Lucie Bílá oslaví narozeniny s misskami

  10:47aktualizováno  10:47
Nejpopulárnější česká zpěvačka současnosti, pětinásobná vítězka posluchačské ankety Český slavík Lucie Bílá, oslaví v sobotu pětatřicáté narozeniny. A to velmi netradičně - bude totiž vystupovat na galavačeru Miss 2001. A zazpívá si tam rovnou čtyři duety! S Karlem Gottem, Kamilem Střihavkou, Michaelem Kocábem a Jiřím Kornem. To jí alespoň slíbil prezident soutěže Miss - Miloš Zapletal.

Co si ke svému výročí zpěvačka přeje? "No, úplně nejdříve jsem si přála vyhrát soutěž Miss, ale to mi Miloš Zapletal, ačkoliv se velmi dobře známe, splnit nechtěl. Tak jsem řekla, že bych si strašně ráda zazpívala se čtyřma mužskejma, protože s těma jsem ještě nezpívala. A to mi slíbil," odtajnila Lucie podrobnosti z plánovaných oslav svých narozenin.

Lucie Bílá nedávno na scéně Národního divadla převzala cenu Thálie za roli Johanky v muzikálu divadla TaFantastika Jak to přijímá?  "Mám z toho strašnou radost a fakt jsem to nečekala, protože tohle je úplně jiný svět. Je to krásný a překvapilo mě to, takže jsem neřekla spoustu věcí, které jsem říct chtěla, nepoděkovala jsem všem, kterým jsem chtěla poděkovat, protože ta cena není jenom moje, ta je Ondry Soukupa a Gábiny Osvaldové a pana Bednárika, pana Hubače... Nebýt těch lidí, tak to není, tak jsem tu dneska nebyla... Ale já to stejně všude rozkecám, že za to můžou oni," vychrlila ze sebe Lucie.

Bílá se narodila jako Hana Zaňáková, nové jméno jí vymyslel jeden z nejvlivnějších mužů pop-music 80. let Petr Hannig. Začátek kariéry strávila v jeho hudební stáji; její největší hit se jmenoval Neposlušné tenisky. Zároveň ale zpívala s heavymetalovou skupinou Arakain.

V roce 1992 na sebe upozornila v muzikálu Bídníci. Široké veřejnosti její jméno utkvělo v paměti zejména díky klipu k písničce Láska je láska z kritiky zřejmě nejvíce ceněné desky Missariel, která vyšla v roce 1993. Zmíněný klip nesměl být v televizi vysílán před 22:00.

V uplynulých deseti letech vydala Bílá několik alb, mimo jiné nazpívala i desku duetů s Karlem Gottem. V roce 1992 poprvé stanula na prknech, která znamenají svět: Zahrála si tehdy v Bídnících. Objevila se i v muzikálech Dracula nebo Krysař, nejnověji účinkuje v Johance z Arku. Hrála také v několika filmech (Král Ubu, Čas dluhů).

S rostoucí popularitou se z Bílé stal oblíbený objekt bulvárního tisku. Veřejnost se o ní dozvěděla prakticky vše - kde a s kým žije, lidé s ní mohli sdílet obavy z vážné nemoci i radost z narození syna. Svou popularitu se Bílá rozhodla uplatnit i mimo kulturní sféru, často pořádá koncerty ve prospěch nemocných a opuštěných dětí.

V roce 1998 veřejně vyjádřila obdiv k předsedovi ODS Václavu Klausovi a své politické sympatie deklarovala i během volební kampaně občanských demokratů. Stala se proto terčem kritiky, mnozí jí vyčítali politickou naivitu a touhu po slávě. Lucie Bílá je svobodná. Do loňského února žila s producentem Petrem Kratochvílem, s nímž má šestiletého syna Filipa.

 

Lucie Bílá zpívá během finále Miss ČR 2000

Karel Gott a Lucie Bílá zpívají debut z alba, které se stalo nejžádanějším titulem roku.

Lucie Bílá na tiskové konferenci.

Lucie Bílá je patronkou kampaně Ostrovy života.

Lucie Bílá

Během slavnostního večera si Lucie Bílá i zazpívala

Jednoho ze tří Českých slavíků převzala Lucie Bílá od Petra Hapky

Natalie Oreirová, hvězdička jihoamerických telenovel, měla tu čest, předat cenu nejúspěšnějšímu českému slavíku - Lucii Bílé.

Lucie Bílá

Lucie Bílá získala cenu TýTý v kategorii zpěvačka.

Helena Vondáčková a Lucie Bílá

Zpěvačka Lucie Bílá na rautu v pražském Veletržním paláci, který následoval po předávání Cen Akademie populární hudby za rok 2000.

Lucie Bílá ukazuje svoje kalhoty

Lucie Bílá na předávání cen Thálie za rok 2000.

Stella Zázvorková a Lucie Bílá na předávání cen Thálie za rok 2000.

Stella Zázvorková a Lucie Bílá na předávání cen Thálie za rok 2000.

Cenu Thálie za roli Johanky v muzikálu Johanka z Arku převzala 24. března na slavnostním večeru v Národním divadle Lucie Bílá.

Autor:
  • Nejčtenější

Krajčo věděl o vážném stavu Gotta. Srdce nehasnou musel složit rychle

Naposledy spolupracoval Karel Gott s Richardem Krajčem. Ten pro něj a jeho dceru Charllote Ellu napsal píseň Srdce...

Eva Samková šla donaha a bojuje za udržitelnou módu. Přidala se i Kovalová

Mistryně světa a olympijská vítězka Eva Samková (26) se nechala nafotit nahá v rámci boje za udržitelnou módu. Společně...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Gottova mluvčí porodila, miminko má střední jméno po zpěvákovi

Aneta Stolzová, mluvčí nedávno zesnulého zpěváka Karla Gotta, se stala maminkou. Narodila se jí dcera. Holčička, kterou...

Karle, miluji Tě a nejsem v tom sama, vzkázala do nebe Jiřina Bohdalová

Ve svatovítské katedrále proběhla v sobotu zádušní mše za zesnulého zpěváka Karla Gotta. Proslov na jeho vlastní přání...

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky
Premium

Lucie Borhyová už není jen moderátorkou. Dnes je to máma i LuckyBe

„Jsem typický beran, takže jdu často hlavou proti zdi,“ říká moderátorka Lucie Borhyová. Povídaly jsme si spolu nejen o...

Teď se opravdu necítím připravená na nový vztah, přiznala Vondráčková

Zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková (39) si v poslední době užila své. Řeší se její rozvod s hokejistou Tomášem...

Krajčo věděl o vážném stavu Gotta. Srdce nehasnou musel složit rychle

Naposledy spolupracoval Karel Gott s Richardem Krajčem. Ten pro něj a jeho dceru Charllote Ellu napsal píseň Srdce...

Brožová se ve Tváři proměnila ve Wondera, z Lambory byla Urbánková

Ani další kolo show Tvoje tvář má známý hlas se neobešlo bez skvělých masek. Díky nim se Kateřina Brožová předvedla...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz