Nové rosničky: Zatím jsme pulci

  12:53aktualizováno  12:53
Až deset hodin denně tráví v televizním studiu na Barrandově Miss ČR 2003 Lucie Váchová a Vicemiss 2002 Radka Kocurová. Obě totiž uspěly v konkurenci dalších dvaceti krásek v konkurzu na moderátorky počasí v TV Nova. "Zatím jsme jen pulci," řekly nové rosničky v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES. FOTOGRAFIE

ODPOVĚDI LUCIE VÁCHOVÉ A RADKY KOCUROVÉ NAJDETE ZDE

Na svou televizní premiéru, která proběhne již 5. září, se obě krásky poctivě připravují ve studiu společnosti Meteopress. “V Čechách bude zítra méně oblačnosti. Na východě země bude proudit chladnější vzduch od severozápadu. Pro jistotu si tedy vezměte s sebou deštník, očekáváme krátké přeháňky,“ odříkává pilně na kameru Váchová a přitom ukazuje pravou rukou na pomyslnou mapu s vypsanými teplotami.

Na meterologické školení dojíždí každý den brzy ráno autem z domova v Příbrami a odjíždí až po setmění. Spolu s Kocurovou, která bydlí v Praze a do studia jezdí veřejnou hromadnou dopravou, zkoušejí přes šest hodin ve studiu a zbytek času se seznamují s meteorologickými termíny a zajímavostmi o počasí. Součástí příprav na nové povolání jsou rovněž přednášky z psychologie a mimoverbální komunikace.

“Nečekala jsem, že to bude taková fuška. Naštěstí nám hodně pomáhají dosavadní moderátoři Michal Jančařík, Karla Mráčková a Míša Dolinová,“ řekla třiadvacetiletá modelka a přítelkyně fotbalisty Tomáše Rosického Radka Kocurová. Právě Michaelu Dolinovou, která spolu s Michalem Jagelkou od 30. srpna začne uvádět Snídani s Novou, dívky nahradí.

“Před čtyřmi lety jsem byl v roli žáka já, teď je řada na mě, abych jim předal své zkušenosti. Obě jsou velmi šikovné a všechno ihned pochopí. Budu si je hýčkat,“ slíbil Michal Jančařík.

Dívky se také učí jednat v krizových situacích. „Občas se stane, že ráno nepřijdou do televize meterologické údaje. V tom případě musíme rychle jednat a vyhledat je na internetu. Snažím se jim také poradit některé triky, které je potřeba před kamerou znát,“ dodává Jančařík.

Ačkoliv podle Jančaříka už obě krásky mají na to ve vysílání předstoupit před diváky, ještě musí některé detaily doladit. „Ne každý se dokáže přizpůsobit televiznímu studiu. Zpočátku mi dělalo problémy zkoordinovat slovo a pohyb a orientovat se v prostoru,“ řekla skromně Váchová, jejíž premiéra na obrazovce připadne na den jejích dvacátých narozenin.

Během náročných příprav mají missky i příležitosti sportovního vyžití. Lucie Váchová, která jinak trénuje děti gymnastiku, se ráda v ohradě vedle ateliéru projíždí na koni. „Je to dokonalá relaxace po náročném dni,“ vysvětlila.

Ačkoliv byly před konečným verdiktem soupeřky, žádná z nich výběr nedramatizovala a navzájem si přály úspěch. „Žádná rivalita mezi námi nebyla,“ shodují se.

Nové rosničky TV Nova Lucie Váchová (vlevo) a Radka Kocurová se 25. srpna seznamovaly s virtuálním meteorologickým studiem Meteopressu na Barrandově. Průvodce jim dělal Michal Jančařík.

Nové rosničky TV Nova Radka Kocurová (vlevo) a Lucie Váchová se 25. srpna seznamovaly s virtuálním meteorologickým studiem Meteopressu na Barrandově.

Missky Radka Kocurová a Lucie Váchová si při konkurzu na rosničku Novy mohly rovnou prohlédnout, jak jim to na obrazovce sluší.

Miss 2003 Lucka Váchová v počasí na Nově skončila.

A takhle to vypadá bez počítačové animace - Miss 2003 Lucka Váchová jako rosnička.

Takhle by to vypadalo - Vicemiss 2002 Radka Kocurová jako rosnička.

Hlavním instruktorem sličných uchazeček byl moderátor počasí Michal Jančařík.

Přítelkyně Tomáše Rosického Radka Kocurová a bývalá Miss Lucie Váchová při konkurzu na rosničku Novy.

Přítelkyně Tomáše Rosického Radka Kocurová a bývalá Miss Lucie Váchová při konkurzu na rosničku Novy.

Michal Jančařík si hrál s koťátkem, které se připletlo do cesty při projížďce na koni, kterou si krásné adeptky na rosničku nenechaly ujít.

Radka Kocurová a Lucie Váchová se při konkurzu na rosničku Novy projely i na koni Barrandovských kaskadérů.

Lucie Váchová

Missky Radka Kocurová a Lucie Váchová se při konkurzu na rosničku Novy projely i na koni.

Missky Radka Kocurová a Lucie Váchová se při konkurzu na rosničku Novy projely i na koni. Budoucí kolega Michal Jančařík jim ochotně asistoval.

Missky Radka Kocurová a Lucie Váchová si při konkurzu na rosničku Novy mohly rovnou prohlédnout, jak jim to na obrazovce sluší.

Missky Radka Kocurová a Lucie Váchová si při konkurzu na rosničku Novy mohly rovnou prohlédnout, jak jim to na obrazovce sluší.

Missky Radka Kocurová a Lucie Váchová si při konkurzu na rosničku Novy mohly rovnou prohlédnout, jak jim to na obrazovce sluší.

Autor:

Nejčtenější

Režisér byl po inhalaci u pramene 40 minut bez kyslíku. Je v kritickém stavu

Záchrana muže, který se v Mariánských Lázních otrávil v šachtě, když inhaloval...

Režisér Jan Kačena (37) skončil po inhalaci výparů z Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních ve velice vážném stavu...

Karel Gott trpí akutní leukémií, léčí se ambulantně v nemocnici

Osmdesátiny Karla Gotta se slavily 21. června 2019 v pražském Divadle Na...

Karel Gott trpí akutní leukémií a podstupuje ambulantní léčbu ve Všeobecné nemocnici v Praze. Zpěvák to potvrdil na...

Manželka je mentálně nemocná. Syna jsem neviděl dva měsíce, tvrdí Janeček

Karel Janeček a jeho syn Yanis

Karel Janeček (46) zveřejnil na sociálních sítích informaci o tom, že jeho manželka Mariem Mhadhbi (35) na něj podala...

Volal jsem si sanitku a nechával se odvézt do blázince, řekl Michal Penk

Zpěvák a skladatel Michal Penk v diskusním pořadu Rozstřel.

Zpěvák, skladatel a muzikant Michal Penk (51) byl v pondělí hostem Rozstřelu. V 80. a 90. letech byl dívčím idolem, v...

Táta si na mou práci zvykl, říká dcera exministra obrany Jana Tvrdíková

Jaroslav Tvrdík s manželkou a dcerou Janou Tvrdíkovou na 25.ročníku finále...

Modelku Janu Tvrdíkovou (18), jejímž otcem je exministr obrany Jaroslav Tvrdík (51), teprve čeká maturita. Již nyní má...

Další z rubriky

Na roli Batmana jsem prý už starý, posteskl si Ventimiglia z Gilmorek

Milo Ventimiglia (Hollywood, 10. srpna 2019)

Milo Ventimiglia (42), známý ze seriálů Gilmorova děvčata a Tohle jsme my, si postěžoval, že kvůli svému věku nedostal...

Matky, které rodí doma, jsou nezodpovědné, říká playmate Lela Ceterová

Lela Ceterová (Oktagon 13, Štvanice, Praha, 27. července 2019)

Přítelkyně MMA zápasníka Karlose Vémoly (34) Lela Ceterová (30) se těší na své první dítě. To by se mělo narodit...

Jaroslav Dušek: Naše civilizace mě neznepokojuje, svět se stále někam řítí

Jaroslav Dušek

Mistrný improvizátor a herec Jaroslav Dušek je i velký samorost. Nadán velkým darem řeči rozsévá do světa originální...

Advantage Consulting, s.r.o.
OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - AUTOMATIZACE (SEVERNÍ MORAVA)

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz