Ledecký dopisuje třetí muzikál, chce do něj zlanařit Hůlku

  9:39aktualizováno  9:39
Janek Ledecký dopisuje svůj v pořadí třetí muzikál. Po Hamletovi a Galileovi se nechal inspirovat Shakespearovskou tragédií Othello a na svět přivede na podzim 2010 muzikál Jago. V roli Othella by nejraději viděl Daniela Hůlku, role jeho pomocníka bude větším oříškem.

Janek Ledecký a křest vín | foto: Petr Jirkl iDNES.cz

"S Danem jsem se viděl v létě na jachtařských závodech, pak jsme se znovu potkali a já mu svěřil, že bych byl hrozně rád, kdyby se chopil role Othella. Chtěl poslat nějaké věci a když si je poslechl, volal mi, že to dělat chce. Těžší bude najít Jaga. Potřebuju člověka, který zpívá dobře a vedle toho dobře hraje a ještě to musí být vhodný typ. Já v tom hrát nebudu, mám ještě další dva nápady a chci mít čas na psaní. A taky se chci tentokrát postarat o kontrolu zezadu," prozrazuje zpěvák.

Vedle práce na novém muzikálu se snaží trochu prošlápnout cestu Hamletovi, který se zatím s velkým úspěchem uvádí v Koreji. Pracoval v Americe i v Anglii, ale díky krizi se musel smířit s tím, že se již naplánovaná premiéra v Oklahomě odložila. Chystají se prý další evropská překvapení, ale ta nechce zakřiknout, dokud opravdu nevyjdou. Plánů ve světě má tedy zpěvák, muzikant a skladatel dost. V Česku se ale před koncem roku na chvíli zastaví, přinese totiž svým fanouškům vánoční turné s názvem Sliby se maj plnit.

Janek Ledecký se synem Jonášem

Písnička Sliby se maj plnit o Vánocích, která se stala hitem, vznikla před šestnácti lety. Zpěvák si na tu dobu pamatuje velmi dobře. "Schylovalo se k tomu, že se narodí náš syn Jonáš, což byla, když se tak ohlížím, nejzásadnější informace toho roku, která stojí za zveřejnění. Neměl jsem nikdy ambice psát vánoční věci, to je stejné jako s těmi muzikály, vždycky mě někdo vyhecuje. Chtěli po mně jednu písničku na nějaké vánoční album a protože z něj nakonec sešlo, šoupli jsme ji na desku Právě teď. Hned o prvních Vánocích se chytla, tak jsem pak napsal další dvě, pak ještě devět a dnes jich je dvanáct," vzpomíná Ledecký.

Už se může chlubit rodinou

Ten prožívá spokojené období, kdy se navíc konečně může chlubit i svou rodinou, dnes již šestnáctiletým synem Jonášem, který kromě úspěchů ve snowboardingu právě vydal svoji první knížku s názvem Kiwi a čtrnáctiletou dcerou Ester, která je jediná v historii zimních sportů v reprezentaci jak na lyžích, tak také na snowboardu.

Janek Ledecký s rodinouJanek Ledecký

"Tak dlouho jsem čekal a mám z toho radost, že jsem vydržel se s rodinou nechlubit. Dneska se totiž můžou chlubit oni sami sebou a prezentovat se svojí prací a svými výsledky, které jsou dost mimořádné. A není to vůbec o tom, jakého mají tatínka, což je pro děti slavných rodičů vždycky trochu nešťastné. Potvrdilo se mi, že bylo správné rozhodnutí, když jsem před médii dělal, jako že žádná rodina v podstatě neexistuje. Stálo mě to sice hrozně sil, ale ustál jsem to a jsme všichni v naprosté pohodě," uzavírá Ledecký.

V rámci turné také odehraje svůj dvoutisící koncert a to 21. prosince na pódiu pražské Hybernie, kde se bude tento milník slavit nejedním překvapením. "Chtěl bych, aby na ten kulatý koncert nikdo z mých fanoušků nezapomněl a tak jsem si pro ně připravil jedno překvapení. Rád bych jim připomněl, jak to všechno před léty začínalo. Prostě, všechno jako kdysi…," slibuje Ledecký. A protože je partnerem turné moravské vinařství, bude ho dobré moravské víno provázet na cestách po českých i moravských sálech. V rámci zahájení turné už pokřtil vína letošní sklizně.

Autor:

Nejčtenější

Tereza Voříšková se vdala, její nové příjmení je Ramba

Tereza Voříšková a Matyáš Ramba (Karlovy Vary, 29. června 2018)

Těhotná herečka Tereza Voříšková (30) se na Instagramu pochlubila, že se vdala za svého přítele, tanečníka Matyáše...

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Gott dokázal elegantně spolupracovat i s minulým režimem, říká Fanánek

Lou Fanánek Hagen na křtu CD skupiny Tři sestry Fernet Underground (22. 5. 2015)

I když je kapela Lou Fanánka Hagena (53) tvorbě Karla Gotta (79) vzdálená, mistr má ve Fanánkovi obdivovatele. „V 80....

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Další z rubriky

Sedmnáctiletý syn Elizabeth Hurleyové je modelem. Dělá reklamu na make-up

Damian Hurley v reklamní kampani na produkty vizážistky celebrit Pat McGrathové...

Damian Hurley (17) je synem herečky Elizabeth Hurleyové (54). Stejně jako kdysi jeho matka i on začal svou kariéru v...

Holky ví o všech mých problémech, říká Pártlová o kolegyních ze 3v1

Martina Pártlová, Veronika Arichteva a Nikol Štíbrová na taneční soutěži...

Martina Pártlová (40) je známá mimo jiné jako členka vtipné trojice 3v1, ve které baví fanoušky prostřednictvím videí...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz