Ozzy Osbourne opustil nemocnici

  22:28aktualizováno  22:28
Rockový zpěvák Ozzy Osbourne, který měl vystoupit 11. února v Praze, opustil jednotku intenzivní péče v londýnské nemocnici, aby mohl strávit Vánoce s rodinou. Hudebník utrpěl těžké zranění počátkem prosince, když se na něho převrátila jeho terénní motorová čtyřkolka.

"Ozbourneova rodina je velmi šťastná, že Ozzy dostal na Vánoce povolení opustit jednotku intenzivní péče," uvádí zpěvákova rodina.

Pětapadesátiletý Ozzy sice opustil nemocnici Wexham Park Hospital ve městě Slough západně od Londýna, ale dál bude pod dohledem lékařů soukromého sanatoria v britské metropoli.

Osbourne se bude podle prohlášení jeho ženy Sharon zotavovat asi půl roku. To je také důvod, proč agentura Interkoncerts zrušila Ozzyho koncert plánovaný na 11. února příštího roku v Praze na Výstavišti.

"S konečnou platností jsme rozhodli pražský koncert zrušit. Lze očekávat, že Ozzy po svém uzdravení v České Republice vystoupí, půjde však o nový koncertní termín," uvedl Petr Novák z agentury Interkoncerts.

"Vstupenky na koncert, který se měl uskutečnit 11. 2. 2004 v pražské T-Mobile areně, je možné vrátit v místě, kde byly zakoupeny," dodal Petr Novák.

Doplatil na dravou jízdu
Pětapadesátiletý Ozzy utrpěl vážná zranění 8. prosince na svém panství v Buckinghamshire, když se na něho převrátila jeho terénní motorová čtyřkolka. Na dravou jízdu doplatil zlomeninou osmi žeber a klíční kosti na levé straně těla a vážným úrazem krčního obratle.

Dokonce přestal dýchat a k životu ho vrátil jen pohotový zákrok jeho tělesného ochránce. Bude to trvat asi šest měsíců, než se Ozzy "dostane do figury. Ale zase se vrátí... a každému poručí skleničku, nemějte strach," řekla Sharon Osbourneová pro televizní stanici ITV.

Ozzy vede v hitparádě
Na jednotce intenzívní péče v nemocnici Wexham Park Hospital nicméně Osbourne zaznamenával každý den pokrok. Zpěvákova žena i manažerka v jedné osobě uvedla, že její manžel se plně probral týden po nehodě - a zjistil, že duet, který krátce před svým zraněním nazpíval se svou dcerou Kelly, se už vyšvihl do čela britské hitparády. 

Než se ale Ozzy probral, musel být neustále napojen na dýchací přístroj. "Zatím se mu nikdy nepodařilo dostat úplně nahoru, na hit číslo jedna, takže pro mne je to teď důkaz, jak ho lidi mají rádi... Ozzy sice nemůže moc mluvit, ale vyhrkly mu slzy radosti."

Odvolal již podzimní turné
Osbourne, který v Česku vystupoval čtyřikrát, již odvolal ze zdravotních důvodů své podzimní turné i koncert v Praze, náhradním termínem byl právě 11. únor.

Není také jasné, jaké dopady bude mít zpěvákova nehoda na vysílání rodinného seriálu Život Osbournových, ve kterém americká hudební televize MTV ukazuje běžný denní "provoz" jeho rodiny. "Zatím nepadlo rozhodnutí, zda a jak by mohla být zpěvákova nehoda začleněna do této reality show," řekl mluvčí stanice MTV.

Ozzy Osbourne vyrůstal v anglickém Birminghamu, kde také začal svou hudební kariéru. V 70. letech se prosadil společně s hardrockovou skupinou Black Sabbath, později přešel na sólovou dráhu.

Ozzy a Sharon Osbourneovi při předávání hudebních cen American Music Awards.

Ozzy Osbourne

Autoři: ,

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Móda z plesu: Verešová a Puhajková za hvězdy, Gelemová přestřelila

Česko-Slovenský ples (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

Dokonalé róby, sladěné doplňky i make-up, ale také několik přešlapů k zamyšlení. Luxusní modely, ve kterých se slavné...

Česko-Slovenský ples: Trávníček na parketu, Švantnerová se šperky za 4,5 milionu

Hvězdy na Česko-Slovenském plese 2019 (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

16. února 2019 se vydaly známé tváře na šestý ročník Česko-Slovenského plesu do Obecního domu. Herec Pavel Trávníček...

Soudkyně zastavila trestní stíhání zpěváka Penka, důvody tají

Michal Penk v Dobrém ránu ČT (7. 12. 2015)

V „němou barikádu“ se změnil Obvodní soud pro Prahu 10. Soudkyně odmítá vysvětlit, za jakých okolností podmíněně...

Další z rubriky

Vorlíčkovy nápady: Droběna čapla prince, dvojnice Saxany skákala z okna

Helena Růžičková coby Droběna v pohádce Tři oříšky pro Popelku (1973)

Režisér Václav Vorlíček, který zemřel 5. února ve věku 88 let, měl vždy plnou hlavu neotřelých nápadů....

Herce obvinili, že si vymyslel rasisticky a homofobně motivované napadení

Jussie Smollett (New York, 14. května 2018)

Americká prokuratura obvinila herce Jussieho Smolletta (36) z toho, že lhal o svém napadení dvěma muži z konce ledna....

Přítelkyni jsem poznal při natáčení sexuální scény, říká Radcliffe

Erin Darkeová a Daniel Radcliffe na Tony Awards (New York, 8. června 2014)

Britský herec Daniel Radcliffe (29) přiznal, že svou současnou přítelkyni, Američanku Erin Darkeovou (34) poznal při...

Najdete na iDNES.cz