Nejkrásnější Evropankou je Češka

  17:21aktualizováno  17:21
Nejkrásnější dívkou Evropy ve věku od 15 do 18 let se v pražském Kongresovém centru stala 17letá studentka Purkyňova gymnázia ve Strážnici Anna Jeglová. Mezi svými četnými zálibami uvedla moderní tanec, sólový zpěv, plavání, lyžování a volejbal. Diváci si ji rovněž zvolili za Miss sympatie.

První vicemiss se stala sedmnáctiletá Rumunka Diana Gabriela Alexandroaeová. Kromě toho si odnesla ještě dva tituly, a to Miss press a Miss foto. Křeslo druhé vicemiss obsadila rovněž sedmnáctiletá Bulharka Gabriela Ljubomirova Šopova.

O vítězi rozhodovala porota, v níž zasedli například bavič Petr Novotný nebo desetibojař Roman Šebrle. Akci moderoval herec Petr Rychlý.

Při soutěží se ukázalo, že pohotovost dívky nepotřebují. Po česky položené otázce totiž dívka ze zahraničí okamžitě začala anglicky odpovídat naučenou odpověď. Co na tom, že překlad otázky zazněl až pak.

Hlavní výhra byla sto tisíc korun
Vítězka získala 5000 dolarů (asi 136.000 korun), její první zástupkyně 2000 dolarů (asi 54.400 korun) a dívka na třetím místě 1000 dolarů (asi 27.200 korun). Kromě peněžních cen si odnášely samozřejmě korunky a poukazy na zájezdy, jazykové kurzy, šperky, večerní šaty, kosmetiku a řadu dalších věcných darů.

Večer byla v Kongresovém centru udělena ještě jedna cena a to Miss fashion (móda). Získala ji šestnáctiletá Juliana Šaršaková z Moldávie.

Dívky musely předvést práci s PC
"Nejvíce mi při soutěži chyběla volná disciplína. Myslím, že tam se člověk může nejvíce ukázat," svěřila se po soutěži sedmnáctiletá studentka ze Slovenska Dominika Molnárová. Organizátoři vsadili na originalitu a místo volné disciplíny vyzkoušeli dívky v práci s internetem. Ovšem nic náročného - dívka musela předvést, jak si dokáže po síti vybrat ten nejlepší účes.

Pořadatelé tvrdí, že Miss Junior nekopíruje soutěže, v nichž rozhodují míry a váha. Hodnotily se podle nich především schopnost komunikovat, vtip a přirozený dívčí půvab. Dívky předváděly jazykové a pohybové dovednosti i to, jak ovládají práci s internetem a výpočetní technikou. Promenáda v plavkách, ale přesto nechyběla, stejně jako módní přehlídka.

Nejkrásnější dívkou Evropy ve věku od 15 do 18 let se 11. října v pražském Kongresovém centru stala sedmnáctiletá studentka Purkyňova gymnázia ve Strážnici Anna Jeglová.

Nejkrásnější dívkou Evropy ve věku od 15 do 18 let se 11. října v pražském Kongresovém centru stala sedmnáctiletá studentka Purkyňova gymnázia ve Strážnici Anna Jeglová. První vicemiss se stala sedmnáctiletá Rumunka Diana Gabriela Alexandroaeová (vpravo). Křeslo druhé vicemiss obsadila rovněž sedmnáctiletá Bulharka Gabriela Ljubomirova Šopova (vlevo).

Nejkrásnější dívkou Evropy ve věku od 15 do 18 let se 11. října v pražském Kongresovém centru stala sedmnáctiletá studentka Purkyňova gymnázia ve Strážnici Anna Jeglová.

Miss Europe Junior Anna Jeglová

Miss Europe Junior Anna Jeglová

Miss Europe Junior Anna Jeglová

Autoři: , ,

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

Neumannová: Holky ve sportu jsou cílevědomější, proto vozí více ocenění

Kateřina Neumannová

Běžkařská legenda Kateřina Neumannová oslavila 15. února své 46. narozeniny. V rozhovoru na Rádiu Impuls přiznala, že...

Meghan si po svatbě s princem Harrym hraje na Britku, míní fanoušci

Vévodkyně Meghan a princ Harry na návštěvě Muzea přírodní historie (Londýn, 12....

Podle mnoha komentářů na sociálních sítích i některých jazykovědců si Meghan Markle (37) od svatby s princem Harrym...

Česko-Slovenský ples: Trávníček na parketu, Švantnerová se šperky za 4,5 milionu

Hvězdy na Česko-Slovenském plese 2019 (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

16. února 2019 se vydaly známé tváře na šestý ročník Česko-Slovenského plesu do Obecního domu. Herec Pavel Trávníček...

Najdete na iDNES.cz