Vondráčková: Tomáše před syny neočerňuji. O jejich srdce musí bojovat sám

  0:02aktualizováno  0:02
Podle bulváru chce u rozvodu svého muže, hokejistu Tomáše Plekance (36), připravit o stovky milionů. Zpěvačka Lucie Vondráčková (38) přitom rozhodně nemá životopis zlatokopky. Několikanásobná stříbrná Slavice stále nahrává desky i natáčí filmy. Pro týdeník Téma promluvila svém o těžkém životním období.

Lucie Vondráčková | foto: Lenka HatašováiDNES.cz

Vaše jméno patří na českém internetu mezi nevyhledávanější. Dříve byste asi byla ráda, ale na vrchol vás katapultoval rozvod. Mrzí vás to, nebo si můžete  říct, že všechno zlé je k něčemu dobré a třeba si lidé pustí i vaši hudbu?
Vždy za mě mluvila moje práce. Nedělám skandály, nepiju, neponocuju. Vrchol zájmu má podle mě přicházet se skvělým filmem nebo deskou. Nebo s tím, čemu se rádi věnujete a co vás pracovně naplňuje. To mediální bláto mou práci naopak šíleně poškozuje. Nikdy jsem si nemyslela, že bude můj osobní život tak překrucován a souzen lidmi, k nimž jsem měla nejblíž. Je to jako být  obličejem v bahně. Když už máte pocit, že je toho až až, někdo přijde a jen tak pro radost vás kopne do břicha. Pak o vás napíšou, že to tak chcete a že si tím děláte reklamu. Přitom vy chcete jen klid na práci a na rodinu. Je to zvláštní životní etapa a jsem moc zvědavá, jakou lekci si z ní mám vzít. Zatím se jen snažím držet si hlavu nad hladinou. A starat se o syny tak, aby je to  nijak nezasáhlo.

Fotogalerie

Asi se nemůžu nezeptat: Tušila jste ještě před pár měsíci, že si váš muž najde novou životní partnerku? 
Ne. Z médií jsem se dodatečně dozvídala, že můj muž a paní Šafářová (tenistka Lucie Šafářová, bývalá pátá  hráčka světa ve dvouhře a jednička ve čtyřhře, pozn. red.) byli dlouhá léta přáteli. Což mi přišlo zajímavé, protože její jméno v naší domácnosti nikdy nezaznělo. Zpětně mi vše zapadá dohromady. Zjišťuji, že zatímco jsem byla doma s ročním miminkem a starala se o dalšího čtyřletého raubíře, byla druhá půlka páru už v úplně jiném světě. Protože doma se ukazovala jen minimálně. Byla zřejmě příliš zaměstnaná jinde. To je život. A prý velice častý scénář.

Váš muž vás po rozchodu přestěhoval s dětmi do jiného domu, ve vašem původním tehdy zůstal s Lucií Šafářovou. Jak si děti zvykly na novou situaci?
Přišlo mi to zvláštní. Ale každý samozřejmě považuje za normální něco jiného. Asi jsou podobné vztahy po třech týdnech od odchodu z manželství v některých rodinách normální. Ale mně přijdou takové... Ani nevím, jak to  pojmenovat. Ta zvláštní situace pokračuje vlastně dál. Když má manžel s dětmi videohovor, vždy jim paní Šafářovou ukazuje a ona jim mává. Kluci jsou z toho celí tumpachoví a nevědí, co mají dělat. A začínají to bohužel ostře odmítat. Myslím, že chtějí být hlavně s tátou. Navíc denně míjíme náš bývalý dům, který zeje prázdnotou. To je pro nás divný pocit. Ale znáte to, co vás nezabije...

Nedávno jste byla vaším mužem obviněna z únosu dětí. Prý jim byly soudně zabaveny pasy.
Ano. Podle manželovy žaloby jsem měla unést syny do Kanady, kde od narození žijí. Jsem mezinárodní zločinec. Přitom manželovi vůbec nebráním, aby se s dětmi stýkal. Chtěla jsem, aby za námi přijel aspoň na Vánoce. Několikrát nám řekl, že nemůže, protože má moc práce. Chtěla jsem vzít děti do tepla na Kubu, ale tatínek si to dva dny před naším odjezdem rozmyslel a  přiletěl i s maminkou a s paní Šafářovou. Byly to trochu jiné Vánoce.

Dokážete si ještě představit, že byste s manželem navázali na bývalé hezké vztahy a mohli spolu oslavovat třeba rodinné svátky?
Kluci mají jednoho tátu, kterého jsem opravdu milovala jako ještě nikdy nikoho. Chci, aby měli hezké vztahy a nikdy o něm nemluvím jinak než s respektem. V životě by mě nenapadlo jim ho nějak v hlavičkách očerňovat. Ale bude se muset o jejich srdce porvat sám a dát jim svůj čas a pozornost. To je to nejcennější.

Celý velký rozhovor se zpěvačkou Lucií Vondráčkovou o rodině i práci najdete v týdeníku Téma.


Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Další z rubriky

Co neovlivním, beru s nadhledem, říká Klára Doležalová

Klára Doležalová

Moderátorka Klára Doležalová (45) sice vystudovala herectví, ale její hlavní profesí se stalo moderování. Dvojnásobná...

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Justin Bieber se léčí s depresemi. S manželkou to nesouvisí, vzkazuje

Justin Bieber a Hailey Baldwinová (6. 9. 2018, New York)

Justin Bieber (24) trpí depresemi, kvůli nimž musí chodit na pravidelné terapie. Fanouškům vzkázal, aby nespekulovali,...

Najdete na iDNES.cz