Myslela jsem, že je od špenátu, vzpomíná Lewinská na skvrnu na šatech

  13:01aktualizováno  13:01
Nejznámější stážistka v Bílém domě, Monica Lewinská (45), promluvila poprvé o detailech vztahu s bývalým prezidentem Billem Clintonem (72). V sérii The Clinton Affair došlo v jednom z mnoha rozhovorů i na slavnou skvrnu na jejích modrých šatech.

V nové dokumentární sérii rozebírá Monica Lewinská detailně všechny podrobnosti dávné aféry.

Fotogalerie

„Jednoho dne jsem dostala od Clintona knihu Stébla trávy od Walta Whitmana. Pak jsem s ním strávila část odpoledne v koupelně oválné pracovny. Když jsme skončili, objala jsem ho a on objal mě. Rovnou z práce jsem pak šla na večeři. Nikdo z těch lidí, kteří se jí účastnili, mi neřekl ‚Máš něco na šatech, jdi se zkontrolovat do koupelny‘. Myslela jsem si, že je to jen skvrna od špenátu,“ vzpomíná Lewinská v novém seriálu The Clinton Affair, píše deník New York Post, jehož novináři měli možnost vidět první díl ještě před jeho televizní premiérou.

„Hluboce lituji toho, co se stalo mezi mnou a prezidentem Billem Clintonem,“ napsala vystudovaná sociální psycholožka Lewinská pro magazín Vanity Fair. V době milostného poměru jí bylo 22 let. Nejhorší chvilky prý však přišly poté, co vztah po několika letech vyplul na povrch a prezidentovi lidé se Lewinskou pokoušeli zdiskreditovat, zatímco jeho oponenti ji chtěli využít jako zbraň proti němu.

„Jistěže mě můj šéf využil, ale vždycky si budu pevně stát za tím, že to byl oboustranný vztah. Jakékoli ‚zneužití‘ přišlo až ve chvíli, kdy ze mě udělali obětního beránka ve snaze ochránit jeho mocenskou pozici,“ napsala Lewinská.

Aféra „Monicagate“ vyplula na povrch začátkem roku 1998 téměř dva roky poté, co Lewinská svou stáž v Bílém domě ukončila. Na světlo ji vynesla její známá. Skandál vyústil v ústavní žalobu vůči Clintonovi, jenž jako druhý prezident v dějinách USA čelil procesu takzvaného impeachmentu.

Monica Lewinská a Bill Clinton (1996)

Monica Lewinská a Bill Clinton (1996)

Clinton během vyšetřování poměr s Lewinskou popíral, a přestože Sněmovna reprezentantů nakonec schválila jeho křivopřísežnictví a maření spravedlnosti jako dva články ústavní žaloby, Senát ji v únoru 1999 zamítl a Clinton se ve funkci udržel. Poslední den svého mandátu ve funkci prezidenta se však přiznal, že v kauze lživě svědčil. Byl potrestán pouze symbolicky pětiletým zákazem právní praxe v Arkansasu a pokutou 25 tisíc dolarů.

Před několika lety Lewinská přiznala, že tehdy neměla daleko k sebevraždě. Díky současnému celosvětovému hnutí MeToo o aféře mluví znovu otevřeně. Prý díky ní může svět vidět 20 let staré „hrubé zneužívání moci“ v novém světle. Až současná vlna výpovědí žen napříč odvětvími o jejich zkušenostech se sexuálním obtěžováním Lewinské umožnila vidět dávnou aféru jinak.

Série dokumentů The Clinton Affair se začne vysílat 18. listopadu 2018 na stanici A&E Networks. Bude obsahovat převážně archivní videa a rozhovory s lidmi, kteří byli v době skandálu nejblíže jeho účastníkům.

Autor:
  • Nejčtenější

Krajčo věděl o vážném stavu Gotta. Srdce nehasnou musel složit rychle

Naposledy spolupracoval Karel Gott s Richardem Krajčem. Ten pro něj a jeho dceru Charllote Ellu napsal píseň Srdce...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Kdybych jen ležel a koukal do stropu, to by byl konec, říká Jančařík

Moderátor Michal Jančařík (44) se svěřil s tím, co mu v poslední době dělá největší radost a jak ho v životě posunuly...

Disney hvězdička Bella Thorneová obdržela cenu za svůj první pornofilm

Bývalá Disney hvězdička Bella Thorneová (22) natočila sado-maso film pro známý web s pornem. Film Him And Her s BDSM...

Angelina Jolie: Ke konci vztahu s Bradem jsem se nepoznávala

Herečka Angelina Jolie se vrací na plátna kin jako čarodějnice Zloba. Zopakování role pro ni byla cesta, jak v sobě...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky
Premium

Víc Českých lvů posbíral jen Trojan. Schmitzer se vrací jako válečný veterán

Hrával bigbít, učil se zámečníkem, studoval elektrotechnickou průmyslovku... A stejně je z něj herec. A ne ledajaký....

Influencerka vyhrožovala konkurenci smrtí, půjde na pět let do vězení

Americká Influencerka Tammy Steffenová (37) stráví pět let za mřížemi za kyberšikanu. Žena si založila na Instagramu...

Hercův syn ubodal matku, vinu chtěl hodit na starého otce

Herec Ron Ely (81), který se v šedesátých letech proslavil rolí Tarzana v americkém televizním seriálu, zažívá velmi...

Kdybych jen ležel a koukal do stropu, to by byl konec, říká Jančařík

Moderátor Michal Jančařík (44) se svěřil s tím, co mu v poslední době dělá největší radost a jak ho v životě posunuly...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.

Najdete na iDNES.cz