Libor Baselides zůstal dlužníkem

  11:46aktualizováno  11:46
Libor Baselides, bývalá hvězda TV Nova, který kdysi uváděl společně s Danou Morávkovou Snídani s Novou, se projevil jako nesolidní obchodní partner. Coby organizátor akce Miss léto, která se měla uskutečnit 24. srpna v Karlových Varech, zůstal dlužníkem.

Baselides zůstal dlužen peníze jak Grandhotelu Pupp, tak společnosti Action Promotion, která zajišťovala stavbu pódia a ozvučení sálu. Celkem kolem dvou set tisíc korun.

Roman Vacho, ředitel karlovarského GH Pupp, říká: "Dvacet let dělám v branži, ale tohle jsem nezažil!" Libor Baselides, který vystupoval jako fyzická osoba, si u nich pronajal na 24. srpna slavnostní sál pro pořádání akce Miss léto a raut pro sto lidí.

Vše domluvil s obchodním oddělením hotelu a dohodnuta byla i úhrada zálohy - čtyřicet tisíc korun - předem. Tu měl zaplatit den před akcí, tou dobou už však nebyl k zastižení, a když se vedení hotelu konečně podařilo s bývalým moderátorem mluvit, sliboval, že do večera peníze přiveze.

"Čekali jsme na něj do dvaadvaceti hodin, ale marně," říká Roman Vacho. V tu chvíli už prý začal o solidnosti Baselidese pochybovat, když však ráno viděl v hotelu zaměstnance firmy Action Promotion, jak stavějí molo a pódium, zlé myšlenky zapudil a odstartoval přípravy na večerní raut.

Peníze nepřivezl
Kolem druhé hodiny už však byla ve stejné šlamastyce i Action Promotion. "Děláme to tak, že přijedeme, postavíme, vyzkoušíme, že všechno funguje, a necháme si platit na místě. Do Varů jsme přijeli v šest ráno, abychom podle dohody měli všechno do dvou odpoledne hotovo. Pan Baselides se měl objevit v poledne, jenomže nepřijel a telefony nebral. Mezitím začali do hotelu najíždět pozvaní umělci, kterým dokonce tvrdil, že pořad bude přímým přenosem vysílat německá televize ZDF. Soutěžící dívky tam kupodivu žádné nebyly, i když měla od čtyř probíhat zkouška. A pan Baselides přijel až pět minut před sedmou, přičemž akce měla začít v osm. S úsměvem na tváři, jako by se nic nestalo," říká Radek Potužník, manažer a produkční firmy Action Promotion.

Krátce před sedmou začalo tvrdé vyjednávání. Vacho i Potužník žádali podle dohody slíbené peníze. Baselides se ošíval. Když mu nevyšla ani taktika, že si je vyzvedne od přítomného sponzora, navrhnul, že nechá zastavit svoje auto. "Kdyby to nebylo k pláči, tak by se člověk musel smát. Osočoval nás, že jsme všichni hajzlové a že nám jde jenom o peníze, přičemž jemu šlo málem o život, poněvadž ho po cestě dvakrát srazil kamion! A že prý mohl být mrtvý jako Ivan Hlinka, že máme být rádi, že vůbec dorazil. To už bylo i na nás moc, tak jsme se rozhodli všechno sbalit a odjet. On se ale ještě snažil těm pár lidem, kteří na akci dorazili, namluvit, že ji odvolává naší vinou. Naštěstí jsme u toho byli a mohli říct pravdu," říká Zdeněk Potužník. Firmě vznikla škoda přes osmdesát tisíc korun, kterou by ráda od Baselidese dostala třeba i soudní cestou.

Kerndl je zděšený
Vstupenky v Karlových Varech byly na Miss léto prodávány až za necelých tisíc korun. Prodaly se všehovšudy čtyři. "Vím, že si tady byl vyzvednout v kase peníze z prodeje," říká Vacho.

Ladislav Kerndl, který měl toho večera vystupovat se svojí dcerou, říká: "Já jsem z toho byl úplně vyděšený a nemile překvapený. Přišlo mi to, jako by mě v srpnu vyvedli aprílem. S Baselidesem se znám dlouhá léta, když ještě byl na Nově, a působil na mě jako seriózní člověk. Já opravdu nevím, co si o tom myslet. On byl v zoufalém stavu, mně ho přišlo až líto. Ale je špatný organizátor. Chce něco dělat a nemá na to."

Libor Baselides se před lety těžce loučil s televizní obrazovkou. Pokoušel se provozovat se svojí bývalou manželkou kavárnu v centru Prahy, leč bez úspěchu. Loni touto dobou praktikoval nedaleko Nemocnice Na Bulovce reflexní masáže, což dělal jako svoje hobby. Ve světě showbyznysu se snažil udržet, a tak příležitostně moderoval akce. Jejich pořádání mu však jde mnohem méně. Telefon, který dal k dispozici zástupcům firem, už několik dní nezvedá.

Libor Baselides se synem Dominikem

ZKLAMAL. Libor Baselides se snažil v Karlových Varech zorganizovat soutěž Miss léto. Skončila však fiaskem. (Na fotografii se chlubí tetováním v podobě Pegase a piercingem.)

Autoři:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Vypadají na třicet, ale mají po padesátce. Producent hodnotí herečky

Kateřina Brožová

Herečky mnohdy nevypadají na svůj věk. A neplatí to jen o těch světových. Za jejich krásou jsou rady výživového...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Další z rubriky

Diety nedržím, cvičím jógu, tvrdí Lawsonová o svém výrazném zhubnutí

Slavná britská televizní kuchařka Nigella Lawsonová během posledních let...

Nigella Lawsonová (59) patří k nejslavnějším šéfkuchařkám světa. Přezdívalo se jí bohyně s vařečkou. Britská autorka...

Česko-Slovenský ples: Trávníček na parketu, Švantnerová se šperky za 4,5 milionu

Hvězdy na Česko-Slovenském plese 2019 (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

Praha je stále bez tradičního Plesu v Opeře, proto se 16. února 2019 vydaly známé tváře na šestý ročník...

Princ Philip nebude kvůli lednové autonehodě trestně stíhán

Princ Philip na svatbě své vnučky princezny Eugenie (Windsor, 12. října 2018)

Manžel britské královny Alžběty (92) princ Philip (97) nebude trestně stíhán v souvislosti s nedávnou autonehodou...

Najdete na iDNES.cz