Karel Gott | foto: FTV Prima

Karel Gott poděkoval fanouškům za podporu a odhalil, kdo mu dodává sílu

  • 5
Karel Gott (80) bojuje s akutní leukémií a podstupuje ambulantní léčbu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. O svém onemocnění před pár dny informoval fanoušky na sociální síti. Ti mu od té doby stejně jako jeho kolegové zaslali nespočet zpráv, v nichž mu vyjadřovali podporu. Za ně nyní zpěvák děkuje.

„Moji milí, přečetl jsem si všechny vaše krásné vzkazy a přání a moc vám děkuji za vaši obrovskou podporu. Velmi si toho vážím! A sdílím s vámi moji dnešní infuzi,“ napsal Gott na Facebook k fotografii, na které líbá manželku Ivanu.

Fotogalerie

Zpěvákovi na sociálních sítích po oznámení, že bojuje s vážnou nemocí, vyjádřily podporu tisíce fanoušků. Ozvali se také jeho kolegové jako Dara Rolins, Monika Absolonová, Hana Zagorová, Lucie Bílá a další. 

„Protože věřím na přenos energií, tak v tuto chvíli jí posílám spousty. A moc Ti milý Karle přeju co nejméně, obrazně řečeno, dnů podzimních a co nejvíc dnů jarních plných naděje. Mám Tě moc ráda!“ řekla pro iDNES.cz jeho kolegyně Jitka Zelenková, která s ním řadu let vystupovala. 

Zpěvák letos v červenci kvůli akutnímu zápalu plic zrušil představení na festivalu Benátská! s Imulpsem v Liberci, které mělo být jeho posledním letošním veřejným vystoupením. Na festivalu chtěl oslavit své 80. narozeniny, které měl 14. července.

Na podzim 2015 lékaři Gottovi diagnostikovali nádorové onemocnění mízních uzlin a nejpopulárnější český zpěvák ihned zahájil cílenou onkologickou léčbu. Do konce února 2016 absolvoval šest chemoterapií a 18. března oznámil, že nádorové onemocnění vymizelo.

K vystupování na veřejnosti se Gott poté vracel jen pomalu, ještě koncem listopadu 2015 ale za mohutných ovací osobně převzal počtyřicáté Zlatého (či Českého) slavíka.

Loni v únoru byl Gott hospitalizován kvůli silné chřipce ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Z důvodu nemoci zrušil například vystoupení na plese v Českých Budějovicích i na Česko-Slovenském plese v pražském Obecním domě.

Karel Gott má na svém kontě skoro tři stovky alb, první je z roku 1965, a desítky milionů prodaných desek. Své poslední album s názvem Ta pravá vydal loni. Populární je nejen v Česku, ale i v Německu či Rusku.

Témata: Karel Gott, Leukémie