Když si mě dobírají, neřeším to, říká o matce Bartošové Artur Štaidl

  0:22aktualizováno  0:22
Patnáctiletý Artur Štaidl, syn Ivety Bartošové a Ladislava Štaidla, si na život po boku slavných rodičů zvykl. Lehké to ale nemá. Jeho slavná matka je neustále pod drobnohledem a její mediální obraz není zcela dokonalý. Dospívající Artur se však zdá být obrněn hroší kůží.

Iveta Bartošová se synem Arturem | foto: Lenka Hatašová iDNES.cz

Jakkoliv Iveta Bartošová vyvolává v posledních měsících smíšené pocity, zapříčiněné její jistou nevyrovnaností, při konverzaci s Arturem Štaidlem se podobný pocit překvapivě nedostavuje. Mluví v souvislých větách, na svůj věk až příliš vyspěle. "Dá se to, když to člověk nějak vstřebá," říká Artur o životě po boku slavných rodičů, především pak po boku matky Ivety Bartošové, s níž žije v pražské Uhříněvsi.

"Jsou samozřejmě lidi, kteří můžou mít se svými slavnými rodiči problém. Já jsem si zvykl," objasňuje s tím, že stejně statečně dokáže odrážet i případné útoky vrstevníků, kteří mu předhazují život slavné matky. "V tomhle směru mám hroší kůži. Občas si mě někdo dobírá, ale já to neřeším," dodává.

Iveta Bartošová na zmrzlinovém souboji

Artur v sobě nezapře vzhled ani talent po rodičích. Hudební talent rozvíjí na hodinách bicích, v jejichž hře se chce zdokonalovat. A má i jasnou představu o tom, co by chtěl dál studovat. "Na hodiny pořád chodím, ty mi platí táta, a pokud jde o školu, chystám se na konzervatoř. Na vystoupení se zatím necítím, nemyslím si, že by mi to nějak speciálně šlo, chtělo by to ještě zlepšení. Zpívat umím, a myslím, že dobře, to jsem vychytal po obou rodičích."

Patnáctiletý syn hudebně zaměřených rodičů žije sice s matkou, ale s otcem se pravidelně vídá. "S tátou je to v pohodě. Vídáme se, chodíme spolu na obědy. Funguje to," říká na adresu Ladislava Štaidla.

Iveta Bartošová a Domenico Martucci della Torre v roce 2011

Iveta Bartošová a Domenico Martucci della Torre

Jen co se přiblíží letní prázdniny, zamíří Artur na hudební tábor, na který jezdí pravidelně. Stejně tak se vypraví s maminkou do Itálie, kde má rodinu partner Bartošové Domenico. Zpěvák z rodiny šlechticů už své nejbližší z Česka provedl po zámcích, které jeho rodina na jihu Evropy vlastní. Artur i jeho matka ale nejvíc ocenili povahu Domenicových rodičů.

"Bylo to s nimi moc fajn, nebylo co vytknout. Domenico je super, dobrý člověk. S maminkou jsme si sice moc nepopovídali, protože neumí anglicky, ale s tátou ano. Kvůli nám se jazyk učí," tvrdí mladý Štaidl. "Žijí krásný čistý život, smějí se, jsou upřímní. Přijali mě do své rodiny, byla jsem z toho v šoku, nečekala jsem, že to bude tak rychle," dodala pak Bartošová.

Ta se mimochodem pár dní po návratu dobrovolně zapojila do zmrzlinového testu, z něhož měl vzejít lepší výrobce zmrzliny. Proti sobě se postavili Italové a Češi. A vítěz? "To nedokážu říct, tahle mi teď chutná," smála se diplomaticky před obchodním centrem na pražském Jarově Iveta Bartošová, držící v ruce českou točenou zmrzlinu.

Nejčtenější

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Jsem šťastná a těším se. Špatně mi bylo jen chvíli, říká těhotná Šafářová

Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec

Lucie Šafářová (32) nedávno skončila s tenisem, Tomáš Plekanec (36) si po tahanicích přivezl z Kanady domů oba syny....

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Gott dokázal elegantně spolupracovat i s minulým režimem, říká Fanánek

Lou Fanánek Hagen na křtu CD skupiny Tři sestry Fernet Underground (22. 5. 2015)

I když je kapela Lou Fanánka Hagena (53) tvorbě Karla Gotta (79) vzdálená, mistr má ve Fanánkovi obdivovatele. „V 80....

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Další z rubriky

Měla jsem popálený celý obličej, popisuje Třešničková detaily nehody

Kristýna Třešničková (2018)

Youtuberka a influencerka Kristýna Třešňáková (23), známá pod jménem Týnuš Třešničková, popsala svým fanouškům poprvé...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Skutečné fotky bez filtrů jsou zajímavější, říká Helen Mirrenová

Helen Mirrenová na Oscarech (Los Angeles, 4. března 2018)

Helen Mirrenová (73) stárne s grácií. Nestydí se za své vrásky a nemá problém ukázat se fanouškům na sociálních sítích...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz