Dražší kabelku si koupím jednou za rok, říká Konvičková

  0:02aktualizováno  0:02
Markéta Konvičková (24) rozhodně myslí na zadní vrátka. Během své pěvecké kariéry studuje na inženýrku. Zatím totiž neví, co ji bude bavit. S ekonomickým titulem jsou tu pro Konvičkovou větší možnosti rozhodování. „Uvidím, co mě bude v životě jednou bavit,“ přiznala zpěvačka.

Před Vánoci jste hodně koncertovala. Občas jste se ale objevila i na ne příliš obvyklém místě, jako je třeba obchodní centrum. Spojujete pak s tím i příjemné s užitečným jako jsou nákupy dárků?
Je pravda, že vystoupení v obchodních centrech je něco jiného, než když si koupíte vstupenku na koncert, ale občas se to vlastně hodí. Na druhou stranu je to výzva. Já ráda spojím příjemné s užitečným. Musím však zaujmout lidi, kteří nešli primárně na mé vystoupení, ale šli si vybrat třeba kabát na zimu nebo dárek pod stromeček.

Fotogalerie

Člověk má na druhou stranu alespoň možnost se s vámi osobně seznámit a říci si: „Je to moc milá holka.“
Přesně tak. Jsem normální holka z masa a kostí, vždycky jsem byla. Kontakt s fanoušky mě nabíjí a i mě samotnou těší, že si mohu s lidmi občas osobně popovídat.

Jak to máte s nakupováním? Jste marnivá či praktická žena?
Jsem zpěvačka, která se ráda obléká, ráda nakupuje, ráda dá i na názory profesionálů. Mám kolem sebe stabilní tým, který navrhuje také kostýmy na mé koncerty. Nechám si poradit, aby to bylo efektivní i na pódiu. Nechci kazit lidem náladu tím, že na stage přijde holka v umaštěných vlasech a džínách. Inspiruji se třeba zpěvačkami Jessie J, Beyonce, Aguilerou, ale samozřejmě v rámci finančně dostupných věcí. Nakupuji v normálních obchodech jako každý jiný.

Za co nejvíce utrácíte?
Já i partner jsme požitkáři. Moc rádi utrácíme za dobré jídlo a dobré víno. Teď jsem si nechala také udělat svůj stříbrný mikrofon, což nebyla zrovna levná záležitost. Investuji i do cestování. Dražší kabelku si však koupím jednou za rok. Takže můj žebříček utrácení je v první řadě dovolená a dobré jídlo, až pak kabelka a dobré boty.

Mohou vás tedy fanoušci potkat v obchodě s potravinami? Není vám pozornost příliš nepříjemná?
Nejsem zpěvačka na úrovni Lucie Bílé či jiných slavných, kteří by nemohli vyjít z domu, aby po nich někdo neustále chtěl fotku či podpis. Já když se nenamaluji, nikdo v Ostravě mě ani nepozná. Ještě na sobě musím hodně pracovat, abych byla za tu hvězdu. Na druhou stranu, je to pro mě dobrá motivace. Pozornost, která není nijak přehnaná, mi nedělá vůbec problém.

Jste stále studentka. Nestresuje vás fakt, že ještě při práci řešíte školu?
Trošku stres to je, protože mi ještě pořád chybí nějaký ten měsíc, abych se stala inženýrkou. Stačí jen napsat diplomku a odstátnicovat, abych měla titul. Jen mi odpadla povinnost se učit po večerech. Jinak mám pocit že jsem pořád v jednom kole.

Zvolila jste si školu s inženýrským titulem. Jak se uplatníte potom do budoucna, plánujete ukončit pěveckou kariéru a soustředit se čistě na marketing?
Já jsem si říkala, kdyby ty hlasivky jednou odešly, což se mi už párkrát málem stalo, tak že mít hotelovku je sice fajn, to pohostinství mě baví, baví mě pracovat s lidmi. Říkala jsem si však, že by to chtělo ještě rozšířit někam dále. Studuji marketing, tam je kreativita a reklama, je tam to, co člověk zúročí i v práci zpěvačky. Uvidím, co mě bude v životě jednou bavit. Navíc aspoň jsem se naučila pracovat s čísly. Díky škole mě nikdo neokrade.

  • Nejčtenější

Angelina Jolie: Ke konci vztahu s Bradem jsem se nepoznávala

Herečka Angelina Jolie se vrací na plátna kin jako čarodějnice Zloba. Zopakování role pro ni byla cesta, jak v sobě...

Kdybych jen ležel a koukal do stropu, to by byl konec, říká Jančařík

Moderátor Michal Jančařík (44) se svěřil s tím, co mu v poslední době dělá největší radost a jak ho v životě posunuly...

Moderátor Jan Rosák měl srdeční příhodu, postihla ho za volantem

Moderátor Jan Rosák měl štěstí v neštěstí. Když řídil svůj automobil, postihla ho srdeční příhoda. V tu chvíli s ním v...

Disney hvězdička Bella Thorneová obdržela cenu za svůj první pornofilm

Bývalá Disney hvězdička Bella Thorneová (22) natočila sado-maso film pro známý web s pornem. Film Him And Her s BDSM...

Alkohol už si nedám. Všechno je jen v hlavě, říká Václav Noid Bárta

Václava „Noida“ Bártu (38) čeká jeho první soutěž v kulturistice. Herec se v rozhovoru pro iDNES.cz svěřil s tím, kdy...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Jako první opouští StarDance Fridrichová a Kohout. Tango jim nevyšlo

Desátou jubilejní řadu soutěže StarDance jako první opouští taneční pár moderátorka Nora Fridrichová a tanečník Jan...

Kadeřávková z Ulice nazvala fanouška na sociální síti retardem

Anna Kadeřávková (22) nazvala jednoho ze svých fanoušků na sociálních sítích retardem. Herečka tak zareagovala poté,...

Český mejdan s Impulsem: celebrity i vzpomínky. Kupte si lístky na příští ročník

Na Českém mejdanu s Impulsem 2019 v pražské O2 Areně se představila plejáda hvězd, od kapel Slza a No Name přes...

Po obvinění ze sexuálního obtěžování jsem se rozhodl mlčet, říká Casey Affleck

Casey Affleck (44) byl v minulosti obviněn dvěma ženami ze sexuálního obtěžování, k němuž mělo dojít v roce 2010 při...

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.

Najdete na iDNES.cz