Maláčové patří i Miss World, prý si ji zaplatila

  9:14aktualizováno  11:02
Tradiční soutěž krásy Miss ČR, která v posledních letech prošla značnými změnami, přišla o licenci celosvětově uznávané Miss World. Nově patří konkurenční České Miss Michaely Maláčové.

"Jsem upřímně dojata. Znamená to pro mě historický moment v kariéře zakladatelky a ředitelky České Miss. Je to také nejvyšší ocenění naší usilovné šestileté práce na projektu Česká Miss, který si tak dokázal vydobýt prvenství a exkluzivitu na všech frontách. Nebylo to vždy jednoduché a o to více si tohoto úspěchu cením. Je to pro nás obrovský závazek do budoucna a velká motivace neusnout na vavřínech a dál pokračovat v této cestě," řekla Michaela Maláčová.

Taťána Kuchařová k odejmutí licence

Z jednání Miss World jsem zklamaná

V konkurenční Miss ČR zavládlo zklamání, a to hlavně z celkového jednání s organizátory mezinárodní soutěže. Jak řekl iDNES.cz ředitel Miss ČR Jiří Adamec, o změně vlastníka licence se dozvěděli až z médií. "Od chvíle, kdy se snažíme Miss ČR posunout dál a jít směrem charitativním, jsme s Miss World jednali o různých změnách. To se bohužel dlouhodobě nesetkalo s přízní a toho rozporu zřejmě využila Míša Maláčová. Peníze hrají vždycky velkou roli," míní Adamec.  

Jiří Adamec a Taťána Kuchařová

Maláčová, jež vlastní i licenci na Miss Universe, ale oponuje, že tučné konto není při jednání rozhodujícím kritériem. "Licence na jednu z těchto světových soutěží nelze koupit. Získat ji, to je otázka jednání a důvěry ze strany Miss World či Miss Universe. Oba organizátoři si důsledně vybírají toho, komu a za jakých podmínek licenci nabídnou. Je jen na jejich rozhodnutí, zda tak učiní. Česká Miss vznikla na základě udělení licence na Miss Universe v roce 2004," říká. 

úspěch

Miss World 2006 Taťána Kuchařová

Jedinou Češkou, která v historii českých soutěží krásy získala titul Miss World, je Taťána Kuchařová, nynější prezidentka Miss České republiky.

"Již mnohokrát jsem říkala, že mi licence byla nabídnuta, protože se zástupci Miss Universe rozhodli nespolupracovat déle s tehdejším prezidentem Miss ČR Milošem Zapletalem a hledali v Česku nového smluvního partnera,” vysvětluje Maláčová.

"A za velmi podobných podmínek a ze stejného důvodu mě oslovila ředitelka Miss World paní Julie Morley. Na konci roku 2009 mě pozvala do Londýna, abychom si promluvily o možnostech spolupráce. Již delší dobu sledovala úroveň soutěží krásy v Česku a rozhodla se od letošního roku spolupracovat právě s námi. Česká Miss se tím stává v Česku nejprestižnější a dnes již také jedinou celonárodní soutěží krásy v naší zemi,” dodává.

Renata Langmannová, Michaela Maláčová a Iveta Lutovská

Vedení Miss ČR se snaží zůstat nad věcí, už proto, že své vítězky bude i nadále posílat na zahraniční soutěže jako Miss International či Miss Supranational. Licenci mají i Miss Europe, kterou v roce 2005 vyhrála Monika Žídková. V tomto případě ale není jasné, kdy dojde k obnovení spolupráce. Miss Europe se totiž dlouhodobě potýká s finančními problémy.

Možným esem v rukávu může být pro Miss ČR její úvodní show nového ročníku - Miss Česko-Slovensko 2010. V rámci této soutěže se utkají nejkrásnější dívky z České a Slovenské republiky. Bude se jednat o miss a vicemiss české a slovenské soutěže krásy posledních tří ročníků. Celkem bude soutěžit 12 dívek, šest z každé země. Paradoxně tento projekt byl podle vedení Miss ČR trnem v oku pro organizátory Miss World, kteří nechtěli, aby se vůbec konal.  

Změny v Miss ČR

Změny v Miss ČR, jíž nyní šéfuje i jediná česká Miss World Taťána Kuchařová, nastartoval v roce 2008 její nový majitel, společnost Central Group. Dříve soutěž patřila zmizelému podnikateli Janu Moťovskému, který byl před pár dny prohlášen za mrtvého. - čtěte Zmizelý podnikatel Moťovský je mrtvý, prohlásil soud Původním vlastníkem byl Miloš Zapletal, který je nyní dvorním poradcem Miss České republiky.

Nejčtenější

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

Karel Gott (oslava 80. narozenin, Divadlo Na Jezerce, Praha, 21. 6. 2019)

Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v...

Vlastní výdaje a cesty po světě jsem si platila sama, brání se Kopřivová

Veronika Kopřivová na otevření music baru a restaurantu PRAH (Praha, 9. 3. 2018)

Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (47) Veronika Kopřivová (28) se pokusila vyvrátit spekulace, že ji nejbohatší český...

Hvězda Ulice Solaříková se vdala. Ano si s Pagáčem řekli v lese

Patricie Solaříková se snoubencem Tiborem Pagáčem (2018)

Hvězda seriálu Ulice, herečka Patricie Solaříková (30) oznámila na Instagramu šťastnou zprávu. Má za sebou sňatek s...

Změnu příjmení jsem si po svatbě ještě nestihla užít, říká Tatiana Dyková

Tatiana Vilhelmová, Vojtěch Dyk, z veletrhu si nesou audioknihy pro syna,...

Jedna z nejobsazovanějších současných českých hereček Tatiana Vilhelmová (40), nosí již více než měsíc příjmení svého...

Další z rubriky

Žil dvojí život, je to zrůda, říká Andersonová po rozchodu s fotbalistou

Adil Rami a Pamela Andersonová (Paříž, 19. května 2019)

Pamela Andersonová (51) žila s Adilem Ramim (33) přes dva roky. Kvůli fotbalistovi se dokonce přestěhovala do Francie....

Panáka na kuráž před představením nikomu nedoporučuji, říká Václav Kopta

Václav Kopta

Václav Kopta (54) zavzpomínal na časy natáčení s Michalem Suchánkem (53) a Richardem Genzerem (52). V rozhovoru na...

Druhé manželství je prý vždy lepší, říká Šeredová o italském miliardáři

Alessandro Nasi a Alena Šeredová (Milán, 21. září 2017)

Modelka Alena Šeredová (41) se svěřila s tím, jak vychází její nový přítel, italský miliardář Alessandro Nasi (45), s...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz