Modelka Vránová je po operaci

  14:35aktualizováno  14:35
Zranění, které utrpěla modelka a misska Andrea Kloboučková-Vránová při tenisovém turnaji minulý týden v tureckém Belleku, se ukázalo být daleko vážnější než se na první pohled zdálo. Kráska je po operaci.

Andrea Vránová-Kloboučková si vyvrtla kotník | foto: František Vondráček

Žádný výron kotníku, ale jeho čtyři utržené spodní vazy, to ukázal ultrazvuk, na který modelka zamířila v pátek bezprostředně po příletu z Turecka na ruzyňské letiště. Ještě večer šla na operační sál.

"Manžel mě z letiště vezl rovnou do Ústí nad Labem ke svému známému lékaři Jardovi Bednářovi, který se stará o hokejisty a u kterého byl loni na operaci stehenního svalu. Když mi ukazoval na ultrazvuku utržené vazy a navrhl řezat, souhlasila jsem. Druhá možnost se mi totiž zdála horší - pět týdnů nechodící sádra s tím, že kdykoli na to špatně šlápnu, hrozí mi plastika vazů a daleko složitější operace. Sportuju hodně a taky chci příští rok v květnu znovu na tenisový turnaj Franty Vondráčka, takže bylo rozhodnuto," líčí Kloboučková-Vránová.

V některých věcech je trochu chlap

Nejtěžší bylo rozloučit se s dvou a půl letou dcerou Aničkou, která situaci nechápala a mamince neustále opakovala, aby šla s ní domů. "Nebála jsem se operace, v tomhle jsem hrdinka, tak trochu chlap, dokonce odmítám i injekce proti bolesti, když se dá ještě vydržet, ale Anička mi vehnala slzy do očí," přiznává.

Dnes už se s dcerkou uvidí. "Jdu sice domů, ale čtyři neděle v nechodící sádře a pak dva a půl měsíce rehabilitace budou hodně složité. Nebudu totiž moci fungovat tak, jak mám. Navíc moje maminka musí po týdenní dovolené do práce, tak mi nemůže pomoci. Naštěstí se mi s pomocí nabídla rodina i známí.

V nemocnici mě vyzvedne soused, já zabalím nějak sebe a Aničku v teplickém bytě a pojedu ke švagrové do Roudnice. Má o čtyři měsíce staršího chlapečka, tak se malá zabaví. Pak budu pendlovat po kamarádkách. Jen mi je nepříjemné, že budu na obtíž. Musím mít nohu nahoře, jakmile ji dám dolů a jdu o berlích třeba jen na toaletu, nahrne se mi do rány krev a to je bolest k zbláznění. Snad se to bude rychle hojit," doufá mladá maminka.

Veterinář Herčík poskytl první pomoc správně

Po týdnu odloučení, který trávila s dcerou a maminkou u moře, si moc neužije ani svého manžela, hokejisty Jana Kloboučka. Ten totiž včera odjel na čtrnáctidenní soustředění ústeckého týmu. "Měli jsme před sebou krásný víkend u známých v Ústí a dopadlo to takhle. Je mi z toho smutno. Honza mě ale povzbuzuje a tvrdí, že to rozběhám určitě dřív. Je zvyklý na úrazy a na rozdíl od jiných mužů je tolik neprožívá," říká modelka.

Vynachválit si také nemůže první pomoc, které se jí hned na kurtu hotelu Cornelia dostalo do veterináře Jana Herčíka. Podle specialisty Bednáře prý nemohl udělat líp. Navíc správně radil, ať modelka nebere zranění na lehkou váhu, na nohu nešlape, není-li to nezbytně nutné a co nejdřív jde na ultrazvuk. "Kdybych šla bývala v pondělí, což jsem původně chtěla, už by mě nemohli operovat, bylo to totiž v tomto případě nutné stihnout do čtyř dnů od úrazu. Měla jsem tak trochu štěstí v neštěstí."

Modelka už odřekla přehlídky, které ji v nejbližší době čekaly, rozloučit se musí na nějakou dobu i se cvičením pilates. A to ji čekaly závěrečné zkoušky profi cvičitelky. Jednu práci, a to už tento pátek, ovšem zvládnout musí. "S autosalonem Škoda v Dobřichovicích mám totiž domluveno, že se objevím na jejich dni otevřených dveří. Poprvé půjdu o berlích někam dál než na záchod a už teď se toho bojím," uzavírá Kloboučková-Vránová.

Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

Agáta Prachařová bude radit matkám. Do vaření zapřáhla babičku i syna

Agáta Prachařová a její babička Olga Žilková

Agáta Prachařová (33) se pochlubila svojí babičkou Olgou Žilkovou (94), kterou si pozvala do nového pořadu Máma nad...

Meghan si po svatbě s princem Harrym hraje na Britku, míní fanoušci

Vévodkyně Meghan a princ Harry na návštěvě Muzea přírodní historie (Londýn, 12....

Podle mnoha komentářů na sociálních sítích i některých jazykovědců si Meghan Markle (37) od svatby s princem Harrym...

Jsem koučkou pro posvátnou sexualitu, pochlubila se Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999, žije v Americe, má tři děti a je velkou...

Modelka a bývalá miss Helena Houdová (39) prohlásila, že se stala certifikovanou koučkou pro posvátnou sexualitu, lásku...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz