00:20
Dívky plesají ve společenských šatech od Bety Rajské. Diana Kobzanová v zelené róbě si zatancoval s novým majitelem korunky Paulem Rusnákem. Neformální část večera začíná, naše reportáž končí. On-line rozhovor s Miss ČR 2001 začne v pondělí 9. dubna ve 13 hodin.
00:08
Korunka královny krásy byla na Korunovačním plese vydražena za 150 tisíc korun. Koupili ji společně prezident světového kongresu Slováků Paul Rusnák s bývalými Miss Ivanou Christovou a Silvií Lakatošovou. Vydraženou korunku by chtěli použít na společnou soutěž o titul královny krásy Čechů a Slováků.
00:02
"Jsem volná. Před soutěží jsem se rozešla s přítelem," prozradila o sobě první Vicemiss Andrea Fišerová. Druhá Vicemiss Andrea Vránová chodí už šest let se svým přítelem. "Doufám, že to vydrží," řekla. Miss Diana Kobzanová má tříletou známost, ale jak to dopadne neví. "Nikdy neříkej nikdy," shrnula své pocity.
23:54
Začíná dražba korunky třinácté Miss ČR. Řídí ji Martin Dejdar a symbolická vyvolávací cena 13 tisíc korun záměrně souvisí s číslem 13, s nímž šla vítězka do finále.
23:35
Slavnostní večer vyhlášením královny krásy nekončí. Hosté se přesunuli do pěti sálu brněnského Boby centra, kde se finále soutěže konalo v historii české Miss poprvé. Začíná Korunovační ples, na němž bude vydražena korunka novopečené Miss. Výtěžek půjde na brněnskou pobočku Fondu ohrožených dětí.
23:21
"Zazpívat romskou písničku byl nápad maminky," přiznala na tiskové konferenci čerstvá Miss ČR Diana Kobzanová. "Chtěla abych byla při volné disciplíně originální. Navštívily jsme romskou osadu. Napřed si Romové mysleli, že si děláme legraci, ale pak mi maximálně pomohli."
22:16
Po skončení televizního přenosu poděkoval předseda poroty a prezident pořádající agentury Miloš Zapletal moderátorovi večera Martinu Dejdarovi. Dívky se šly převléknout a za 20 minut začne tisková konference. I z té vám přineseme aktuální informace, stejně jako z korunovačního plesu, který bude následovat.
22:04
V pořadí 13. MISS ČR 2001 se stala dívka s číslem 13 devatenáctiletá blondýna DIANA KOBZANOVÁ (90-62-92) z Roudné u Turnova. Více o nové Miss ČR najdete ZDE.
22:03
Vicemiss ČR je dívka č.11 Andrea Fišerová.
22:00
Druhá vicemiss ČR 2001 je dívka č.9 Andrea Vránová.
21:58
"Třináctka je pro nás docela zajímavá," řekl při vyhlášení vítězek prezident Miloš Zapletal. "Vychovali jsme už celou generaci Miss!"
21:55
Miss Sympatie pro rok 2001 se stala dívka č. 11 - Andrea Fišerová, která stejně jako vylosovaná čtenářka získává Toyotu Yaris.
21:55
Králem poroty - nejoblíbenějším porotcem mezi osmnácti finalistkami se stal Doc.dr. Jan Měšťák.
21:42
Karel Gott přišel popřát Lucii Bílé k narozeninám s kyticí pětatřiceti rudých růží. Společně si zazpívali duet.
21:35
Nejtěžší a poslední disciplína před vyhlášením královny krásy končí. Porotci pokládali záludné otázky a dívky bravurně skrývaly svou trému a statečně odpovídaly.
21:27
Do semifinále postupuje šest dívek: č.3 Eliška Brabníková, č.9 Andrea Vránová, č.11 Andrea Fišerová, č.13 Diana Kobzanová, č.15 Ema Černáková a č. 18 Kateřina Šilhavá.
21:21
Zatímco diváci doma u obrazovek trpí u televizních reklam a přestávku mají i hosté v sále, dívky se zatím v zákulisí převlékají a upravují. Šest z nich bylo před chvílí na pódiu naposledy.
21:05
Po vystoupení Lucie Bílé a Jiřího Korna přichází na řadu nejoblíbenější disciplína - promenáda v plavkách. Ty navrhla pro tento večer společnost Modeta Styl Jihlava.
20:44
Dvanáct dívek se představuje ve volné disciplíně. Většina z nich si vybrala tancování či zpívání.
20:31
Po prvním kole vyřadila porota šest dívek. Dvanáct postupujících: dívka č.1 Monika Bakaráčová, č.2 Ivana Kadlecová, č.3 Eliška Brabníková, č.4 Lenka Přibylová, č.6 Petra Ježková, č.9 Andrea Vránová, č.10 Lenka Doktorová, č.11 Andrea Fišerová, č.13 Diana Kobzanová, č.15 Ema Černáková, č.17 Gabriela Vejmelková a č.18 Kateřina Šilhavá.
20:29
Miss Internet České republiky se stala Lenka Přibylová, dívka číslo 4.
20:16
Martin Dejdar: "Společenské šaty navrhovala pro dívky Beata Rajská."
20:10
Zpěvačka Lucie Bílá podmínila svou účast na finále soutěže Miss čtyřmi duety: s Kamilem Střihavkou, Michaelem Kocábem, Jiřím Kornem a Karlem Gottem. Lucie dnes slaví své pětatřicátiny. Přišla stejně oblečená, jako jsme ji zachytili na udílení cen Akademie populární hudby.
20:01
Konečně se dočkali také televizní diváci. Moderátor Martin Dejdar představil za slavnostních fanfár všech 18 finalistek.
19:53
V tuto chvíli na svá místa usedá šestnáctičlenná porota, v níž vedle loňské Miss Michaely Salačové přijala poprvé účast také naše úplně první královna krásy z roku 1989 Ivana Christová.
19:47
Podle ředitele soutěže Miloslava Zapletala bude letošní volba velmi napínavá, neboť jednotliví porotci prý mají na finalistky velmi odlišné názory.
19:45
Právě se zavírají dveře do sálu Laser show hall v brněnském Boby centru. Za 15 minut tu začíná finálový večer soutěže Miss ČR 2001. V hledišti zahájení netrpělivě očekává okolo tisíce diváků.
19:30
Vladimír Železný, člen poroty: "Můj ideál ženské krásy je méně Marilyn Monroe a více Romy Schneiderové."
19:05
"Nejkrásnější vlasy ze všech osmnácti finalistek má devatenáctiletá černovláska Andrea Fišerová, která soutěží pod číslem jedenáct," uvedl zástupce firmy Wella, která připravuje účesy na finále.
18:40
Na zkoušce finálového večera byly technické problémy. Kvůli tomu dorazil režisér Jiří Adamec pozdě na tiskovou konferenci s novináři.

Najdete na iDNES.cz