oskar

Nálepky televizního baviče jsem se zbavoval dlouho, přiznává Petr Rychlý

Seriál
Herec Petr Rychlý (55) letos kvůli koronaviru změnil svou oblíbenou destinaci dovolené a díky karanténě měl čas na svůj dům i zahradu. Pracovat úplně nikdy nepřestal a nyní ho čeká premiéra filmu Ženská pomsta, kde si zahrál svou první filmovou roli.

Petr Rychlý | foto: Lenka Hatašová

Právě jste se vrátil z dovolené. Byl jste na své oblíbené Sardinii?
Letos jsem své každoroční plány kvůli covidu raději změnil, takže jsme zvolili bezpečnější variantu dovolené. Pronajali jsme si domek na samotě v Itálii, jeli jsme tam autem a autem jsme i pětadvacet kilometrů denně dojížděli k moři. Itálii mám moc rád, miluju jejich jídlo, cappuccino i croissant cornetto con crema. A pak samozřejmě v cizině si vždycky rád odpočnu od jinak milého tlaku lidí, kteří mě na veřejnosti poznávají. (smích)

Jaký rituál na své letní dovolené si nikdy neodepřete?
Víceméně žádný. Dovolené pojímáme takzvaně na hulváta, tedy bez budíku a bez čehokoliv, co bych musel. Dlouho snídáme a k moři vyrážíme až tak okolo jedné, za to jsme tam ale až do západu slunce. Jeden rituál bych ale přeci jen měl, ten už mě kdysi naučila moje maminka. Při odjezdu vždycky vhodíme do moře minci s přáním brzkého návratu. A potom ještě dětem vždycky říkám: „Dýchejte, dýchejte ten jód, z toho budete žít rok!“ Což u nich vždycky vyvolá hurónský smích.

Jak dlouho vám trvá, než se opravdu dostanete do modu vypnuto?
Vypínám hned a maximálně se věnuji nejmladšímu synovi Petrovi, kterému je patnáct a vlastně s námi jezdí spíš už jen on. Dceři Denise je jednadvacet a je zaneprázdněná tenisem, objíždí už profesionální turnaje. Mí nejstarší synové Matěj a Ondřej mají své rodiny a udělali ze mne trojnásobného dědečka. Na dovolené si ale navíc hlavně odpočine moje hlava od té celoroční záplavy textů, takže jsem schopen číst i normální knihy, což v běžném provozu s každodenním studiem scénářů prostě nejde.

Seriály pod lupou

Herci vzpomínají

Nemocnice na kraji města:
Ladislav Frej
Eliška Balzerová
Hana Maciuchová
Iva Janžurová
Zdenka Procházková

Sanitka:
Zlata Adamovská
Tomáš Juřička
Ivana Andrlová
Pavel Zedníček

Arabela:
Oldřich Vízner
Dagmar Patrasová
Ondřej Kepka

Byl jednou jeden dům:
Eva Hudečková
Václav Postránecký
Zdeněk Srstka

Chlapci a chlapi:
Ivan Vyskočil
Mário Kubec
Kamil Halbich

My všichni školou povinní:
Michaela Kuklová
Vlasta Žehrová
Gabriela Vránová
Šárka Vaculíková

Ulice:
Martin Finger
Dana Syslová
Patricie Solaříková
Michaela Badinková
Lucie Pernetová

Pojišťovna štěstí:
Kateřina Brožová
Tereza Kostková
Yvetta Blanarovičová

Rapl:
Igor Orozovič
Lucie Žáčková
Dana Černá

Ordinace v růžové zahradě:
Martin Zounar
Sofie K. Filippi
Daniela Šinkorová
Jan Čenský

Cesty domů:
Jana Janěková starší
Radúz Mácha
Miluše Šplechtová

Krejzovi:
Martina Hudečková
Ernesto Čekan
Václav Rašilov

Letiště:
Bohumil Klepl
Anna Šišková
Jana Stryková

Zahradnictví:
Ondřej Sokol
Anna Fialová
Gabriela Míčová

Modrý kód:
Štěpán Benoni
Mahulena Bočanová
Sabina Laurinová
Ondřej Rychlý
Eva Janoušková
Michaela Dittrichová

Specialisté:
Václav Šanda
Roman Štabrňák
Petra Nesvačilová
Jakub Štáfek

Slunečná:
Roman Tomeš
Filip Tomsa
Martina Preissová

Slovácko sa nesúdí:
Vlasta Peterková
Jana Švandová

Vyprávěj:
Alžbeta Stanková

Helena:
Sandra Pogodová

Neviditelní:
Kryštof Hádek

Vnímal jste jarní karanténu spojenou s pandemií jako úlevné zastavení, nebo vám spíš toto období přineslo stres?
Přiznám se, že zpočátku jsem měl obavy z neznámého nebezpečí, to ale časem polevilo a já si karanténu docela užil. Dodělal jsem spoustu věcí na domě, ke kterým bych se dostal asi až v důchodu. Shrabal jsem podzimní listí z celé zahrady, k čemuž jsem se nikdy sám ještě nedostal, a koupil jsem i horské kolo a jezdil na výlety. Dost jsem si v tom nečekaném volnu odpočinul, i když jsem pracovat úplně nepřestal. Pořad Rady ptáka Loskutáka jsme například točili v rouškách i v karanténě. Horší situace nastává ale teď. Sám na svém diáři vidím, jak mi odpadá jedna práce za druhou.

Váš filmový debut Ženská pomsta, kde hrajete ambiciozního politika, jste ale stihli dokončit včas. Co to pro vás znamená hrát poprvé ve filmu?
Karanténa naštěstí dokončení Ženské pomsty zase až tak nepostihla, museli jsme jen změnit reálie, původně plánové scény u moře se nakonec natáčely v Čechách. Svůj filmový debut jsem si náramně užíval, a splnil se mi tím vlastně i můj herecký sen. Skvělý bonus k tomu je, že mou filmovou partnerkou na plátně je moje kamarádka Jana Paulová. A pak samozřejmě, spolupráce s nesmírně laskavým člověkem, kterým je režisér Dušan Rapoš, byla jedna pohádka. Nemůžu se dočkat středeční premiéry v kině Lucerna, že se znovu potkám s lidmi ze štábu i s kolegy herci. Moc času na place jsme spolu totiž nestrávili, každá ze tří partnerských dvojic totiž točila jindy a na jiném místě.

Myslíte, že se vám filmové nabídky zatím vyhýbaly kvůli vaší výrazné roli doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě?
Asi to není ani tak mou rolí doktora Mázla, jako spíš mou předešlou kariérou baviče. Tohle je škatulka, které se herec zbavuje hodně těžko a moc ji nezměnil ani fakt, že paralelně jsem hrál vždycky divadlo, což ale už věděl málokdo. Já si ale nestěžuju, jsem vděčný za všechny příležitosti, které jsem kdy dostal.

Umíte si přestavit, že váš doktor Mázl z vašeho života jednou zmizí? Uměl byste říct, co všechno vám dal, ale i vzal?
Doktorem Mázlem jsem šestnáct let a je pravda, že jsem s ním už hodně srostlý. Jednu dobu jsem netočil asi měsíc a samozřejmě se na život bez něj zvyknout dá, a je mi jasné, že ten okamžik jednou nastane. Myslím ale, že tahle chvíle je zatím ještě daleko. Není ovšem bez zajímavosti, že jsem byl původně obsazen do vedlejší role a měl podepsanou smlouvu na deset dílů, což se ale časem úplně změnilo a vlastně se mi to i hodilo, protože doktor Mázl vstoupil do mého života přesně ve chvíli, kdy televize Nova zrušila výrobu všech zábavných pořadů včetně mého zábavného pořadu Natoč to.

Kombinace Natoč to a seriózního lékaře prý mnohým nešla zpočátku dohromady.
To bylo hodně vtipné, když mi slovenský režisér Ján Sebechlebský, který první řady Ordinace u nás rozjížděl, říkal: „Prosím tě, můžeš mi to vysvětlit, já když se někomu pochlubím, jak skvěle nám v seriálu hraješ hlavní roli doktora Mázla, všichni se tak divně zatváří. Tys někomu něco provedl?“ Tak jsem ho navedl, ať si pustí pár dílů mého pořadu Natoč to, který do té doby neznal. Škatulka to pro mě byla tehdy opravdu téměř neprůstřelná. Věřím ale, že dnes jsou tyhle časy už dávno pryč.

Popularitu jste získal nejen díky doktoru Mázlovi, ale i díky Honzovi Nedvědovi, kterého jste imitoval v show Tvoje tvář má známý hlas. Co na to on sám říkal?
Honzova reakce byla pozitivní, pobavil jsem ho stejně jako televizní diváky anebo tři miliony dalších na YouTube, kde je moje vystoupení ke shlédnutí v záznamu. S Honzou jsme si navíc později onu písničku Kohout společně skutečně zazpívali, a když ji prý zpívá na vystoupeních, vždy na jejím konci dodá: „Jo a zdraví vás Petr Rychlý!“, což mě nesmírně těší. Reakce na svého Nedvěda mám dodnes, stal se asi svým způsobem kultovním.

Uměl byste říct, co vám dělá v praktickém životě největší potíže, a na co jste naopak expert?
Ne že bych nebyl zručný, spíš vždycky dlouho otálím, než se do něčeho pustím. Doma ale už vědí, že když se do něčeho manuálního nepustím do dvou dnů od chvíle, kdy se na to chystám, už se to nestane. (smích) A na to jsem teda expert.

16. března 2018

Autor:
  • Nejčtenější

Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pětatřicet mi netipují. Preventivní botox doporučuji všem, říká Mottlová

Barbora Mottlová (35) promluvila otevřeně o estetických úpravách i preventivním botoxu, který podstoupila a doporučuje...

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

Zájem bulváru mi nepřekáží, chci žít muzikou, říká dcera Maroše Kramára

Dcera herce Maroše Kramára se už v dětství setkávala se zájmem médií o jejího otce a celou rodinu. Tamara Kramárová...

Po odchodu z Novy ulovila Petra Suchoně konkurenční televize

Petr Suchoň, kterého před pár týdny propustila Nova, se stane novou posilou televize CNN Prima News. Na starost dostane...

Po potratu šťastná novina. Manželka britského premiéra je opět těhotná

Manželka britského premiéra Borise Johnsona Carrie oznámila na sociálních sítích, že je znovu těhotná. Dítě by mělo...

Za rok jsem shodil dvacet kilo, pochlubil se šéfkuchař Jan Punčochář

Šéfkuchař Jan Punčochář (42) miluje česká jídla. Před rokem však šel do sebe a díky kolegovi Romanu Stašovi vařečku...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...