Největší chybou je, že si necháváme kecat do života, míní Voříšek

  9:23aktualizováno  9:23
Letos je to dvacet let, co moderuje televizní zpravodajství. Na ulici nešlape na kanály, protože to podle něj nosí smůlu. Při líčení na obrazovku mu musí pudrovat uši, protože mu to levé zvláště červená. To je pár zajímavostí, které na sebe prozradil moderátor Karel Voříšek (55) pro magazín Prima ZOOM.

Karel Voříšek | foto: Monika Navrátilová

„Každý má svoje vlastní chyby. Ale největší chybou je, zbavit se nutkavého pocitu, že myslíte na to, co si o vás myslí ostatní. To, že si necháváme kecat do svého života, je největší chybou. To nás pak ovlivňuje u většiny rozhodování. Nejdříve však člověk musí pochopit sám sebe, až potom může pokročit dál,“ řekl Karel Voříšek.

Fotogalerie

Moderátor tvrdí, že se ničím dlouhodobě netrápí. Jako většina lidí se ovšem pořád hrabe ve své minulosti. Přitom je podle něj lepší, když si člověk přizná některé věci a to mu pomůže. 

„V průběhu části mé televizní kariéry mě nutili, abych si vybudoval obraz starého mládence, který se z určitých důvodů nikdy neožení. Nejvíce se mi proto ulevilo, když se v médiích objevilo, že žiji s partnerem, se kterým jsem teď již patnáct let. Mnoho lidí si té informace okamžitě všimlo, ale  vlastně se nic zásadního nestalo. Přitom i já jsem kdysi měl pocit, že se něco stane. Že se něco musí stát,“ říká o svém vztahu s Vladimírem Řepkou s tím, že se mu po coming outu ulevilo. „Hodně. Novináři se mě pak ptali: A proč jste to předtím nikdy neřekl? Jenže mě se v podstatě nikdo neptal.“

Voříšek, jenž se poprvé před kamerou objevil jako televizní hlasatel Československé televize už před 33 lety, říká, že nejsou zprávy, které by nerad moderoval. Tvrdí, že je profesionál a moderátor nemá dávat najevo své pocity výrazem či slovem. 

„Ale špatně se říkají zprávy, kde jsou v hlavní roli malé děti, když je na nich třeba spáchán nějaký zločin. U toho máte zvláštní pocity, ale musíte to zvládnout. Neměl by však u toho z důvodu profesionality převládnout cynismus,“ uvedl.

Karel Voříšek v ČST (1986)

Karel Voříšek v ČST

Klára Doležalová a Karel Voříšek

Klára Doležalová a Karel Voříšek

Citlivější věci se v moderátorské dvojici řeší tak, že těžší a smutnější zprávy si bere většinou muž. Proto si s kolegyní Klárou Doležalovou něco občas prohodí, aby to neříkala ona. Mohlo by to podle něj totiž výjimečně dojít i do situace, že by to ten druhý nedořekl a to se nesmí stát. Dobrý moderátor ovšem na druhou stranu musí ustát i směšnější věci.

„Určitě se nemá pouštět na diváka naštvanost, takový výraz je už komentářem. Když to jde, tak naopak dobrá pohoda ano. Legendární moderátorka Kamila Moučková mi ovšem opakovaně říkala, že zprávy se mají říkat důstojným způsobem, ale že já si u toho hraji s rukama. To se jí nelíbí,“ dodal pro magazín Prima ZOOM Karel Voříšek.

Autor:

Nejčtenější

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Jsem šťastná a těším se. Špatně mi bylo jen chvíli, říká těhotná Šafářová

Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec

Lucie Šafářová (32) nedávno skončila s tenisem, Tomáš Plekanec (36) si po tahanicích přivezl z Kanady domů oba syny....

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Gott dokázal elegantně spolupracovat i s minulým režimem, říká Fanánek

Lou Fanánek Hagen na křtu CD skupiny Tři sestry Fernet Underground (22. 5. 2015)

I když je kapela Lou Fanánka Hagena (53) tvorbě Karla Gotta (79) vzdálená, mistr má ve Fanánkovi obdivovatele. „V 80....

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Další z rubriky

Holky ví o všech mých problémech, říká Pártlová o kolegyních ze 3v1

Martina Pártlová, Veronika Arichteva a Nikol Štíbrová na taneční soutěži...

Martina Pártlová (40) je známá mimo jiné jako členka vtipné trojice 3v1, ve které baví fanoušky prostřednictvím videí...

Šediny a vrásky. Mareš, Klumová a další slavní zestárli díky aplikaci

Celebrity si na sociálních sítích dobrovolně přidávají roky s pomocí mobilní...

Sociální sítě zahltily upravené fotografie celebrit znázorňující je v pokročilém věku. Díky mobilní aplikaci se do...

Zesvětluji si knírek. Pečuji i o pleť dvouleté dcery, říká Williamsová

Serena Williamsová s dcerou Alexis Olympií (9. dubna 2019)

Serena Williamsová (37) prozradila, že její dcera Alexis Olympia, která brzy oslaví teprve své druhé narozeniny,...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz