Kretschmerová se na chvíli zbaví Evíka, exceluje jako milovnice trampu

  3:03aktualizováno  3:03
Pětapadesátiletá herečka Jaroslava Kretschmerová bude zřejmě do konce svého života muset slyšet i na jméno Evík. Nezapomenutelnou roli z Troškovy trilogie Slunce, seno... jí fanoušci připomínají na ulici dodnes.

V retrokomedii účinkuje Jaroslava Kretschmerová i Rozalie Havelková - Z představení Zločin v Posázavském Pacifiku | foto: Marek NavrátiliDNES.cz

"Je to milý. Pořád se mi stává, že na mě lidé pokřikují Evíku. Chvíli váhám, než se na ně otočím, ale pak vím, že to bylo na mě. Když jsme Slunce, seno... tehdy točili, netušili jsme, že ho budeme sledovat na Silvestra i po dvaceti letech. To se Zdeňkovi povedlo, a tímto ho zdravím a gratuluju, že se mu povedla milá letní komedie," řekla iDNES.cz Jaroslava Kretschmerová.

Zachraňte Willyho! zakřičí Jaroslava Kretschmerová

Zachraňte Willyho! zakřičí Jaroslava Kretschmerová

Bohumil Klepl, Jaroslava Kretschmerová a Petra Nakládalová

Bohumil Klepl, Jaroslava Kretschmerová a Petra Nakládalová

Ta se nyní bude stále častěji objevovat v pražském Divadle Kalich v hudební retrokomedii Ondřeje Havelky Zločin v Posázavském Pacifiku. Jak u Havelky bývá zvykem, děj opět zasadil do doby první republiky, kdy čeřil vody milovaný i nenáviděný tramping.

Kretschmerová hraje hned čtyři postavy - Emu, Mary, Ditu a Lory. Kromě špičkových hereckých výkonů, které místy s nadsázkou hraničí se schizofrenií, předvádí i dokonalý hudební talent. Není tak divu, že se jí před začátkem lehounce klepala kolena, přestože premiéry zpravidla odehraje bez nervozity.

Zločin v Posázavském Pacifiku

Úchvatný příběh o tom, kterak vyzývavě mladá slečna Luiza, dcera továrníka, skrze četná nebezpečenství až na vltavském parníku svého bujarého a rozjásaného štěstí dojde. Budeme trnouti a o sličnou hrdinku se obávati na pikovické dráze železniční, v opuštěném srubu osady Ontário, v obávaných peřejích řeky Sázavy i v neprostupných lesích plných divé zvěře. Poblíž je však neohrožený jinoch, ošlehaný větry oceánů, s vždy dobře nabroušeným tomahawkem v ruce...

"Na trému moc netrpím, ale teď jsem lehounkou měla. Hrát pro pražské publikum v Divadle Kalich je radost a čest, a protože jsme nechtěli být zahanbeni, postavili jsme se k tomu hodně zodpovědně. A ještě premiéra trvala o půl hodinky déle, než měla. Sama jsem byla celým představením okouzlena. Když navíc hraje živá kapela, pak to má šmrnc," líčí herečka, která spíš než tramping zažila skauting.

"Byl tuším na chvíli povolen v osmašedesátém, byla jsem členkou rok a půl a zažila jsem noc pod širákem i plnění nejrůznějších bobříků," směje se nezaměnitelně Kretschmerová.

To Ondřej Havelka, který je s Martinem Vačkářem podepsaný pod scénářem, k volnočasovým aktivitám v přírodě příliš kladný vztah nemá. A nebojí se to přiznat. "Osobně jsem k trampingu velmi zdrženlivý. Klepat kosu ve spacáku a ještě k tomu jej sdílet s mravenci, to není nic pro mě," uvedl Havelka, který do představení Zločin v Posázavském Pacifiku obsadil i svou dceru Rozalii, jež ve hře coby pouliční zpěvačka hraje, zpívá a tancuje.

Ondřej Havelka s dcerou Rozalií

Ondřej Havelka s dcerou Rozalií

V hlavních rolích se dále představuje dvojice z mladoboleslavské scény Petra Nakládalová a Petr Halíček, Bohumil Klepl, Ota Jirák, Anna Polívková či Martin Zbrožek, který vtipnou dvojrolí manželů Topičových přivádí diváky do kolen.

Nejčtenější

Jaromír Jágr potvrdil rozchod s Veronikou Kopřivovou

Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová (6. září 2017)

Jaromír Jágr (47) už netvoří pár s Veronikou Kopřivovou (28). Hokejista to potvrdil serveru Expres.cz. Rovněž modelka...

Děkuji, byla jsi super, vzkázal Jágr expřítelkyni Kopřivové

Jaromír Jágr s Veronikou Kopřivovou

Jaromír Jágr (47) se zastal své bývalé přítelkyně Veroniky Kopřivové (28). Jeho přiznání, že už netvoří pár, totiž...

Meghan popřála Harrymu ke Dni otců. Zveřejnili fotku syna Archieho

Vévodkyně Meghan, princ Harry a jejich syn Archie Harrison Mountbatten-Windsor...

Vévodkyně Meghan (37) v neděli na sociálních sítích popřála svému manželovi ke Dni otců a zároveň se s fanoušky...

Youtuberka Třešničková se ukázala po několikaměsíční léčbě popálenin

Kristýna „Týnuš“ Třešničková (1. května 2017)

Youtuberka Kristýna Třešňáková (23), která je známá pod jménem Týnuš Třešničková, je po měsících strávených v turecké...

Modelky i známé moderátorky. Podívejte se, s kým randil Jaromír Jágr

Jaromír Jágr a jeho expřítelkyně

Jaromír Jágr o víkendu potvrdil rozchod s přítelkyní Veronikou Kopřivovou. Co se týče delších vztahů, měl před ní...

Další z rubriky

I v dnešní době řešíme, jakou má kdo barvu, říká vítězka soutěže The Voice

Annamaria d’Almeida (2019)

Annamaria d’Almeida (28), zpěvačka s africkou krví, vyhrála soutěž The Voice Česko Slovensko. Ze svého úspěchu má...

V soutěži StarDance zabojuje i hvězda seriálu Comeback, herec Matouš Ruml

Herec Matouš Ruml s tanečnicí Natálií Otáhalovou (StarDance 2019)

Pátým soutěžícím, který zatančí v jubilejní desáté řadě StarDance, je herec Matouš Ruml (33). Toho doprovodí na...

Souboj královských klobouků. Alžběta II. i Máxima se ukázaly v Ascotu

Britská královna Alžběta II. a nizozemská královna Máxima na dostizích v Ascotu...

Dostihy v Ascotu jsou velkou událostí a britská královna na ně v úterý pozvala i nizozemský panovnický pár, který je na...

Najdete na iDNES.cz