Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

  9:01aktualizováno  15:45
Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v pražském Divadle Na Jezerce, dorazily desítky pozvaných hostů. Nechyběl Jaromír Jágr ani manželé Marešovi.

Své osmdesátiny oslaví plzeňský rodák Karel Gott až 14. července. Již v pátek se však rozhodl uspořádat v pražském Divadle Na Jezerce velkolepou narozeninovou oslavu, na kterou pozval všechny své přátele.

Fotogalerie

Akce, kterou organizovala zpěvákova manželka Ivana Gottová (43), měla být původně tajná. Na místě byla velmi přísná bezpečnostní opatření a zahrádka divadla byla obehnána zelenými sítěmi, aby oslavenec i jeho hosté měli co nejvíce soukromí.

Mezi přítomnými byli například manželé Brzobohatí, Václav Neckář s bratrem Janem, Marta Kubišová, Jiřina Bohdalová, Martin Dejdar, Barbora Špotáková, Naďa Urbánková, Tereza Kostková, Jiří Krampol s manželkou, Dana Morávková, Richard Genzer s partnerkou, Josef Laufer, Eva Pilarová či expřítelkyně Gotta Martina Formanová. Nechyběla ani zpěvačka Lída Nopová, která Gotta devět let doprovázela při vystoupeních, zpěvákova tisková mluvčí Aneta Stolzová a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

„Na narozeninovou oslavu se moc těším, už jsem ani nespal. Celé to bude pro mě překvapení. Není tam nic, co bych znal ani náznakem,“ řekl Karel Gott před samotným vstupem na svůj narozeninový večírek.

Hodinu před začátkem akce vyděsila přítomné fotografy a novináře přijíždějící houkající sanitka. Podle informací se lehce poranil člověk z personálu připravujícího oslavu. Ta začala v devatenáct hodin dvouapůlhodinovým programem, který si pro Karla Gotta připravili jeho přátelé a kolegové z branže.

Štefan Margita a Hana Zagorová (Karel Gott, oslava 80. narozenin, Divadlo Na...

Štefan Margita a Hana Zagorová

Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem na oslavě 80. narozenin Karla...

Helena Vondráčková a Martin Michal

Lucie Bílá s partnerem Radkem Filipim na oslavě 80. narozenin Karla Gotta...

Lucie Bílá a Radek Filipi

Mnoho gratulantů přineslo oslavenci i přes zákaz uvedený na pozvánce dárky. Ty byly často v podobě občerstvení. Například Ilona Csáková donesla gratulantovi dort, domácí paštiky a chléb. Hana Zagorová a Štefan Margita přišli s tajemnou obálkou v ruce, Karel Vágner donesl velkou lahev rumu. S originálním dárkem překvapila Gotta i Lucie Bílá, která pro něj vlastnoručně vyrobila ochranný růženec svatého Kryštofa. 

„Přeji mu hlavně zdraví a aby si dnešní den užil a neměl z toho trému. Vím, že dneska trému má, říkala to Ivanka. Všichni jsme tu dnes pro něj,“ vzkázala Gottovi Lucie Bílá, kterou na akci doprovázel její partner Radek Filipi.

„Je to člověk, který naši zemi udělal na mapě mnohem větší. Pokud si něco zaslouží, tak je to nejen respekt, ale i klid, pohodu a zdraví,“ popřál zpěvákovi k narozeninám Mikolas Josef. 

„Co můžete přát mistrovi. Hlavně, aby se mu splnilo to, co si on sám přeje. To je nejdůležitější,“ míní Jaromír Jágr. Hokejista také prozradil, že jeho nejoblíbenější písní od Karla Gotta je Být stále mlád.

KVÍZ: Kdy skončil Karel Gott ve fabrice a kdo mu vyfoukl Zlaté slavíky?

„Popřeji mu hlavně pevné zdraví, aby měl okolo sebe stále skvělé lidi a aby byl šťastný. Když je šťastný Karel, tak jsme i my všichni okolo. Karel je jen jeden. Neznám větší ikonu v České republice, než je Karel Gott,“ řekla na adresu oslavence zpěvačka Monika Absolonová, kterou doprovázel partner Tomáš Horna.

Na večeru plném překvapení nechybělo mnoho hudebních vystoupení, slavnostní přípitek ani dort. V pozdějších hodinách se ve venkovních prostorách divadla konala zahradní party spojená s grilováním. Večerem provázel jako již tradičně Libor Bouček, který moderuje všechny zpěvákovy soukromé akce a koncerty.

Karel Gott zahájil oslavy osmdesátin již počátkem týdne, kdy pokřtil se svou třináctiletou dcerou Charlotte Ellou novou kompilaci tří stovek svých největších hitů. 

Gottovo jubileum měl původně doprovázet narozeninový koncert v pražské O2 areně. Zpěvák ho však před časem zrušil, jeho mluvčí Aneta Stolzová to zdůvodnila Gottovou oslabenou imunitou. Zpěvákovo životní jubileum však bude doprovázet autobiografická kniha, která vyjde do konce roku.

VIDEO: Připomeňte si kariéru zpěváka Karla Gotta: 

Autor:

Nejčtenější

Teď mě čeká boj o syna. V Mariem jsem se zmýlil, říká Karel Janeček

Karel Janeček

Miliardář a podnikatel Karel Janeček (45) říká, že v osobním životě momentálně prochází dvěma extrémy. Na jedné straně...

Známá britská youtuberka zahynula při nehodě na elektrokoloběžce v Londýně

Známá britská youtuberka Emily Hartridge na smíku z roku 2018

Emily Hartridgeová, populární britská youtuberka a televizní moderátorka, zahynula v Londýně při nehodě na...

Producenti mě už nechtějí, jsem na Hollywood moc starý, říká Brad Pitt

Brad Pitt na premiéře filmu Tenkrát v Hollywoodu (Cannes, 21. května 2019)

Nejen herečky v Hollywoodu řeší, že s přibývajícím věkem jim často ubývají role. Nyní si v podobném duchu zafilozofoval...

Youtuberka Třešničková ukázala jizvy na obličeji po popáleninách

Kristýna „Týnuš“ Třešničková (1. května 2017)

Youtuberka a influencerka Kristýna Třešňáková (23), známá pod jménem Týnuš Třešničková, se opět začala více věnovat...

Jsem šťastná a těším se. Špatně mi bylo jen chvíli, říká těhotná Šafářová

Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec

Lucie Šafářová (32) nedávno skončila s tenisem, Tomáš Plekanec (36) si po tahanicích přivezl z Kanady domů oba syny....

Další z rubriky

Kvůli nemoci jsem od sebe odstřihl rodinu, říká bratr vévodkyně Kate

James Middleton na svatbě prince Harryho a Meghan Markle (Windsor, 19. května...

Mladší bratr vévodkyně Kate (37) James Middleton (32) promluvil otevřeně o svých depresích. S nemocí se rozhodl začít...

Pink kritizují, protože nechala své děti běhat po Památníku holocaustu

Zpěvačka Pink na Brit Awards (Londýn, 20. února 2019)

Zpěvačka Pink (39) neustále řeší kritiku na svých profilech na sociálních sítích. Nyní se některým lidem nelíbí fotka,...

KVÍZ: Osudové ženy, fanynky i rodina. Jak dobře znáte Karla Gotta?

Karel Gott a jeho manželka Ivana Gottová (2018)

Která česká herečka mohla být manželkou zpěváka Karla Gotta? Jak se jmenuje jedna z jeho nejznámějších fanynek? Kde a...

Najdete na iDNES.cz