Šiška se coby moderátor vrací k hazardu. Budu podrazák, říká

  14:48aktualizováno  14:48
Textař a moderátor Petr Šiška se vrací k moderování soutěžního pořadu. Po primáckém Nic než pravda se chopí Vysoké hry v České televizi, kde bude za řečnického chameleona. "Budu kamarád i podrazák," řekl iDNES.cz.

Petr Šiška coby moderátor pořadu Vysoká hra | foto: Lenka Hatašová / Česká televize

Vysoká hra je soutěž vycházející ze zahraniční licence, v originále nese název Risking It All, z čehož vyplývá, že o hazard nebude nouze. Pravidla "Milionáře naruby" jsou jednoduchá: soutěžící dostane milion, který postupně sází na své znalosti. Odejít tak může s prázdnou i jedním milionem.

Pro Petra Šišku, který si už vyzkoušel rázného průvodce bitvou o peníze v pořadu Nic než pravda, nepůjde o nic nového. Připouští však, že v tomto případě se bude doslova měnit v řečnického chameleona, kterému by hazardér neměl příliš důvěřovat. Co je pravda a co lež, nebude nikdy zcela jasné.

"Budu střídat několik poloh. Od kamaráda, který se bude snažit dotyčnému pomoci a napovědět, přes podrazáka, který ho uargumentuje natolik, že si vsadí i na to, na co by v životě nevsadil," vysvětluje s lišáckým úsměvem. "Oproti pořadu Nic než pravda je fajn, že tady budu mít volnější ruce a nebudu se muset držet scénáře."

Premiérový díl soutěže Vysoká hra odvysílá Česká televize ve čtvrtek večer. Nyní je natočeno více než deset dílů, další se budou točit v nejbližší době. Zajímavostí je, že se v jeden den točí od rána do večera, což v praxi znamená, že i samotný moderátor dostává pořádnou psychickou nálož. "Večer už nevím, jestli v křesle sedí Petr nebo Pavla," směje se.

Konvičková je talent

Kromě moderování zůstává pro Petra Šišku důležitou obživou i koníčkem produkování a textařina, které se dál intenzivně věnuje. "Petr Kolář připravuje desku, Petr Bende taky. Spolupracuju i s Karlem Gottem a dokonce chystám něco pro duo Eva a Vašek, takže práce je stále dost. A pak je tu Markéta Konvičková, se kterou teď dokončujeme DVD z jejího turné," vyjmenovává své aktivity Šiška.

Právě Markéta Konvičková je pro něj pomyslným koněm, na kterého vsází nejvíc. A to nejen proto, že prošla soutěží SuperStar.

Petr Šiška, Markéta Konvičková a Vladimír Kočandrle při podpisu smlouvy s EMI

"Podobně jako Ewu Farnou znám i Markétu od jejích deseti let. Znám se s jejím tatínkem, který mi už kdysi říkal, jestli pro Markétu něco nevymyslíme. Dřív to pochopitelně nešlo, bylo to ještě káčátko a tehdy bych na ni skutečně nevsadil ani pětikorunu. Dnes je ale situace jiná, když jsem ji viděl zpívat v SuperStar, bylo jasné, že je talentovaná. Je teď na ní, aby ve své kariéře makala," uzavírá producent a textař Petr Šiška, který pro Konvičkovou zajistil spolupráci s vydavatelstvím EMI.

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Další z rubriky

Herec Orlando Bloom a zpěvačka Katy Perry se na Valentýna zasnoubili

Orlando Bloom a Katy Perry (Monako, 26. září 2018)

I když odborníci tvrdí, že dvojice, které se zasnoubí na svatého Valentýna, se častěji rozvádějí, britský herec Orlando...

Bündchenová o rozchodu s DiCapriem: Alkoholové večírky mi už nestačily

Leonardo DiCaprio a Gisele Bündchenová na 77. ročníku předávání filmových...

Gisele Bündchenová (38) přiznala, že rozejít se po pěti letech s její velkou láskou, hercem Leonardem DiCapriem (44)...

Móda z plesu: Verešová a Puhajková za hvězdy, Gelemová přestřelila

Česko-Slovenský ples (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

Dokonalé róby, sladěné doplňky i make-up, ale také několik přešlapů k zamyšlení. Luxusní modely, ve kterých se slavné...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz