Letní romantika účesová

aktualizováno 
-
Pokud si chcete letos v létě dopřát módní účes, pořiďte si (nebo si ponechte) polodlouhé vlasy, dostatek gelu a spoustu malých skřipců s kytičkami. Ty dodávají účesům letní a zároveň dívčí charakter. «Módní účesy často připomínají vrabčí hnízda, ovšem jen na první pohled, ve skutečnosti jsou velmi pečlivě tvarovány pomocí stylingových přípravků," vysvětluje kadeřnice Martina Exnerová. «Gely a tužidla totiž dokáží zvětšit objem vlasů a díky novému složení vlasy zároveň regenerují a vyživují." Výsledky výzkumů dokonce ukázaly, že 30 procent zákazníků má příliš jemné vlasy, z nichž bez vhodného tužidla nebo gelu nelze účes «přinutit" k poslušnosti.

1. Vlasy umyjte a ošetřete kondicionérem. Je třeba je důkladně opláchnout, aby nebyly zbytečně zatěžovány. Na hřeben naneste pěnové tužidlo s extra silně tužicím účinkem a rovnoměrně ho včešte do vlasů.

2. Vlasy se oddělí od takzvaného vlasového víru do trojúhelníku směrem ke spánku. Tyto vlasy - prozatím - lehce připevněte pinetou. Zbylé vlasy vezměte do jedné ruky, jako kdybyste chtěla udělat culík. Vlasy se zakroutí, obrátí napnuté nahoru a pod "vlasovým vírem" se připevní důkladně sponkami.

3. Vlasy v přední části se rozpustí a na jejich konečky se nanese tvarovací gel. Všechny zbylé vlasy v horní partii a kolem uší se opatrně natočí na elektrické natáčky. Natáčejí se i konce vlasů, které zůstaly volné z vyčesaného culíku, aby nepřečnívaly (viz bod 2).

4. Přibližně po deseti minutách, když natáčky vychladnou, je opatrně sundejte. Boční partii nad ušima mírně pročísněte, vyhlaďte směrem nahoru a připevněte sponkou. Vrchní vlasy nechte svinuté do loken, nerozčesávejte! Nakonec účes zpevněte lakem na vlasy s extra silně tužicím účinkem.

1. Na vlasy po umytí a ošetření kondicionérem rovnoměrně nastříkejte stylingový sprej (pěnová tužidla a vlasové gely se při tvarování ondulačním železem nepoužívají, protože se připalují). Vlasy důkladně prosušte vysoušečem.

2. Začněte pracovat od čela. Špičkou hřebene si oddělte tenký pramínek vlasů, který se rozčeše a natočí na ondulační železo. Vlasy ponechte na kulmě maximálně 10 až 16 vteřin, pak ji opatrně sejměte. Pramínek vlasů se už nerozčesává a nechává se pouze vychladnout.

3. Jakmile vlasy vychladnou, zafixujte všechny prstýnky lakem na vlasy. Nad čelem oddělte dva silnější prameny a nechte je zatím podél obličeje rozpuštěné.

4. Zbylé vlasy se vezmou do ruky (jako byste chtěla udělat culík), otočí se zleva doprava a obrátí se nahoru. Pak se z vlasů vytvoří kulička. Účes připevníme sponkami. Volné konce vlasů se nechají přirozeně splývat. Ve zbylých předních pramenech udělejte pěšinku, kartáčem pak vlasy na hladko utáhněte za uši. «Progelujte je a připevněte perky. Celý účes se nakonec silně zafixuje lakem.


Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

Sofie K. Filippi: S každou rolí v sobě rozkrývám další podoby mého já

Sofie K. Filippi

Dcera herečky Gabriely Filippi (48) Sofie K. Filippi (19) našla díky své umělecko-sportovní rodině zálibu jak v...

Jsem koučkou pro posvátnou sexualitu, pochlubila se Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999, žije v Americe, má tři děti a je velkou...

Modelka a bývalá miss Helena Houdová (39) prohlásila, že se stala certifikovanou koučkou pro posvátnou sexualitu, lásku...

Je náročné sledovat partnera, jak se pere a zápasí, říká Bagárová

Monika Bagárová s přítelem Makhmudem Muradovem na Česko-Slovenském plese v...

Zpěvačka Monika Bagárová (24) si potrpí na hezké šaty, ke kterým si mnohdy vytvoří takový vztah, že je po zapůjčení...

Najdete na iDNES.cz