Krausovo Uvolněte se na Primě: jiný název, obsah i čas stejný

  11:47aktualizováno  12:28
Moderátor a herec Jan Kraus se s pořadem Uvolněte se, prosím kompletně přesouvá na Primu. Pořad, který vtrhne na obrazovky od podzimu, ponese název Show Jana Krause. Formát ani čas vysílání se nijak nezmění. "Bude to to jediné, co Kraus umí," řekl moderátor.

Zjednodušeně řečeno: celý formát pořadu Uvolněte se, prosím, který se v České televizi vysílal od roku 2004, budou diváci sledovat dál, jen na jiné stanici. "Licenci k názvu Uvolněte se, prosím vlastní Česká televize," objasnil Jan Kraus, jehož pořad nyní ponese název Show Jana Krause.

"Jsem docela rád, že máme nový název. Za prvé se pojí k nějaké etapě a za druhé byl pro nás mnohdy svazující. Dramaturgyně Simona Matásková by jistě potvrdila, že jsme spoustu hostů nemohli ani pozvat, protože se jejich mnohdy silný příběh nehodil k názvu. Pozvat na závěr nevidomého hosta a pak zahlásit: ´Uvolněte se, prosím´ prostě nešlo," objasnil Jan Kraus.

Zpěvák David KrausDodal, že s ním přechází na Primu nejen tým kolem dramaturgyně Simony Matáskové, ale i kapela jeho syna Davida, jež pravidelně dokresluje atmosféru české late night show.

Nový pořad uvede Prima ve stejný den, kdy se vysílala talk show Uvolněte se, prosím. "Budeme se s časem chtít přiblížit hodině, na kterou diváci byli zvyklí," uvedl ředitel Primy Martin Singer. "My jsme opravdu rádi, že se nám povedlo dohodnout se s panem Krausem, protože si myslíme, že tento formát na českých obrazovkách musí být a jsme rádi, že bude na Primě," dodal.

Jan Kraus se ve veřejnoprávní televizi "uvolňoval" od roku 2004. Za tu dobu si stěžoval například na to, že ČT odmítá do vysílání opět zařadit díl jeho show s političkou Kateřinou Jacques, která nedokázala odpovědět na to, co je biomasa. Prý z politických důvodů. Podle Karuse se chtěla ČT pořadu zbavit.

"Podívejte, oni mi snížili honorář, a tím přišli o jakékoli exkluzivity a konkurenční doložky, ale sobě platy nesnížili. A já jsem mohl proto podepsat ten 'Talent' (nová reality show Primy a slovenské televize Joj, pozn. red.). Upřímně, oni se toho pořadu chtějí zbavit rok a půl a jenom chtějí, aby to nebylo na nich," řekl bavič před měsícem, kdy oznámil, že z České televize odchází.

Nyní si velmi pochvaluje přístup Primy a k celému jednání dodal: "Pro mě to bylo příjemné jednání o to víc, že jsem zvyklý na jednání v České televizi, a měl jsem pocit, že jsem se vrátil do civilizace," vysekl vedení televize poklonu a dal jasně najevo, že komunikace v privátní televizi je značně odlišná od té, kterou zažil právě na Kavčích horách.

Jak kráčí Jan Kraus médii

Jan KrausSe specifickým humorem, ironií a nadhledem pronikl Jan Kraus na televizní obrazovky v roli moderátora už v roce 1996. Tehdy začínal v České televizi spolu s Jiřím Ornestem a Josefem Hrubým v pořadu Dvaadvacítka. Kvůli sporům s ČT ale pořad po třech letech skončil.

Poté působil na Primě, uplatnil se v talkshow Sauna a Další, prosím.

V roce 2001 se opět vrátil na obrazovky České televize, kde měl jednu dobu hned tři pořady - Občan Kraus, Přesčas a Ze života zvířat.

Divácky úspěšnou talkshow Uvolněte se, prosím moderoval od roku 2004.

Televizní sestřih z jeho pravidelných představení v pražském divadle Ponec patřil k nejsledovanějším pořadům ČT, získal dokonce prestižní ceny ELSA a TýTý.

Zdroj: ČTK

Uvolníte se s Janem Krausem i na Primě?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 20. července 2010. Anketa je uzavřena.

ANO 4727
NE 483
  • Nejčtenější
Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Angelina Jolie: Ke konci vztahu s Bradem jsem se nepoznávala

Herečka Angelina Jolie se vrací na plátna kin jako čarodějnice Zloba. Zopakování role pro ni byla cesta, jak v sobě...

Kdybych jen ležel a koukal do stropu, to by byl konec, říká Jančařík

Moderátor Michal Jančařík (44) se svěřil s tím, co mu v poslední době dělá největší radost a jak ho v životě posunuly...

Disney hvězdička Bella Thorneová obdržela cenu za svůj první pornofilm

Bývalá Disney hvězdička Bella Thorneová (22) natočila sado-maso film pro známý web s pornem. Film Him And Her s BDSM...

Moderátor Jan Rosák měl srdeční příhodu, postihla ho za volantem

Moderátor Jan Rosák měl štěstí v neštěstí. Když řídil svůj automobil, postihla ho srdeční příhoda. V tu chvíli s ním v...

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

  • Další z rubriky

Brožová se ve Tváři proměnila v Houstonovou, Zach v Kukuru

Další kolo show Tvoje tvář má známý hlas ukázalo skvělou práci maskérů i známých celebrit. Kateřina Brožová se na...

Jako první opouští StarDance Fridrichová a Kohout. Tango jim nevyšlo

Desátou jubilejní řadu soutěže StarDance jako první opouští taneční pár moderátorka Nora Fridrichová a tanečník Jan...

Alkohol už si nedám. Všechno je jen v hlavě, říká Václav Noid Bárta

Václava „Noida“ Bártu (38) čeká jeho první soutěž v kulturistice. Herec se v rozhovoru pro iDNES.cz svěřil s tím, kdy...

Moderátor Jan Rosák měl srdeční příhodu, postihla ho za volantem

Moderátor Jan Rosák měl štěstí v neštěstí. Když řídil svůj automobil, postihla ho srdeční příhoda. V tu chvíli s ním v...

Najdete na iDNES.cz