Naďa Konvalinková dostane k padesátinám velkou pusu

  19:35aktualizováno  19:35
Herečka Naďa Konvalinková nebude mít 18. dubna, v den svých padesátých narozenin, moc času na velké oslavy. Hraje totiž večer v divadle Adria v Čechovových Aktovkách. Dcera Karolína jí prý asi dá pusu - a tím to končí. Prozatím."Narozeniny oslavím v pátek v klubu divadla ABC mezi svými přáteli," prozradila herečka, kterou má každý rád. Přátel a kamarádů se tam tudíž asi sejde dost a dost. Ani Nadiny proslulé hrubosrsté jezevčice nepřišly zkrátka: "Matylda a Fanča dostaly už o Velikonocích velkou kost, tak doufám, že jim chvilku vydrží."

Na otázku, co má hezkého před sebou, odpověděla Naďa Konvalinková: "Doufám, že už přichází jaro. Těším se na chaloupku, kde jsme skoro pořád." O Nadě se mimochodem ví, že zahradničení na dobříšské chalupě patří k jejím zálibám.

Profesně se Naďa těší na natáčení seriálu Četnické humoresky s režisérem Antonínem Moskalykem, kde má mnohoznačnou roli majitelky salónu.

Na pražské DAMU Naďu Konvalinkovou učili herectví například Vlasta Fabiánová, Václav Voska a režisér František Salzer. Po absolutoriu působila tři roky v plzeňském divadle J. K. Tyla. V letech 1976 až 1994 byla členkou Městských divadel pražských. Po odchodu na "volnou nohu" hostovala v různých divadlech (mimo jiné Divadlo ABC, Branické divadlo, Karlínské divadlo a divadlo v Příbrami).

Před televizní kamerou stála Naďa Konvalinková poprvé v roce 1971 díky malé roli v pořadu Vedle je veselo. V televizi se také uplatňovala jako herečka i moderátorka dětských pořadů, jako byla třeba Kuřátka. Jednu ze svých zatím posledních filmových rolí vytvořila v rodinné komedii Hurá na medvěda! režisérky Dany Vávrové, která měla premiéru loni.

V divadle ztvárnila sympatická herečka například Mimi ve hře Karla Čapka Loupežník, Dorotku v Tylově Strakonickém dudákovi, Ofélii v Hamletovi, Janu ve hře Svatá Jana a řadu dalších. V posledních letech ji měli diváci možnost vidět například v komedii Štika k obědu a v již zmíněných Čechovových Aktovkách.

Od loňského roku hraje ve hře izraelského dramatika a humoristy Ephraima Kishona Byl to pták aneb Romeo a Julie po 30 letech, kterou v režii Juraje Herze uvádí pražské Divadlo Bez zábradlí. V tomto představení Naďa Konvalinková na jednom jevišti poprvé účinkuje společně se svým manželem Oldřichem Kaiserem, za něhož se provdala v roce 1980. Mají spolu osmnáctiletou dceru Karolínu, která studuje herectví na konzervatoři.

 

Ve hře izraelského dramatika a humoristy Ephraima Kishona Byl to pták aneb Romeo a Julie po 30 letech, kterou v režii Juraje Herze uvádí pražské Divadlo Bez zábradlí, účinkuje Naďa Konvalinková na jednom jevišti poprvé společně se svým manželem Oldřichem Kaiserem.

Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Další z rubriky

Připadá mi, že pěstujeme kult ošklivosti, říká Jaromír Hanzlík

Jaromír Hanzlík

V sedmdesáti letech si vyzkoušel novou disciplínu. Přesycen kriminálkami napsal scénář k romantické komedii Léto s...

Diety nedržím, cvičím jógu, tvrdí Lawsonová o svém výrazném zhubnutí

Slavná britská televizní kuchařka Nigella Lawsonová během posledních let...

Nigella Lawsonová (59) patří k nejslavnějším šéfkuchařkám světa. Přezdívalo se jí bohyně s vařečkou. Britská autorka...

Justin Bieber se léčí s depresemi. S manželkou to nesouvisí, vzkazuje

Justin Bieber a Hailey Baldwinová (6. 9. 2018, New York)

Justin Bieber (24) trpí depresemi, kvůli nimž musí chodit na pravidelné terapie. Fanouškům vzkázal, aby nespekulovali,...

Najdete na iDNES.cz