Naučila jsem se pokoře, říká Fialová o době, kdy bojovala o život

  0:12aktualizováno  0:12
Když bylo moderátorce Markétě Fialové osmnáct, život se jí obrátil vzhůru nohama. Plnoletost v tom ale nebyla. Tehdy jí lékaři poprvé diagnostikovali myelodysplastický syndrom, zákeřnou poruchu krvetvorby. Po úspěšné léčbě se zdálo, že je vše v pořádku. Tedy do doby, než se nemoc vrátila o sedmnáct let později. "Naučilo mě to pokoře," říká dnes Fialová.

Vzpomínky se moderátorce Markétě Fialové vrátily na nedávné tiskové konferenci k projektu Dobrý anděl, jenž pomáhá rodinám, které byly zasaženy rakovinou.

Fotogalerie

"Od určité doby věřím na znamení. Když jsem mluvila na tiskové konferenci o tom, že mým dobrým andělem je jeden lékař, tak jsem nevěděla, že ho za pár sekund uvidím v dokumentu, který tuto kampaň doprovází. V tu chvíli jsem si řekla, že jsem tu dobře a že tohle je to znamení," uvedla moderátorka.

Projekt podpořila i proto, že ví, co boj s těžkou nemocí obnáší. Otevřeně přiznává, že kromě podpory nejbližších jsou důležité i peníze.

"Důležité je, aby se člověku dostalo lékařské pomoci. Ta je v našem státě relativně dobře dostupná a ke specialistovi se nakonec každý dostane. Já to štěstí měla. A pak je důležité rodinné zázemí, které však ty peníze samozřejmě potřebuje. Ten život je s nimi snazší a bez nich, když se jich nedostává v té nelehké situaci, je to ultra těžké," objasňuje, proč kývla na podporu Dobrého anděla, který cílí právě na rozdělování financi těm rodinám, které se vinou rakoviny dostaly do tíživé situace.

Tváře Novy, které se připojily k projektu Dobrý anděl.

Tváře Novy, které se připojily k projektu Dobrý anděl.

S odstupem času se Fialová na vlastní nemoc dívá s nadhledem. Jak sama říká, v mnohém jí nastavila zrcadlo a donutila ji vnímat život jinak než kdykoliv dřív.

"Já jsem bojovník, tudíž jsem chtěla hlavně přežít. Ta nemoc se poprvé projevila v osmnácti letech. Tehdy to se mnou hodně zamávalo. Do té doby jsem neměla snad ani rýmu a najednou přišel velmi ostrý zlom. Naučilo mě to pokoře, byť ta bojovnost a odhodlání je tam nutné," přiznává.

"Dnes se snažím, aby mi bylo příjemně a dobře. Snažím se hýbat, snažím se dobře jíst, být optimistická a snad i trochu spát a hlavně pozitivně myslet. Sporty mám ráda úplně všechny. Tedy ty, které mi pan doktor povolí, což je všechno vyjma hloubkového potápění a skákání z padáku. K tomu jsem se ještě nedostala, ale plánuji to. Prostě co můžu, to zkusím," uzavírá Markéta Fialová. 

Nejčtenější

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Gott dokázal elegantně spolupracovat i s minulým režimem, říká Fanánek

Lou Fanánek Hagen na křtu CD skupiny Tři sestry Fernet Underground (22. 5. 2015)

I když je kapela Lou Fanánka Hagena (53) tvorbě Karla Gotta (79) vzdálená, mistr má ve Fanánkovi obdivovatele. „V 80....

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Mám právo vypadat na 38, reaguje na kritiku svého vzhledu Třeštíková

Spisovatelka Radka Třeštíková

Radka Třeštíková (38) se na sociálních sítích rozohnila nad kritickým komentářem jejího vzhledu. Ten se objevil pod...

Další z rubriky

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Měla jsem popálený celý obličej, popisuje Třešničková detaily nehody

Kristýna Třešničková (2018)

Youtuberka a influencerka Kristýna Třešňáková (23), známá pod jménem Týnuš Třešničková, popsala svým fanouškům poprvé...

Sedmnáctiletý syn Elizabeth Hurleyové je modelem. Dělá reklamu na make-up

Damian Hurley v reklamní kampani na produkty vizážistky celebrit Pat McGrathové...

Damian Hurley (17) je synem herečky Elizabeth Hurleyové (54). Stejně jako kdysi jeho matka i on začal svou kariéru v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz